yüksek devirde çalışma...

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar havalar ısındıktan sonra bir kaç gündür aracımı ilk çalıştırdığımda rolentesi normalde 800 devirlerde iken şimdi 1500 devir gibi bir yerde çalışıyor,bir müddet sonra kendi 800 e düşüyor,yada hafif ara gaz yapınca hemen 800 e düşüyor. kışın böyle birşey olmadı bir fikri olan var mı?:help:

SSB_BASOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet normal oatamatik çikle motoru ısıtıyor sonrada normale dönüyor ters bi durum yok

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
otomatik jikle devreye giriyor olabilir; ya da rölanti ayarlayıcı arızalanmıştır; gaz kelebeği kirlenmiştir...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar havalar ısındıktan sonra bir kaç gündür aracımı ilk çalıştırdığımda rolentesi normalde 800 devirlerde iken şimdi 1500 devir gibi bir yerde çalışıyor,bir müddet sonra kendi 800 e düşüyor,yada hafif ara gaz yapınca hemen 800 e düşüyor. kışın böyle birşey olmadı bir fikri olan var mı?:help:
Otomotik jikleyi yaz pozisyonuna ayarlatmalısın.
:good:

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar bu kadar kısa zamanda bu kadar yanıta şaşırdım doğrusu,hepinize teşekkürler :) dediğiniz noktalara bi baktırayım.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hüseyin abi aracınızın durumu normal yazında motor soğuk olduğundan belli sıcaklığa kadar rölanti devri yükseltilir bunuda enjeksiyon sistemindeki rölanti ayarlayacısı yapar yani normal çalışmasında bir sorun yok....Ayrıca Eyüp abi kusura bakma bende hiç duymadım otomatik jiglede ayarı...tamamen enjeksiyon sisteminin özelliğinden geliyor ...ayar felan yok biliyorum varsada görmedim duymadım...saygılar...

semre06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın rolanti düzenleyicisini tiner veya balata spreyi ile detaylı bir şekilde temizletmeniz gerekmektedir.