yan sanayi filtre takımı kullanmak sakıncalımıdır?

TAMER00

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aracım astra 1.4 turbo 2013 model. aracımın periyodik bakım ürünlerini internetten alıyorum. orjinal gm marka filtre takımı (hava+yağ+polen) 150 tl bosh marka yan sanayi ürün ise 50 tl tutarında. Orjinal gm marka yerine yan sanayi olan ürünü kullansam başım ağrırmı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım astra 1.4 turbo 2013 model. aracımın periyodik bakım ürünlerini internetten alıyorum. orjinal gm marka filtre takımı (hava+yağ+polen) 150 tl bosh marka yan sanayi ürün ise 50 tl tutarında. Orjinal gm marka yerine yan sanayi olan ürünü kullansam başım ağrırmı?

illaki kalite farkı oluyor. yağ filtresi orjinal kullanılmalı bana göre. hava filtresinin ise yan sanayisi iki adet alınıp 10 binde bakıma gidiliyosa 5 binde hava filtresi değiştirilir.
polen filtresinde yan sanayi genelde iş görüyor.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz sanırım şunu merak ettiniz. Aynı performansı alacaksam, arada kalite farkı yoksa 50 lira vermek varken neden 150 lira vereyim diyerek tasarruf etmek istiyorsanız, [MENTION=2773]winner[/MENTION]' ın dediğine katılıyorum arada kalite farkı var. Birisini bakımdan bakıma değiştirmeniz gerekirken ötekisini daha sık periyotlarda değiştirmeniz gerekir, gene aynı paraya gelir.

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresinin orijinalini almıyorsanız bile en azından bilinen bir markayı tercih edin. Gereğinden fazla partikül geçiriyor da olabilir içeri çünkü kötüsü.

Yağ filtresinde orijinal tavsiyesine katılıyorum. E bir tek polen filtresi kaldı zaten. :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç turbolu hava ve yağ filitresi hayati önem taşır

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal iyidir ;)

nuriii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ filtresi kesinlikle orjinal olsun daha önce orj. olmayan yağ filtresi yüzünden araç yağ lambasını yakmıştı. hava ve polen filtresini ise yan sanayi alabilirsiniz normalden önce değiştirseniz bile karda olursunuz.

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bir önceki bakımda hepsini bosch, şimdiki bakımda hepsini opar olarak kullandım, herhangi bir sorun yok :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben her turlu marka kullandim sukur bir sikinti yasamadim. Ama 5 tl icin riske girmeyip en azindan bosch yag filtresi secilebilir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi