Yaşadığım ufak çaplı arıza :(

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yaşadığım ufak çaplı arıza :(

Herkese iyi dilekleri için teker teker teşekkür ederim. Biraz sonra servisi arayıp randevu alacağım.

Sorunun çözümü hakkında detaylı bilgileri yine bu başlıkta paylaşırım.

warlordares link' Alıntı:
Geçmiş olsun... Bu ve benzeri durumlar herkesin başına geliyor. araçlar son derece teknolojik olduğu için. düğmesine dahi dokunamaz hale geldik.. Ama tahminim AKü ile ilgili..benzeri durum arkadaşımın başına da gelmişti öyle çıktı durum...bu arada Opel Assitance nasıl davrandı... onu detaylandırabilir misiniz?.... ևünkü önemli olan sorun çıkması değil sorunun çözümüne olan yaklaşım ve tutarlılık bence... Malum TC de herşey karadüzen işlediği için... Merak ettim.. şimdiden teşekkürler...

Gelelim Opel Assitance'ın davranış ve tutumuna...

Açıkçası çok memnun kalmadım çünkü çok garip bir olay oldu.  :)

Opel Assitance'ı aradığımda operatör arkadaş ile 7-8 dakikalık bir görüşme yaptık. Araçla ilgili kilometre şase no vs. bilgileri öğrendikten sonra genel olarak aracın problemini anlamaya çalıştılar. Sorunlarımdan çok kısa kısa bahsettiğimde hemen akü kaynaklı bir problem olduğunu anladılar ve yönlendirme yaparken bunu dikkate alacaklarını belirttiler. Bu işin artı verdiğim kısmı.  045thumbsup

şimdi de Assitance'ın eksi kısmına geçelim

Opel Assitance aracılığı ile Erpaş otomotiv'den Mehmet usta yanıma yönlendirildi. ևok bilinmeyen ve tabiri caiz ise kuş uçmaz kervan geçmez tarzda bir yerde sıkıntı yaşadığımdan biraz uzun sürede yanımda oldular ama bu çok önemli değil.

Asıl önemli olan her şey bitip araç çalışır vaziyete getirildikten sonra oldu.

Opel Assitance'ı aradığımda operatör arkadaş sorununuz çözülse bile aracı servise götürmeniz, götürmediğiniz taktirde sorun tekrarlarsa bu sefer Opel Assitance hizmeti için ücret talep edeceklerini belirtmişti ve bende servise çektiririm problem olmaz demiştim.

Mehmet usta problemi çözdü ve servis konusunu konuşmaya başladık. Araç çalışır vaziyette olduğu için ve çalışmasında bir sakınca olmadığından çekici talep edemiyordum ama servise gitmem gerekiyordu (saat: 01.30)
Evime yakın olduğu için Erpaş servise gidip aracımı bırakmak istedim ama Mehmet usta bizim servis prosedür gereği çekici üstünde gelmeyen araçları belli bir saatten sonra kabul etmiyor o yüzden diğer servislere gitmen gerekiyor deyince dumur oldum.  madd Ayrıca diğer servislerinde prosedürünün bu şekilde olabileceği ve bu konuda da garanti verilemeyeceğini belirtince daha da kararsız kaldım.

Altunizade Arkas yada ևekmeköy Gedizlere gitmeyi düşündüm ama işim bittikten sonra dönüşüm çok zor olacağından ve o servislere gidip kapısından dönme ihtimaliminde yüksek olduğunu düşününce bastım gaza evin garajına koydum arabayı.  general_mmmmmmm

Biraz sonra garaja inip aracın çalışıp çalışmadığını kontrol edeceğim, çalışmıyor ise Opel Assitance'a para kazandırmamak için kasko aracılığı ile servise çektireceğim. Yani Opel Assitance sayesinde işim tamamen şansa kaldı.  evil_Chamaillerie

