Corsa D (2012) 1.3 cdti Tekleyerek Çalışma ve Yakıt dumanı

erdem_byk

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba Aracım da özelikle sabahları 5 sn. tekleyerek marş alıyor sonrasın 10 sn. civarı mavimsi bir duman yakıt kokulu bir duman atıyor. Gün içindede soğukkenki kadar olmasada yine tekleyerek marş alıyor sabahki dumana gore 3 saniyelik duman atıyor. Rolantide hafif belli belirsiz dalgalanma oluyor bu sırada. Sabahki çalışmada özellikle 2700 3000 devir arası getirdimde devir saati çok hızlı şekilde oynuyor ve mavimsi duman atıyor baya bi yogun şekilde. 2 3 km yola gittikten sonra denediğimde duman atmıyor ve devir dalgalanması olmuyor. Hafta sonu kendim boğaz kelebeğini temizledim nefes almayacak kadar doluydu kelebeğin yanındaki egr borusu delikleri komple tıkalıydı. Map sensörü tamamen tıkalıydı, Bogaz kelebegini bensiznle temizledim. Mapıda yagsız kontak spreyle temizledim ama manifoldu sökemediğim için mecbur girişindeki kurumları temizleyebildim ancak. Bu işlemlerden sonra aracın performansı farkedilircesine arttı. Ama başta bahsettiğim sorunlarım devam ediyor. Aracı baska 1.3 corsayla gazladımda benim cok az farkla daha iyi gidiyor hatta. performansı iyi durumda. Enjektör Temizleyicide kullandım 3 bin devirde sabit 50 km yolda gittim değişen birşey yok. Isıtma bujisi ısıklı tornavidayla bakıldı .çalışıyor denildi.Enjektörcü sesine bakarak ve dumana bakarak uzaktan enjektör degil dedi.Yazılımına baktır dedi. yazılımcı önce egrni temizlet dedi. Ustalar enjektor diyor kimisi. ( bu arada benden önceki sahibi sürekli tıkanıyor diye partikülü iptal ettirmiş ) Yani anlayacağınız herkez birşey söylüyor bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Not: Araçta yağ eksiltme su eksiltme yok..

Son düzenleme: