Yine Partikül Filtresi

aligüler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2014 1.6 Dizel 136 ps.Daha 5000 km de.Aracı aldığım ilk günden beri yaklaşık her 500 km de partikül filtresi dolu sürmeye devam yazısı çıkıyor ve ben de aracı sürmeye devam ederek meseleyi hallediyordum.Yalnız bu sefer yazı bir haftadır gitmiyor.Aracı servisin tarifine uygun olarak 2500 devirle yaklaşık 100km kullandım ama yok filtre temizlenmiyor.Artık servise gideceğiz mecburen (Tokatta yaşıyorum ve en yakın servis Çorum'da)Ama bu mesele çok can sıkıcı.Tavsiyesi yönlendirmesi olan varsa çok sevinirim.:mad::mad:

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2014 1.6 Dizel 136 ps.Daha 5000 km de.Aracı aldığım ilk günden beri yaklaşık her 500 km de partikül filtresi dolu sürmeye devam yazısı çıkıyor ve ben de aracı sürmeye devam ederek meseleyi hallediyordum.Yalnız bu sefer yazı bir haftadır gitmiyor.Aracı servisin tarifine uygun olarak 2500 devirle yaklaşık 100km kullandım ama yok filtre temizlenmiyor.Artık servise gideceğiz mecburen (Tokatta yaşıyorum ve en yakın servis Çorum'da)Ama bu mesele çok can sıkıcı.Tavsiyesi yönlendirmesi olan varsa çok sevinirim.:mad::mad:
Araci dusuk devirde mi kullaniyorsunuz?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

aligüler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günlük en fazla 5-6km,evden işe işten eve yani.Haliyle pek fazla devire uyamıyoruz.Şimdiye kadar sorun yoktu aslında.Yaklaşık bir haftadır filtreyi temizleyemedim bir türlü.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
iptal ettirin gitsin

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem kısa mesafe hemde yakıt kalitesi kötüyse normal... zaten sorun deposu olacak sistemler bunlar... iptal ettirmek lazım aslında en güzeli....

aligüler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya kusura bakmayın neyi iptal ettireyim?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Dpf iptali. Fiziksel ve yazılımsal çalışma gerekir, garanti dışı kalırsınız.

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var aynı araçtan kullanıyorum.araç daha 1000 kilometrede filtre doldu sürmeye devam edin yazdı.sonra aracı en kısa zamanda servise götürün yazısı çıktı.gittim cihaza bağlayıp söndürdüler bir gün sonra yine yandı.egzoz gazı sıcaklık sensörü değişti garantiden şimdilik o sorun yok ama partikül filtresi yine doluyor arada bir.araç daha 2500 kmde 3 defa filtre doldu uyarısı aldım.bu araç hep böyle mi olacak ya dizel aldığıma bin pişman oldum

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Başka yerden düşük karbonlu pahalı dizeli alıp deneyiniz.