yokuş kalkış desteği

tuncayilhan80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 model 115 hp cosmo manuel araç sahibiyim. bu aracı almadan önce bir forumda okumuştum yokuş kalkış desteğiyle ilgili şikayetleri birdaha o mesajı bulamadım. sorunum şu: aracımla yokuşta durduğumda yokuş kalkış desteği aracımı geri kaydırmadığı gibi el freni çekikmiş gibi aracımın ileri gitmesine de izin vermiyor. aracımı bağırta bağırta kaldırıyorum gaza yükleniyorum iki üç saniye sonra ileri gitmesine izin veriyor. sizin araçlarınızda da bu şekilde mi yoksa problem bende mi? bu yokuş kalkış desteğinin iptal edilmesi mümkün mü?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yokuş kalkış desteği

tuncayilhan80 link' Alıntı:
2010 model 115 hp cosmo manuel araç sahibiyim. bu aracı almadan önce bir forumda okumuştum yokuş kalkış desteğiyle ilgili şikayetleri birdaha o mesajı bulamadım. sorunum şu: aracımla yokuşta durduğumda yokuş kalkış desteği aracımı geri kaydırmadığı gibi el freni çekikmiş gibi aracımın ileri gitmesine de izin vermiyor. aracımı bağırta bağırta kaldırıyorum gaza yükleniyorum iki üç saniye sonra ileri gitmesine izin veriyor. sizin araçlarınızda da bu şekilde mi yoksa problem bende mi? bu yokuş kalkış desteğinin iptal edilmesi mümkün mü?

Yokuşta bu sistem devreye girdiği anda çok ufak bir gaz vermeyle sistem kendini açıyor, o kadar bağırtarak kaldırmaya gerek kalmıyor.

Sizin söylediğiniz gibi gaz verdikten sonra 3 saniye olmasada 1 saniye civarı sabit tutuyor aracı ama gaz vermeden ayağınızı frenden çekerseniz 3 saniye sabit kalırsınız.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iptal edilmiyor sanırım
aracınızı yeni aldınız peki çünkü başlarda yokuşta kalkış desteğine alışmak gerekiyor
bana da başta zorlanıyor gibi geliyordu ama debriyaja alıştıktan sonra hissetmiyorum bile
gaza yüklenmekten ziyade debriyaj tam kavrama yapılırsa tam bırakır diye düşünüyorum ben

tuncayilhan80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sorun bende mi diye düşünüyordum ama aracı eşime verdim (onun direksiyonu benden çok daha iyidir) aynı sorun onda da oluyor. debriiyajı bıraktıktan sonra aracın ileri gitmesine izin vermiyor. el freni çekiliymiş gibi aracı kasıyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence sız araca tam alışamamışsınız
butun araclarda sıstem aynıdır vw gurubundada aynı frenden cekınce 3 sn sonra bırakır aracı

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sistem güzel ancak alışmak için biraz zaman gerekiyor Ben hareket etmeden önce frenden ayağımı bırakıyorum Üç saniye sonra geri bırakacağından emin olduğum için 2,8 saniyede çok hafif kavramaya getiyorum. Araba o kadar güzel kalkıyorki Yokuş ne kadar dik olursa olsun bir milim dahi geri kaymıyor. Alıştıktan sonra inanılmaz güzel geliyor Hatta başka araçlara binince diğer araçlar size çok vasat geliyor. Arabanızı keşfettikçe güzelliğinide hissedeceksiniz.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bencede alışma sürecinden sonra normal gelir diye düşünüyorum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Sistem güzel ancak alışmak için biraz zaman gerekiyor Ben hareket etmeden önce frenden ayağımı bırakıyorum ֜ç saniye sonra geri bırakacağından emin olduğum için 2,8 saniyede çok hafif kavramaya getiyorum. Araba o kadar güzel kalkıyorki Yokuş ne kadar dik olursa olsun bir milim dahi geri kaymıyor. Alıştıktan sonra inanılmaz güzel geliyor Hatta başka araçlara binince diğer araçlar size çok vasat geliyor. Arabanızı keşfettikçe güzelliğinide hissedeceksiniz.
045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup  045thumbsup 045thumbsup