Not:Yukarıda belirttiğim eksi yönün Mehmet usta ile uzaktan yakında ilgisi yoktur. Kendisi çok bilgili, hoş sohbet ve elinden geldiğince müşteriyi memnun etmeye yönelik davranış sergileyen birisidir. Buradan da kendisine tekrardan teşekkür ederim.  :) Benim sitemim Opel Assitance'ın ve servislerin genel prosedürleri hakkındadır.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun Mert ,ee bu kadar elektronik olursa araçlarımız gayet doğal bilgisayarlara yaptığımız gibi ups ünitesi ile destekliyeceğiz araçlarımızı yakında ,akü bitsede güç kaynağı devreye girer :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
geçmiş olsun Mert ,ee bu kadar elektronik olursa araçlarımız gayet doğal bilgisayarlara yaptığımız gibi ups ünitesi ile destekliyeceğiz araçlarımızı yakında ,akü bitsede güç kaynağı devreye girer :)

Teşekkürler Ulaş abi, bakalım servis nasıl bir çözüm üretecek.  :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi servisten geldim ve hiç bir arıza yada akü problemi ile karşılaşılmadı.

Akü ölçümleri, şarj sistemi kontrolleri ve diğer olası sorunların testi yapılmasına rağmen aracınızın aküsü ilk günkü gibi, her hangi bir arıza yada problem ile karşılaşmadık dönüşünü aldım.

Bu problemi tekrardan yaşamayacağınıza eminiz ama dün olan duruma bir anlam veremedik dediler.

Servis sorunun nedenini çözemediyse benimde bu konuda bir yorumum olamaz açıkçası.  ::)

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun mert umarim bir daha  yasamazsin ayrica serviste hata kodu falan cikmadimi
Ayrica nasil olur bi daha yapmaz demek onca ekrana hata mesaji yazmis ona ragmen yoksa isimiz allaha emanet demekki bence Opel turkiyeyi arayin ve anlatin servis mutlaka donus yapacak

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gozgozlu35 link' Alıntı:
Gecmis olsun mert umarim bir daha  yasamazsin ayrica serviste hata kodu falan cikmadimi
Ayrica nasil olur bi daha yapmaz demek onca ekrana hata mesaji yazmis ona ragmen yoksa isimiz allaha emanet demekki bence Opel turkiyeyi arayin ve anlatin servis mutlaka donus yapacak

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Hiç bir hata koduna yada arızaya rastlanmamış. Araç aküsü boşaldığı için sistemlerin elektrik gereksinimi karşılanamayınca araç bilgisayarı çalışmadıklarını zannedip uyarı vermeye başlamış.

Yani uyarıların hepsinin nedeni akü bitmesi olmuş. Uyarı aldığım hiç bir sistemde problem yada arıza yok.

Yine aynı problemi yaşamam durumunda elimden çekecekleri var. İnşallah bu problemi bir daha yaşamam.  :)

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=MeRt link=topic=5045.msg123265#msg123265 date=1335542252]
֝yi dilekleriniz için teÖ¾ekkür ederim.

Hiç bir hata koduna yada arızaya rastlanmamıÖ¾. Araç aküsü boÖ¾aldıÖ°ı için sistemlerin elektrik gereksinimi karÖ¾ılanamayınca araç bilgisayarı çalıÖ¾madıklarını zannedip uyarı vermeye baÖ¾lamıÖ¾.

Yani uyarıların hepsinin nedeni akü bitmesi olmuÖ¾. Uyarı aldıÖ°ım hiç bir sistemde problem yada arıza yok.

Yine aynı problemi yaÖ¾amam durumunda elimden çekecekleri var. ֝nÖ¾allah bu problemi bir daha yaÖ¾amam.  :)

Umarim yasamazsin Boyle bir sorunu bit daha cok Gecmis olsun tekrar ama akuden ise sen zaten
Takib edersin opele sikayet edecekmisin peki yolda kalmani akunun degisimini falan

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorunun tekrarlaması durumunda şikayette bulunmayı düşünürüm ama şuanlık gittiğim servise şans vermeyi ve söylediklerinin doğru olmasını istiyorum.

Akü şikayeti ile tekrar yolda kalırsam yada servise gidersem mutlaka bir yaptırım uygulatmak ve akümü değiştirmek için elimden geleni yaparım.  :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert çok geçmiş olsun şimdi gördüm. Senin yazdığın herşeyi (opelasistance hariç) haziran ayında araç bir haftalıkken harfiyen yaşadım ve neler hissettiğini çok iyi biliyorum.
Araç aküsü birgün önce hiçbir sorun yokken 30 derece sıcakta nasıl boşalır?
Hadi boşaldı zorla çalıştırdık okadar km yaptı niye dolmadı?
Hadi dolmadı çalışırken niye bu uyarıları alıyorum?
Araçta niye hata kodu yok?
Peki araç 3 saat çalıştı herşey normal gibi iki gün sonra yine tık yok niye?

