Yeni bir sorun

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni bir sorun

Gökhan_55 link' Alıntı:
Salih geçmiş olsun..

Şimdi bu sorun içinden bende bi soru çıkarmak istiyorum... Benim araba 3200 km oldu ama hala bu uyarıy vermedi, sizce bu normal mi?

Sizler bu uyaryı kaç km de aldınız?

okuduklarımdan aklımda birşeyler kesinleşiyor gibi ama hala daha emin değilim... sayın gökhan sizin yazıları okuduğumda aracınızı genellikle yüksek devirlerde kullanıyorsunuz... ilk önce 800 sonra 1600 de yandı...2000 km de servise gittim... abi az daha devirli kullanarak motoru zorla dedi... bende ok dedim... o tarihen sonra devir aralıklarım değişti ve az daha devirli kullandım ve yanmadı 4200 de şu an... hiç yanmadı...

bende dpf nin biraz devirli kullanmakla alakası var....önceden 1750-3000 arasında kullanırdım şimdi 2000-4000 devir arasında kullanmaya çalışıyorum.. bazen 5000 bini bile görüyorum..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=1582.msg33792#msg33792 date=1306215915]
Salih geçmiş olsun..

Şimdi bu sorun içinden bende bi soru çıkarmak istiyorum... Benim araba 3200 km oldu ama hala bu uyarıy vermedi, sizce bu normal mi?

okuduklarımdan aklımda birşeyler kesinleşiyor gibi ama hala daha emin değilim... sayın gökhan sizin yazıları okuduğumda aracınızı genellikle yüksek devirlerde kullanıyorsunuz... ilk önce 800 sonra 1600 de yandı...2000 km de servise gittim... abi az daha devirli kullanarak motoru zorla dedi... bende ok dedim... o tarihen sonra devir aralıklarım değişti ve az daha devirli kullandım ve yanmadı 4200 de şu an... hiç yanmadı...

bende dpf nin biraz devirli kullanmakla alakası var....önceden 1750-3000 arasında kullanırdım şimdi 2000-4000 devir arasında kullanmaya çalışıyorum.. bazen 5000 bini bile görüyorum..
[/quote]
+1..olabilir, bende ilk başlarda araç bağımasın diye vites geçişlerini erken yapıyordum, uyarı lambası o zamanlar yanmıştı. Artık araçta biraz ivme kazansın diye 3 bin devirin üstüne çıktıında yapıyorum vites geçişlerini, o günden bu yana hiç yanmadı dpf.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:

kesinlikle devirli kullanmayla alakalı. son DPF muhabbetinden beri 3-4 hafta süre geçti. devirli kullanım muhabbeti geçtiğinden beri 2-3000 devir aralığından aşağı düşürmüyorum. 600-700 km.lik periyod değişti. 3000 kmye yakın yol yaptım sadece 1 kere o da sıkışık trafikte yandı..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim
Gökhan_55 link' Alıntı:
Salih geçmiş olsun..

[quote author=Gökhan_55 link=topic=1582.msg33792#msg33792 date=1306215915]

benim araç 4000 km ye kadar pdf uyarısı vermemişti

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende ilk 1000 Km. içinde 2 kere uyarı sinyali almıştım. 1000 Km. den itibaren devir aralıklarını yükselttim ve şu an 2500 Km. yi geçtim ancak hiç uyarı almadım.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizeller güzel de bu tip dandik dundik filtre temizleme felan diyor ya o biraz sıkıntı sanırım...

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

neyse eger fazla canını sıkarsa para karsılıgında tanınmaz hale getrırlır habern olsun  ;D

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Bugun sabah calistirdim okula gittim arza hala devam ediyordu. Okuldan cikista direk reis otoya gittim araci servise aldilar makinaya bagladilar maf sensoru arzasi verdi. Test yaptilar surduler 2 saat boyunca bekledim sorunu soylediler parcanin hicbir yerde olmadigini 20 gun beklememi Almanyadan gelecegini soylediler. Dedim ki bu sekilde surmemin zarari olur mu? Dediler surmeseniz daha iyi sonra direk opak taki ramazan abiyi aradim dedim abi durum boyle boyle bulabilir misin? Oda baya bi arastirdi bulamadi sonra dediki gel bide biz kontrol edelim araci, atladim oraya gittim. Makinaya bagladilar, ayni ariza. O sirada ustqlarin hepsi geldi, sagolsunlar araci incelemeye basladilar. Bide ne gorsunler ariza tespitinden aciz reis, turbo hortumundaki patlagi gorememis. Turbo hortumu patlamis ve bundan dolayi maf sensoru gerekli olcumu yapamadigindan dolayi hata veriyormus. Hemen reisi aradim baya bi sövdum agzima ne geliyorsa soyledim. Opelede birazdan mail atcam sikayetimden oturu. Sonra ramazan abi parcanin ellerinde olmadigini, acil bir sekilde siparis gececeklerini soyledi. 2 -3 gun icinde arabam elimde olurmus. Boyle bir durum oldu. Sonuc olarak reis mi bir daha ASLA!
Yazmayi unutmusum bu hortumun neden patladigi hakkinda kimsenin en ufak bir bilgisi yok.
Saygilar

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

o hortum genelde kendı kendıne patlıyor sıfır dızel ford aldık sırkete 2. ay bende patlatmıstım ama hortum patlayınca arabada bır yıgılma olmustu ama yırtık degıl hortum resmen bende cıcek gıbı acmıstı neyse bununla gecmıs olsun

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun kardeşim, peki nasıl bir patlak bu turbo hortumundaki? Gözden kaçabilecek kadar küçük mü? Nasıl atlamışlar hayret birşey.