yeni astra 1.3 cdti ilk uzun yol ist-ank-ank-ist

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni almış olduğumuz 1.3 cdti sport astra j ile bayramda bir ankara seyehati gerçekleştirdim yorumlarımı merak edecek arkadaşlarla paylaşmak isterim;

yakıtla başlamak istiyorum;
yol genel olarak açıktı sadece bayramdan mütevellit kocaeli tarafında ve dönerken gebze tarafında bir miktar dur kalk trafiğe girdim istanbuldan sapancaya kadar kalabalık sonrası gayet rahat aynı şekil dönerken sapancaya kadar açık sonrası kalabalık bir trafikte seyehatimi gerçekleştirdim araçta 5 kişi klima açık ekonomi kaygısı yaşamadan bir yolculuk yaptım özellikle dönerken cankurtaran yokuşlarında hiç hız düşürmeden 110 ve üzeri hızlarda bitirdim yokuşlu kısımları istanbulda bağcılarda evimin yakınında doldurduğum depom ankara dönüşü aynı benzinciye geldiğimce son çeyrekte kırmızı çizginin biraz üzerinde kaldığını gördüm toplamda 1000 km yol yaptım ve hala içince çeyrek depo yakıt kalması yüzümü güldürdü çünkü yolda hiç ekonomi yapmadan 110 120 altında yolculuk yapmadım yakıt olarak uzun yolda kusursuzdu.

performans;
aracı almadan önceki kötü yorumlara kulağımı tıkayıp severek aldığım aracım uzun yol performansı beklentilerimin üzerinde oldu 5 kişi ve klima açık performansı benzinli aracımdan aşağı değildi ara hızlanmaları yokuşlu yerlerdeki gidişi gayet güzeldi km düşük (1500) olduğu için son hız demeleri vs. sıkıştırma olaylarına giremedim ama yinede ufak çaplı hızlanmalarım oldu 180 e kadar hiç problemsiz sıkıntı yaşamadan hızlandığını gördüm daha da giderdi aslında ama zorlamadım 200 ü çok rahat aşacağına eminim bir süre 170 180 arası gittiğimde yol tutuş performansından hiç ödün vermedi 100 le yola nasıl tutunuyorsa 180 lede aynı şekil hiç yolla bağlantısını kesmedi yüksek hızda bukadar rahat kontrol edilebilmesi çok güzeldi güven verdi bir kez daha aşık oldum aracıma.

konfor:
genel olarak ergonomi sorunu yaşamadım güzel ayarlanmış bir koltukla ben ve ailem hiç yol yorgunluğu hissetmeden yolculuğumuzu tamamladık tıkıtır yada sert süspansiyondan ötürü sorun yaşamadım fakat lastik sesi içerde çok fazla hissettiğimi düşünüyorum yada ben abartıyorum 140 la cc de ilerlerken arka bölümden içeri lastik sesi aldığını hissettim sanki ama kapılardan falan kesinlikle rüzgar sesi almadığını gördüm bu çok önemliydi çünkü kulağınızda sürekli bir rüzgar sesi kafa ütülüyor bir noktadan sonra arkadan gelen lastik sesi için servise danışıcam belki ben abartıroyurumdur.

velasıl çok beyenerek ve istereyerk aldığım aracımdan ilk uzun yol denememde memnun kaldım merak eden almak isteyen yada aracı hiç kullanmamış arkadaşlar için umarım fikir olabilir yazdıklarım

(yazdıklarım kesinlikle kendi tecrübelerim olup abartı yada başka birşey bulunmamaktadır başkası başka sonuçlar elde edebilir bunlar tamamen kendi yolculuğumda yaşadıklarım olup kimse için bağlayıcı değildir.)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız hayırlı olsun ALLAH kazasız, belasız,keyifle kullanmak nasip etsin...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. İnsanın içine sinen beğendiği arabayı alması ve beklentilerini karşılaması çok güzeldir.
Astra J nin yakıt deposu kaç litreymiş ki 5 kişi klima açık 1000 km yaptıktan sonra halen çeyrek depo yakıt kalmış?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. İnsanın içine sinen beğendiği arabayı alması ve beklentilerini karşılaması çok güzeldir.
Astra J nin yakıt deposu kaç litreymiş ki 5 kişi klima açık 1000 km yaptıktan sonra halen çeyrek depo yakıt kalmış?

