Yüksek hızdan sonra frene basınca gelen uğultu.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında çoğu araçta mevcuttur ancak iptaldir yada usta değişirken kaale almaz o ışık anca balata saca çarptığı vakit ışık yakar yani devreyi balatadaki saca değerek tamamlıyor ve ışık yakıyor bana sorarsanız o ışığa göre sürmeyin aracınızı usta zaten göz kararı söyler kaç km gideceğini balatanın 5 8 10 bin km gibi. Bu arada disklerinizide kontrol ettirin ön ve ark aks bilyalarınıda kontrol ettirin.

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında çoğu araçta mevcuttur ancak iptaldir yada usta değişirken kaale almaz o ışık anca balata saca çarptığı vakit ışık yakar yani devreyi balatadaki saca değerek tamamlıyor ve ışık yakıyor bana sorarsanız o ışığa göre sürmeyin aracınızı usta zaten göz kararı söyler kaç km gideceğini balatanın 5 8 10 bin km gibi. Bu arada disklerinizide kontrol ettirin ön ve ark aks bilyalarınıda kontrol ettirin.

Dün gittim ustaya. Tam olarak sorunu anlatamadığım için sıkıntı yaşadaık tabi. Giderkende 175 olmasada yüksek hızlara çıkmaya çalıştım ve fren yaptım. Bi sıkıntı olmadı. Sadece ustam gezdi arabayla. Balata olabilir dedi. Baktık yarıyı geçmiş dedi. İster değiştir ister biraz daha git dedi bende değiştirdim. Bakalım daha yapacakmı? Başka bi şey bulamadık. İnşallah olmaz tekrar.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
YA bendede var o ses hani frene basınca otobüslerde çıkar yı uuuwwwwwwwww die:D benim hosuma gidio o ses valla:D

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de başladı...orjinal diskleri resmen metal kısmını oymuştum ve haliyle yeni disk aldım ve yan sanayi (satıcılara göre orjinal) disk taktırdım fakat aynı ses şimdi ani frenlemelerde bendede oluyor ve usta incelediğinde bişi gözükmüyor..malzemenin cinsinden sanırım olabilir

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasada envayi ceşit balata var taktırdığınız balatalara dikkat edin ben kendim fren ustasıyım. takılan balatalar kalitesiz olursa fren disklerini cabuk oyar ve yeni taktırdığınız balata diskin kenarındaki oyuk kısmına sürter ve ses yapar. ciiiiiiik diye
eğer kum sürtünmesi gibi bir ses geliyorsa onuda arka frenleri kampanalı olan araçlar yapar. hiç bir sorun olmaz. balatadan zamanla oluşan toz parçaları balata ve kampana arasında sıkışır ve sürtünme gibi bir ses yapar. genelikle araç ''''soğukken'''' daha cok yapar.