yol bilgisayarı ekranındaki uyarı

qonrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. bir sene önce 2.el bir opel aldım. bugün şöyle bir uyarı verdi bilgi ekranında. sorun nedir bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20180418_192012.jpg
    IMG_20180418_192012.jpg
    124.2 KB · Görüntüleme: 648

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz hocam. Görmüş olduğunuz uyarı aracınızın soğutma sıvısı eksildiği için çıkıyor. Aracınızın radyatör su haznesinde min - max arasında değere kadar su veya antifriz eklemeniz gerekiyor.astra-h-su-deposu.jpg

• Beğen
Tepkiler: qonrul

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Hasip beyin dediği gibi radyatör suyunuz eksilmiş. Kaçak olmadığı sürece bu sıvı kolay kolay eksilmez. Neden kesildiğini bulursanız daha iyi olur.

• Beğen

qonrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz hocam. Görmüş olduğunuz uyarı aracınızın soğutma sıvısı eksildiği için çıkıyor. Aracınızın radyatör su haznesinde min - max arasında değere kadar su veya antifriz eklemeniz gerekiyor.Ekli dosyayı görüntüle 760
çok teşekkür ederim hasip hocam. hoşbulduk ayrıca. evet tarif ettiğiniz kısmı biliyorum anladım. yarın dediğiniz gibi su ekleyeceğim. çok sağ olun

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Hasip beyin dediği gibi radyatör suyunuz eksilmiş. Kaçak olmadığı sürece bu sıvı kolay kolay eksilmez. Neden kesildiğini bulursanız daha iyi olur.
kaçak olduğunu sanmıyorum hocam. şubat sonu bakımını yaptırmıştım. baya da işlem görmüştü. o ara su eklememişler demekki anlamadım.

Son düzenleme:

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk olarak yukarıda resimdeki su haznesindeki antifirizin rengine bak, siyahlaşma renginde koyulaşma varsa hemen servise. Yağ soğutucusu patlamış olabilir.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz aramıza. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin araç soğukken düz zeminde olmayınca soğutma suyu nereye gidiyor bilmiyorum ama uyarı vermişti bende. Seviye düşük halde araba hareket edip ısınınca olması gereken seviyeye geldi uyarı gitti.
Yani çok fazla su veya antifiriz eklemeyin bence fazlası da zarar.

• Beğen

qonrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi kontrol ettim suyunu. ama bana göre sanki normal gibi. siz de bakar mısınız eklemeye gerek var mı, hasip hocam diğer arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20180419_132753.jpg
    IMG_20180419_132753.jpg
    153.1 KB · Görüntüleme: 972
  • IMG_20180419_132844.jpg
    IMG_20180419_132844.jpg
    97.8 KB · Görüntüleme: 441

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Herşey yolunda görünüyor hocam ekleme yapmayınız. Bunun dışında uyarı halen devam ediyor mu ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şöyle bir bilgi buldum..
Not Alıntıdır..Fiyat değişmiştir büyük bir ihtimal..

Eğer soğutma sıvınız (antifiriz) tam ise kabın altındaki sensör bozulmuş demektir. Çözümü, soğutma suyu sensörünü kabıyla beraber değiştirmektir. Eğer sadece sensörü değiştirirseniz çok geçmeden aynı arızayı tekrar alırsınız. Kesin çözüm sensörü , kabıyla beraber değiştirmektir. Soğutma suyu kabının sensörüyle beraber maliyeti 140 lira civarındadır. Aşağıda verilen parça kodları ile internet mağazalarından yada herhangi bir opel servisinden satın alabilirsiniz. Bu sorun bir çok Astra H’de görüldüğü için kronik sorunlardan biri olarak sayılabilir.

Parça kodları:

Opel Astra H Su Seviye Sensörü #1304702

Opel Astra H Motor Soğutma (Radyatör) Su Deposu #1304241

• Beğen

qonrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşey yolunda görünüyor hocam ekleme yapmayınız. Bunun dışında uyarı halen devam ediyor mu ?
o uyarıyı da seyir halindeyken anlık yazmıştı. hemen fotosunu çekmiştim sonra bakarım diye. sonra bir baktım uyarı yok. dünden beri de araçla işim olmadı. yani şimdilik 2. bir uyarı vermedi hocam