Partikül Filtresi Temizliği

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Partikül Filtresi Temizliği

firstemperor link' Alıntı:
bizim ülkemizde zorunlu olmadığı ve fazla yakıt tükettiği için dpf iptali yaptıranları sık duyar oldum. garanti sonrası bende iptal ettirebilirim.

bence dizel araçlarımız gayet makul yakıyor bence yürüyen tekere çomak sokmanın anlamı yok :) ama karar sizin

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
Bu uyarı genelde araç alındıktan sonraki ilk 2-3 hafta düzenli olarak çıkıyor diye biliyorum. Öncelikle bu durum ben de 3 defa gerçekleşti. Oluşan sonuçları aktarayım;

1-) ilk uyarıda konu hakkında bilgim olmadığı için ne yapacağımı şaşırdım. uyarı bi türlü gitmemişti. toplamda 3-4 km sürdüm. Sonunda kontağı kapattım. tekrar beklemeden açtığımda uyarı kaybolmuştu.
2-) İkinci uyarıda yazı kaybolana kadar sürmeye karar verdim. Yaklaşık 15 km gittikten sonra uyarı kendiliğinden kayboldu.
3-) Üçüncüsünde tam şehir içinde çok acil bir işim esnasında gerçekleşti. Bu yüzden devam edemedim. Açıkçası sallamadım da. Kapattım aracı. Tekrra çalıştırdığımda uyarı kaybolmuştu.

Bunların üzerine 20.000 km yol yaptım. Bir daha uyarı almadım. Servise sorduğumda araç yeni olduğu için partiküller biriktiği an uyarı vermeye başlar dedi. Ama sizin araç baya sonra vermiş bu uyarıyı o da enteresan.

Teşekkürler benim de tahmin ettiğim gibi hareket halindeyken temizlik biterse uyarı kaybolabiliyor ama Önder'in dediği gibi kontak kapatılınca 5 dk. daha devam ediyorsa kafamdaki soru işareti kayboldu.

Sizin aracın başlarda bu kadar sık temizlik yapması ilginç ve ilk defa duyuyorum. Servisin açıklaması bana kafadan sallama gibi geldi.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
bence dizel araçlarımız gayet makul yakıyor bence yürüyen tekere çomak sokmanın anlamı yok :) ama karar sizin
sökülmesinde sıkıntı olacağını sanmıyorum aksine takılı iken arıza yaparsa maliyeti 8-9 bin tlyi buluyormuş

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim bir tanıdığın punto evo 1,3 aracında dpf arızası olmuştu orjinali yurtdışından geliyormuş 4000 TL gibi bir rakam demişlerdi onlarda çıkma bulup taktırmışlardı.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Burock3427 link' Alıntı:
֖nder'in dediği gibi kontak kapatılınca 5 dk. daha devam ediyorsa kafamdaki soru işareti kayboldu.

partikul filtresi konusunda en tecrubeliniz belkide benimdir arkadaslar :)))

- cunku aracimi nerdeyse tamamen is yerimle ewim arasinda kullaniorum, ve bu mesafe 2.5 km. ben ise gidene kadar benim motor isinmior bile tam olarak. bu yuzden de bu uyariyi kac defa gordugumun sayisini sorsaniz bilmem. ayrica 2.5 senedir bu araci kullaniorum, hayli uzun bi zaman, bunun son yarim yilida yazilimli. o yuzden belkide kimsenin gormedigi zorunlu uyarisini bile gordum dpf'nin.. akraba olduk artik onunla :) ciktin mi gene mi sen diorum :)) bide su asagi linkte tecrubelerim var,  o yuZden su actigim konuyada bi goz atmanizda fayda var;

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=8380

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben sürmeye devam etmiyorum el frenini çekip park halinde boş viteste gaza basıyorum 3000 devir civarında 5 dakikada uyarı sonuyor. böyle yapmam yanlışmı ? illa sürmekmi gerekiyor?

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

en zor soruyu siz sordunuz desem..

zamaninda bu soruyu biri servise sormustu, ona cevap olarak, arabayi yolda kullanin demislerdi...

- ancak mevcut tecrubelerimden hatirladigim kadariyla, ilk araci aldigim zamanlarda, ben sizin gibi yaptigimda 15 - 20 dakika da anca uyari gidiordu :))

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
en zor soruyu siz sordunuz desem..

zamaninda bu soruyu biri servise sormustu, ona cevap olarak, arabayi yolda kullanin demislerdi...

- ancak mevcut tecrubelerimden hatirladigim kadariyla, ilk araci aldigim zamanlarda, ben sizin gibi yaptigimda 15 - 20 dakika da anca uyari gidiordu :))
şehiriçi kısa mesafede trafik ışığı bol antalyada biliyorsun. uzun yol için anca kepez üstünden burdur yoluna falan çıkmam lazım dpf temizlensin diye  walll
siz yazılım yaptırdıktan sonra  dpf temizliği sıklaştımı böyle bir şey fark ettinizmi?

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

- ewet dpf temizliği sıklaştı ve uyarı'yı da ikinci kademeye taşıyorum artık :))
- hani sıkışık trafikli de olsa antalya, örneğin her gün migrostan lara'ya falan gidiyorsanız, dpf temizliği için yeterli bi mesafe.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- ewet dpf temizliği sıklaştı ve uyarı'yı da ikinci kademeye taşıyorum artık :))
- hani sıkışık trafikli de olsa antalya, örneğin her gün migrostan lara'ya falan gidiyorsanız, dpf temizliği için yeterli bi mesafe.
yol güzergahım öyle değil malesef. peki Gazihan dpf iptalinden söz ettimi yazılımı yaparken.