Yeni Atsra 1.3 95 hp ? 1.4 140 hp ? hangisi ?

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin kısası şu ki;

performans farkı arıyorsan 1.4t ekonomi farkı arıyorsan 1.3cdti. sonuçta cebinden parası çıkacak olan sizsiniz o sebeple kendi kazancınız dahilinde iyi düşünün ona göre karar verin, sonradan pişman olmayın

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılda 10 bin km. yapacaksanız ve istanbul gibi yoğun bir potansiyele sahip "şehir içi"nde kullanacaksanız kesinlikle benzinli derim. şehir içi dur kalk çok olur gaz-ışık-fren arsında dizelle 7-8 lt. yakarsınız, benzinle 9-10 litre.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her zaman derim bu devirde benzinli arabayı düşmanıma tavsiye ederim.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben benzinli kullanıyorum ve istanbulda kullanıyorum sıkıntı yok. ortalama 1.6 arabam 7.5 cıvarı.
Yalnız arkadaşların bazıları değerler vermişler bu değerleri verirken 1.3 ü fabrika değeriyle 1.4 ü de max perf. değeri ile 11 12 gibi alıp rakam çıkarmışlar pes.
En güzel test verisi 3. sayfadaydı sanırım tablo olan fabrika verisi ile karşılaştırma yapılmış.
gerisi kişinin kullanışında biter. Yok aynı yere gidiyoruz yok aynı mesafede aynı yolda gidiyoruz hikaye. Aynı hızda farklı viteslerde gitmek bile yakıtı etkiler. Arabanın bagajındaki fazlalıklar bile yakıtı etkiler camın açık kapalı olması klimanın açık kapalı olması hepsi yakıtı etkiler.
Kırmızı ışıkta arabanın 1 dakika çalışması=5. vites 50 km hızla 1 km yol. Gerisini siz hesabedin.

Ben tercihimi benzinliden yana kullanırdım

Son düzenleme:

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
satılık astra j dizel ve benzinli ilanlarını incelemenizi öneririm. herhalde benzinli araç sahipleri, helede 1.6 180 hp araç sahipleri araçlarını satmak için almamışlardır;) benzinli ilanlarda ciddi artış var.

astra_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede dizel perfonmas olarak benzinli arabayı tutmaz ama dizelin tork gücü yüksektir dizel sadece kalkarken ağır kalkar ama devrini aldımı bnezinliyi ezer dizel geç toparlar sadece fark budur tabiki senin kararın ne olur bilemem

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede dizel perfonmas olarak benzinli arabayı tutmaz ama dizelin tork gücü yüksektir dizel sadece kalkarken ağır kalkar ama devrini aldımı bnezinliyi ezer dizel geç toparlar sadece fark budur tabiki senin kararın ne olur bilemem

1.3 dizel mi 1.4 turboyu ezecek:)

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ince hesaplar,insanlar nasıl tasarruf ederim diye neler yapıyorlar,başkalarıda nasıl daha fazla çalarız'ın hesabını yapıyor.allah kolaylık versin,gerçekten zor bi seçim zamanındayız.

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
daha bu iyi günlerimiz

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti Max tork=190 (1750-3250 devir)
1.4 TURBO max Tork=200 (1850-4900 devir)
Ne kalkarken ne kalktıktan sonra ne dururken :)

Son düzenleme: