yetkili servis

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar geçenlerde bi arkadaşım bana birşeyler anlattı hayret içinde kaldım. opel yetkili serviste çalışan yakın bi arkadaşı anlatmış. olay şöyle serviste çalışan elemanlar kendi özel araçlarına hiç yakıt almıyorlarmış. ihtiyacı servise gelen araçlardan biraz biraz tırtıklıyorlarmış. bunlada yetinmeyip servise gelen araçlardan orjinal parça söküp 2.elini takıp orjinalleri dışarıda satıyorlarmış. hayret içinde kaldım. yakında aracımın ilk bakımı geldi. huzursuzlandım doğrusu. ama servise gittiğimde müdürün yanına gidip bu duyduklarımı anlatacam. aslı varmı yokmu bilemem ama en azından haberi olsun.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
bu işi sıkı tutup arkadaşınla doğrudan servis müdürü ile görüşmelisin. Çok ciddi bir iddia. Ben böyle bir yetkili servis hayal bile edemiyorum

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A.s
Burası türkiye diyesim geliyo,
ancak böyle bi olayda varsa o servisin güzel bi reklamı hem tükiyede hemde almanyada yapılmalı diye düşünüyorum...

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle kim olduğunu söylemiyor. işinden olurmuş. eğer yapıyorsa Allah sorsun. bakım için gittiğimde aracımın gözümün önünde yapılmasını talep edecem. yok derlerse duyduklarımı onlarada söylicem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir ustanın/kalfanın hırsız olması için illa yetkili serviste çalışması gerekmez, içinde Allah korkusu yoksa, haram lokmayla büyüdüyse bırak arabadaki benzini, camideki halıyı bile çalar :(.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kesinlikle kim olduğunu söylemiyor. işinden olurmuş. eğer yapıyorsa Allah sorsun. bakım için gittiğimde aracımın gözümün önünde yapılmasını talep edecem. yok derlerse duyduklarımı onlarada söylicem.
Hırsızlığı yapanın kim olduğunu söylediğinde işinden olacaksa o zaman hırsızlığı yetkililer yapıyor demektir, ayrıca bildiği halde ihbar etmiyorsa yasalar önünde suça ortak sayılır. İnsan hiç bilemezse imzasız bir ihbar mektubu yazar.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ispat olmadan servis adı vermek doğru değil bence ayrıca bir yada iki çalışan yüzünden bunu haketmez kimse. Her ne olursa olsun bu konuyu servis müdürüne anlat. En azından araştırıp tedbir alacaktır. Suçluyu bulmaktan ziyade suçun devamını önlemekte çok önemli

levyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heryerde çürük elmalar olabilir bende duydum bu tür şeyleri daha önce sadece opel değil diğer servislerdede olduğunu duydum arkadaşın birinin faturada yazmasına ve değiştirdik diyip parasını almalarına rağmen fren balatalarının değişmediğini gördük tamamen raslantı sonucu çıktı ortaya bu olay üzerine gidince servisteki bir ustanın çoğu parçayı takmayıp taktım diyerek dışarda sattığı ortaya çıktı tek başına yapıyormuş.

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olayın aslı olabilir benim tamirci olan bi arkadasımın gelen arabalardan mazot carptıgına bizzat sahidim ve biliyorum vw mbuslere bakıyordu birtek bu işide parca temizledik arabayı tecrube ettik seklinde sahiplerine soyluyordu yani mazotun eksildigini arabayı servise bırakan sahipleride biliyrodu ama parca takıp sokme olayını hic duymadım

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu çok anormal birşey değil benimde bir hocam anlatmıştı yine çok yakın arkadaşı renault yetkili servisinde çalışıyormuş servis müdürünün yanılmıyorsam arkadaşının aracının beyni bozukmuş baişka aracınkiyle değiştirip diğer araç sahibine aracınızın beyni bozulmuş değişmemiz lazım diyerek 1 taşla 3 kuş vurmuşlar

hem arakdaşına kıyak yapmış oldu
hem satamicakken bir beyin satmış oldu
hemde işçilik alamayacakken değişim işçiliği almışlar miss

oldum olası nefret ederim yetkili servislerden zaten