Partikül Filtresi Temizliği

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracım ilk defa partikül filtresi temizliği aracı sürmeye devam edin mesajı verdi ve 10 dk civarı aracı yüksek devirde kullandım gideceğim yere ulaştım ancak uyarı kaybolmadı. Napsam diye düşünürken biraz bekledikten sonra ilk stop etme hakkımı kullandım ve motoru stop ettim. Sonrasında 15 km kadar yol gideceğimi düşünerek temizliği tamamlarım diye düşündüm. Aracı yarım saat sonra çalıştırdığımda uyarı bir daha çıkmadı.

Sorum şu. Temizlik tamamlandığında sürüş esnasında uyarı ortadan kalkıyor mu? Yoksa temizlik tamamlandıysa tekrar çalıştırınca bu şekilde uyarı kayboluyor mu? Tekrar uyarı çıkmadığına göre temizlik tamamlandı mı yani? Araç 20 binde ve ilk defa temizlik yaptı.

Cumartesi Kurtköye giderken biraz devirli kullanarak filtreyi tamamen temizleyeyim diyorum.

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Partikül Filtresi Temizliği

dizel aracım 24 000 km de henüz bu uyarıyı almadım  023hm

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

danger link' Alıntı:
dizel aracım 24 000 km de henüz bu uyarıyı almadım  023hm

Kısa mesafe kullanımınız pek olmuyorsa ve yakıtı iyi bir yerden alıyorsanız bu süre uzayacaktır.

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Kısa mesafe kullanımınız pek olmuyorsa ve yakıtı iyi bir yerden alıyorsanız bu süre uzayacaktır.

bursa şehiriçi kullanıyorum genellikle yakıtımı mümkün olduğunca v-power tercih ediyorum düşük devirlerde kullanıyorum arabayı

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu uyarı genelde araç alındıktan sonraki ilk 2-3 hafta düzenli olarak çıkıyor diye biliyorum. Öncelikle bu durum bende 3 defa gerçekleşti. Oluşan sonuçları aktarayım;

1-) ilk uyarıda konu hakkında bilgim olmadığı için ne yapacağımı şaşırdım. uyarı bi türlü gitmemişti. toplamda 3-4 km sürdüm. Sonunda kontağı kapattım. tekrar beklemeden açtığımda uyarı kaybolmuştu.
2-) İkinci uyarıda yazı kaybolana kadar sürmeye karar verdim. Yaklaşık 15 km gittikten sonra uyarı kendiliğinden kayboldu.
3-) Üçüncüsünde tam şehir içinde çok acil bir işim esnasında gerçekleşti. Bu yüzden devam edemedim. Açıkçası sallamadım da. Kapattım aracı. Tekrra çalıştırdığımda uyarı kaybolmuştu.

Bunların üzerine 20.000 km yol yaptım. Bir daha uyarı almadım. Servise sorduğumda araç yeni olduğu için partiküller biriktiği an uyarı vermeye başlar dedi. Ama sizin araç baya sonra vermiş bu uyarıyı o da enteresan.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

- siz aracı stop ettikten sonra, yaklaşık 5 dakika kadar daha bu temizlik devam ediyor. o ara temizlik tamamlanırsa, aracı tekrar çalıştırdığınızda bu uyarıyı almıyorsunuz.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim araç 55000 km. de hiç böyle bir uyarı çıkmadı ama aracın arada rölanti devri yükseliyor acaba pdf temizliği yapıyor olabilir mi  032questn

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

recepakcay link' Alıntı:
Bizim araç 55000 km. de hiç böyle bir uyarı çıkmadı ama aracın arada rölanti devri yükseliyor acaba pdf temizliği yapıyor olabilir mi  032questn

Evet. Röalntideyken 2'leri 3'leri görüyorsanız gizli dpf temizlemesi oluyor demektir.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

recepakcay link' Alıntı:

- zaten bu arada yakıt tüketimide artar, buda gizli pdf temizliğidir. uzun yolda kullanıldığında araç bu şekilde çaktırmadan yapıyor temizliği, o yüzden uyarıya gerek kalmıyor.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim ülkemizde zorunlu olmadığı ve fazla yakıt tükettiği için dpf iptali yaptıranları sık duyar oldum. garanti sonrası bende iptal ettirebilirim.