yetkili servis

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onunda kolayı var.Araçta değişen parçaların size verilmesini isteyin.Değiştiği söylenen parçaları bir de siz kontrol edin.Serviste yapılan herşeyin faturalanmasını isteyin.Fatura ile elinizdeki parçaları ve değiştiği söylenen parçaları kontrol edin.Zaten serviste değişecek parçaların %80 i gözle görülebilecek yerde.

Ben yaşamadım şahit olmadım.Ama yasaya göre yapılan bu işi hukuki karşılığı nitelikli dolandırıcılıktır.Kuvvetli bir avukatla hem servisten yüklü bir tazminat alıp hemde yapan kişinin cezqaevinde sıcak duvarlar arasında sıcak çay içmesini sağlarsınız.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ustanın/kalfanın hırsız olması için illa yetkili serviste çalışması gerekmez, içinde Allah korkusu yoksa, haram lokmayla büyüdüyse bırak arabadaki benzini, camideki halıyı bile çalar :(.

:good:

Benzin çalma olayını bilmiyorum ama yan sanayi veya çıkma parça takıp, orjinalini dışarda satma olayı doğru.Tabiki kesinlikle her marka ve her servis için genelleme yapmıyorum.Kuzenim ist.da yaşıyor.Corsa c aracını isim vermiyeyim, yetkili servise götürüyor.Yapılan işlemin tam detayını hatırlamıyorum fakat faturada da çok yüksek rakam çıkarıyorlar.Sonra araçta yine bi arıza çıkıyor, bu sefer özel servise götürüyor.Özel servisteki usta senin şu şu şu parçalar hep yan sanayi diyor.Daha sonra kuzenim o yetkili servise gidip sizi mahkemeye vericem felan gibisinde tehditvari konuşuyor.SErvis o parçalı orjinalleri ile değiştirip, faturada da iskonto yapıyor.

Servislerin personelini iyi denetlemesi kontrol altında tutması gerekiyor.
Savaş abinin dediği gibi için ALLAH korkusu olmayan insandan herşeyi bekleyebilirsin..