şamandıra eğer corsadakiyle aynıysa yanlış gösteriyor geçen ay yarım depo var diye gösteriyor 45 litrelik depoda fulleyelim dedim 120 tl tam attı buda o güün fiyatıyla 30.690 lt ediyor göstergeye güvenmeyin yolda kalırsınız:Dastra j bende düşünüyorum ama ellerinde araba kalmamış

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1.3 Astra H ile
Gebze-Ankara
Ankara-Gebze

Kışın klima kapalı, ekonomiye dikkat ederek tam 1 depo ile dibine kadar anca gidip gelebildim, aynı istasyondan doldurdum. Bağcıları köprüyü hesap edersek, aramızda yaklaşık 60+60=120 km de yol var.Üstüne çeyrek depo yakıt arttırmışsınız. 60 litre falan mıdır, Astra J nin deposu? Yoksa hesabınız, şamandıranız vs. çok yanlış güvenmeyin.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
1.3 Astra H ile
Gebze-Ankara
Ankara-Gebze

Kışın klima kapalı, ekonomiye dikkat ederek tam 1 depo ile dibine kadar anca gidip gelebildim, aynı istasyondan doldurdum. Bağcıları köprüyü hesap edersek, aramızda yaklaşık 60+60=120 km de yol var.Üstüne çeyrek depo yakıt arttırmışsınız. 60 litre falan mıdır, Astra J nin deposu? Yoksa hesabınız, şamandıranız vs. çok yanlış güvenmeyin.

56 litre diye biliyorum hblerin

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 56 litre diye biliyorum eğer şamandırada problem olsa yolda giderkende hareketinde tutarsızlık olması gerekir diye düşünüyorum tekrar mazot alırken 190 yada 170 km kalan menzili vardı aracın 150den kesin fazlaydı tam hatırlamıyorum yola çıkarken fulledim gittim geri döndüm çeyrek depo mazot kaldı yola çıkmadan önce böyle bir konu açma fikrim yoktu yolculuk biraz da ani oldu yoksa baştan sona resimli olarak anlatırdım konuyu velasıl yinede hadi şamandırada problem olduğunu varsaysaysak bile 1000 km klima açık ekonomi yapılmadan kullanımda 5 kişi yolculuk için bence çok çok iyi bir rakam eğer tekrar uzun yola gidersem resimli olarakta tekrar konu açacağım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
şamandıra, kalan 10 litreyi çeyrek olarak gösterse varsayalım. 46 litre yakıt harcamışsınız. 1000km yol yaptığınıza göre 100km de 4.6 litre ortalama yakıt tüketimi yakalamışsınız ki, yük ve klima açık iken. Kalan 6 litre çeyrek depo gösterse 50 litre harcayarak ortalama 5litre/100km. İşin içinden cidden çıkamadım, ama istanbuldan gidiş dönüş, aynı istasyondan benzin aldığınız gerçeğinden yola çıkarsak, adam bir şekilde fazla yakıtı sokuşturmayı başarmış veya şamandıra %100 doğru göstermiyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1100 km 70 km şehir içi 160 km köy yolu. köy yolunun 20 km giderken max 2.viteste çıktım tabi inerkende hiç gaza basmadım :)
istanbuldan son durağım safranbolu olmak üzere ortalamam 5 lt/100km
safranboludan adapazarı kocaali karasu üzerinden d 100 kullanarak istanbul ortalamam 4.5 lt /100 km. toplamda 220 tl paraya gittik geldik. 5 kişi bagaj full klima kapalı konumda acs kullanıldı genelde :D
araç 2011 corsa d 1.3 cdti...

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yinede şamandırada problem olduğunu düşünmüyorum döndüğümde 100 tl lik mazot aldım yarım deponun biraz üzerine çıktı ibre yani alınan yakıtla ibre hareketleri tutarlı yaptığınız hesap gibi 4.6 - 5.0 arası ortala tüketimim olmuş(olmuş diyorum çünkü ne ortalama tüketimi nede ortalama hızı sıfırladım ama bundan sonraki yolculuklarımda kesinlikle bütün ölçümleri sıfırlayıp yola çıkacağım)