30000 Bakım Öneriler

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30000 Bakım Öneriler

BÜLENT link' Alıntı:
Gerek varmi bilmiyorum ama 30 bin bakimda servis buji leride degistiriyor.
bÜLENT ABİ bu lanet servis yurt dışından geldiğimde arıza verdi araba tekliyordu konuşmuştuk ya ateşleme seti bujiler herşey değişti abi paranın yok zamanı 1000 tl verdik ya daha bir ay oldu onlar değişti abim

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Yağı neden hem 4 litrelik hem de 1 litrelik alıyorsun kardeşim?
Kardeşim arkadaşların bir kısmı 4+1 almış yyetmiyor diye bilemedim bende kararsız kaldım sorayım dedim o 1 e gerek varmı diye 4,5 alıyormuş araçlar

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Burak, bilirsin büyüklerimiz bir gram et bin ayıp kapatır, ucuz etin yahnisi olmaz, yağlı olsun ballı olsun gibi bir takım veciz ifadeler söylemişler, dolayısıyla 4 lt. olacağına 5 lt. olsun daha iyi kayganlık sağlar diye düşünmüş olmak çok da yanlış değil.
Yok harun hocam o yüzden almadım arkadaşlar 4,5 litre alıyor yarım artıyor dediler bende o yüzden almadım daha sadece listeye ekledim sizlerin yorumuna göre onaylayayım dedim.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Yok harun hocam o yüzden almadım arkadaşlar 4,5 litre alıyor yarım artıyor dediler bende o yüzden almadım daha sadece listeye ekledim sizlerin yorumuna göre onaylayayım dedim.
Yav tamam biliyoruz da işin tisindeyiz

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
Yağ konusunu ben de kararsız kalıp 0-40 aldım. Hem dexos onaylı olduğu için hem hakkındaki yorumlar daha olumlu olduğu için. Yağ değişimi sonrası şu an için yakıtta ufak bir artış var ama bu 0-40’tan mı kaynaklı bilmiyorum trafik de çok bu hafta istanbulda niyeyse. ama bu arada özellikle sabah ilk çalıştırmada motor daha canlı gibi. bir de anlayamadığımız bir şekilde fan daha çok çalışmaya başladı bakımdan sonra. 1.4 için yağ 4 litre yetiyor bu arada. Buji alacaksanız ngk alın GM ile tamamen aynı. GM kutusunun içinden de NGK çıkıyor. Hava filtresini orijinal almakta fayda var. Diğerleri bosch veya motocar olabilir.
֖ncelikle çok teşekkür ederim kardeşim hava filtresi K&N almaya karar verdim yağ yetiyorsa almayayım artık 1lt 4 alıcam bujilerim geçen ay değişmişti kople 1000 tl geçirdi servvis yağ konusu da mobil kessinlikle güzel bir yağ olmakla birlikte bak sen 0w40 almışsın 5.30 alan arkadaşlar var durum biraz karıştı 1.4 T için hangisi daha uygun karıştı  ;)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
֖ncelikle çok teşekkür ederim kardeşim hava filtresi K&N almaya karar verdim yağ yetiyorsa almayayım artık 1lt 4 alıcam bujilerim geçen ay değişmişti kople 1000 tl geçirdi servvis yağ konusu da mobil kessinlikle güzel bir yağ olmakla birlikte bak sen 0w40 almışsın 5.30 alan arkadaşlar var durum biraz karıştı 1.4 T için hangisi daha uygun karıştı  ;)
Aralarinda bi fark yok.
֖nemli olan hep ayni marka ve numarali yağ kullanmak.
5W30 iyidir.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Aralarinda bi fark yok.
֖nemli olan hep ayni marka ve numarali yağ kullanmak.
5W30 iyidir.
5w30 candır diyorsun yani abi tmm dinliyorum ve alıyorum..  :)

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende  n11 den indirim vs. 69,00 tl 4 lt. 5w30 esp aldım. 14alkiss