Yeni Opel Astra sedan 1.4 turbo OTM. cosmo ALDIM

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar, üyeliğim yeni ancak birkaç aydır takip ediyorum forumunuzu. iki hafta önce parasını yatırıp satın aldığım aracımı geçen hafta çarşamba günü teslim aldım. aracım yeni astra sedan 1.4 140 bg otm cosmo donanım+sunroof. aracı ankara reis opelden satın aldım. ilk başta 1.4 sport paket alacaktım sonra stil paket ekleteyim dedim sonrasıda o kadar para veriyorum cosmo olsun dedim bir de sunroof ekletince 55.500 tl ye satın aldım. bir haftada 500 km yol yaptım, ortalama yakın tüketimi 9.9 şu an şehir içi. ancak sistemdeki ortalama yakıt tüketimi ile realitedeki rakam birbirini tutmamakta. aracı teslim aldığımda depo boştu. 284 tl ye doldurdum. sonrasında 160 km yol yaptım bir daha doldurdum 58 tl aldı depo, yani hesaba vurduğumda 0.34 kuruş yakmış oluyorum. bir haftalık tecrübemden bahsedecek olursam araç seri ve oturaklı bir araç hızlanması çok iyi,ön direkler biraz görüşü engelliyor ama alışınca geçer umudundayım. ön arka park sensörleri kullanışlı ve kolaylık sağlıyor, afl far şehir içinde özellikle düşük km de ki hızlarda sağa ve sol dönüşlerde dönüş yönünü aydınlatması çok başarılı. uzun far asistanını daha deneyemedim şehir dışına çıkmadım. bu ay sonunda istanbula gideceğim o zaman değerlendireceğim afl sistemini detaylıca. bagaj genişliği yeterli bugun bagaj havuzuda satın aldım 95 tl ye.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Opel Astra sedan 1.4 turbo OTM. cosmo ALDIM

welllcommee aracınız hayırlı olsun.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoşgeldiniz.

Keyifli forumlar ve kazasız belasız sürüşler... Hayırlı olsun.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun.aldıgınız fiyat gerçekten çok iyi.normal şartlarda 60,000 e  hatta 63000e almanız gerekiyor o donanımadaki aracı bayağı bir kardasınız

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoşgeldiniz....

Aracınız hayırlı olsun....

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee aracınız hayırlı olsun

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah kaza bela vermesin.Yalnız xenonlar sarı renk mi yanıyo 032questn

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

berfe link' Alıntı:
ortalama yakın tüketimi 9.9 şu an şehir içi. ancak sistemdeki ortalama yakıt tüketimi ile realitedeki rakam birbirini tutmamakta. aracı teslim aldığımda depo boştu. 284 tl ye doldurdum. sonrasında 160 km yol yaptım bir daha doldurdum 58 tl aldı depo, yani hesaba vurduğumda 0.34 kuruş yakmış oluyorum.

- ya sizin yol bilgisayarı yanlış, yada yapılan hesapta bi yanlışlık var ama çözemedim bi türlü...
yol bilgisayarı 9,9 gösterirken, 58 türklirası ile 160 km yol yaptım diyorsunuz pompadan bakınca...
bugün fiyatıyla benzin 4.84 tl...  58 / 4.84 = 11.98 lt benzin ile 160 km gidilmişse,
11,98 / 160 * 100 = 7.4 lt / 100 km yakıt ortalaması yazmalıydı.. ;)
yada bu denemeyi otoban kullanımında yaptınız :) çünkü 9,9 lt nere 7,4 lt nere ;)

- neyse hoş geldiniz...