Yeni bir sorun

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi
S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Bugun sagolsun bizim nazli essek astra, ben partikulu temizliyecegim dedi olmadik bir zamanda, tamam dedim nazlidir yapar dedim gitmem gereken yer 2 km omasina ragmen 10 km gezdirdim sonra sonmedi dedimki beklesin biraz, rolantide, gecer. Gectide neyse kapattim isimi halletim. İki dakika sonra tekrar calistirdim biraz ilerledikten sonra araci en yakin servise gotur dedi sonra bi tepkisizlik ben gitmem tarzinda havalara falan girdi, zaten normalde de pek gitmiyorda:) opel assistance i aradim sagolsun ordaki amca buyuk ihtimal yakit pompasi bozulmustur dedi. Eyvallah dedim yolun ortasinda biraktim arabayi kitledim taksiye bindim geldim. KüStüm ona:)
Sinirliyim biraz uslubumda hata varsa affedin.
Saygilar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni bir sorun

geçmiş olsun, bir şekilde çözülür artık probleminiz üzülmeyin
söyleyecek söz yok, aracınız da size küsmüş sanırım
rölantide niye beklettiniz aracı sürmeye devam edin diyor genelde ben bitene kadar kapatmıyorum ve
sürüşe devam ediyorum
sonucu bekliyoruz, neden durduk yere bu arıza çıkmış merak ediyorum açıkçası

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vay sıpa vay arada kulağını çekmek lazım onun :) neyse canım barışırsınız gene, alır o senin gönlünü  

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gecmis olsun hocam . bildigim kadariyla filtre temizleme islemi arac rolantideyken yapilmiyor. belki o yuzden bir ariza cikarmistir.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sadakatsiz bu essek her hafta 3 saatimi sadece temizlemeye ayiriyorum 3 kisiden fazlasini bindirmiyorum ama...:)
Rolantide beklettigim sure max 3-4 dakkadir, kendiliginden sondun zaten beklerken.
Sonucu yazarim.
Bu arada halil abi ben ona kustum o bana kusemez, lastiklerini indiririm yoksa:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eskiden havadan sularla araçtan soğurdum ama şimdi -Allah korusun- ciddi bir sorun olsa da en fazla üzülür, aracımdan pek soğumam sanırım, bu arızalar her marka/modelde görlebiliyor, özellikle de ilk üretilen versiyonlarda.

Yıllar önce dayımın aldığı sıfır km Mercedes de ne akla zarar elektronik arızalar gördüm, en "bozulmaz" denen Toyota Corolla aracımda ne fabrikasyon hatalar vardı vs vs..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dpf ışığı normal yanıyor muydu yoksa yanıp sönüyormuydu sn. salihcaglayan
çünkü yanıp sönerken aracın mutlaka stop edilmemesi ya da rölantide bekletilmemesi gerekiyor aksi halde arıza çıkarıyormuş

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Salih geçmiş olsun..

Şimdi bu sorun içinden bende bi soru çıkarmak istiyorum... Benim araba 3200 km oldu ama hala bu uyarıy vermedi, sizce bu normal mi?

Sizler bu uyaryı kaç km de aldınız?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun Salih Bey.Benim araçta ilk 600-650 km içinde iki kere yanmıştı DPF, ikisinde de henüz evden yeni çıkmış olduğumdan bir sıkıntı olmadı, işe gelene kadar söndü zaten. Ama park etmeye yakın yandığında, 2 bin devirin altına düşürmeden 8-10 km yol nasıl yaparım bilemiyorum.Zaten sabah saatlerinde trafik çok yoğun oluyor, sürekli dur kalk gidiyorsunuz. Umarım başıma gelmez ne diyim. Bu arada araç 1350 km, ilk 2 uyarıdan sonra lamba hiç yanmadı.