Birde bende enteresan olan araç P de ayağım frende değilken araç gıv,gıv,gıııv,gıııııııv aha gitti iken frene basılı tuttuğumda gıv,gıv,gıv aha çalıştı freni bırak börghh ana stop etti durumlarını yaşamamdı. :)  Tüm bunlar garantiden akünün değişmesi ile yok oldu. İlk başta burada servis olmadığı için akü gelene kadar buradaki bayi bana 75 lik yerine geçici olarak 60 amperlik akü verdi onunla bile hiç sorun yaşamadım.  Sana tavsiyem akün değişene kadar fazla ıssız ücra yerlere gitme, ya da bagajda yedek akü taşı :)  Sorunun tek sebebi bu dostum. Bir anda boşalıp sonra yeni gibi davranan ve bir müddet sonra tekrar zırvalayan bir akü nasıl akü ise. Garantiden değişime ayak sürüseler bile 170 180 liralık icad için hiç canını, aracı sıkma derim.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Mert çok geçmiş olsun şimdi gördüm. Senin yazdığın herşeyi (opelasistance hariç) haziran ayında araç bir haftalıkken harfiyen yaşadım ve neler hissettiğini çok iyi biliyorum.
Araç aküsü birgün önce hiçbir sorun yokken 30 derece sıcakta nasıl boşalır?
Hadi boşaldı zorla çalıştırdık okadar km yaptı niye dolmadı?
Hadi dolmadı çalışırken niye bu uyarıları alıyorum?
Araçta niye hata kodu yok?
Peki araç 3 saat çalıştı herşey normal gibi iki gün sonra yine tık yok niye?

Birde bende enteresan olan araç P de ayağım frende değilken araç gıv,gıv,gıııv,gıııııııv aha gitti iken frene basılı tuttuğumda gıv,gıv,gıv aha çalıştı freni bırak börghh ana stop etti durumlarını yaşamamdı. :)  Tüm bunlar garantiden akünün değişmesi ile yok oldu. İlk başta burada servis olmadığı için akü gelene kadar buradaki bayi bana 75 lik yerine geçici olarak 60 amperlik akü verdi onunla bile hiç sorun yaşamadım.  Sana tavsiyem akün değişene kadar fazla ıssız ücra yerlere gitme, ya da bagajda yedek akü taşı :)  Sorunun tek sebebi bu dostum. Bir anda boşalıp sonra yeni gibi davranan ve bir müddet sonra tekrar zırvalayan bir akü nasıl akü ise. Garantiden değişime ayak sürüseler bile 170 180 liralık icad için hiç canını, aracı sıkma derim.

Emre abi seninle bire bir aynı problemi yaşamışız.  :)

Aracın ışıklarını farlarını yada dörtlülerini indiğim anda kontrol ederim, yani açık bırakma ihtimalim sıfır.

Ayrıca aracımın 10-15 gün olduğu yerde yatma vs. gibi bir durumu da söz konusu olmadı. Aldığımdan beri neredeyse her gün çalışır vaziyetteydi.

İşin en garip noktası da akümün bittiği gün, tüm gün boyunca sürekli olarak aracımı kullandım yani akü bitirme ihtimalim yoktu. Ona rağmen gece 1 dakikalık bir stop etmeden sonra yeniden çalışmadı.  walll

Demek ki senin eski akün gibi benimki de saçma sapan davranışlar sergiliyor. Bu konuya dikkat etmem lazım.

Tekrarlaması durumunda mutlaka garantiden değiştireceğim, çok zorlarlarsa da söylediğin gibi yeni bir akü alırım kafam rahat olur.

Bilgi verdiğin için çok teşekkürler Emre abi. 
Servisin çözemediği sorunları burada çözebiliyoruzya, işte bu forumu ve forumdaki arkadaşlarımı, abilerimi bu yüzden çok seviyorum.  :)