yakıtı en cimri kullanan otomobiller

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi benım arkadas sendende kotu corsa Swing ile km de 50 kurus yakıyor LPG de ki 2.500 devırde vites degiştiriyor ve abanmadan kullanıyor :)

Hiç sorma Olcay bende alışkanlık 1979 model renoyu kullanırken görsen korkarsın :) 3 vites de araç 100-110 kadar çıkıyor :) sonra 4 atarım :rakir:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi nası durduruyon bu arabayı :D
tabi reno zamanı trafik yok,vurursanda vurulan düşünsün oldu bi kere :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi nası durduruyon bu arabayı :D
tabi reno zamanı trafik yok,vurursanda vurulan düşünsün oldu bi kere :D

Hele şuna ne durması :D canı isterse durur o :D benim frene basmamı iplemez yıllardır biniyorum daha dört tekerinin freninin birden durduğu olmamıştır :D ya önler tutar ya arka yada bir ön teker bir arka teker ama benim diyen ne babayiğit ustaları ağlattı fren ustalarını hiç biri yapamadı :rakir::rakir::rakir:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi nediyorsun sen ya. nasıl hiçbir araba 10 lt altında yakmaz ?
sen kullanmayı bilmiyorsan ne yapsın araba. sen vitesi 3 bin devir altında değiştirmezsen yakar tabi. ben vectrayı safranbolu gibi yerde 10 lt yaktırıyorsam ankarada ya daşka bir yerde 8.5 lt üstünde yaktırmam...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sen kullanmayı bilmiyorsan ne yapsın araba. sen vitesi 3 bin devir altında değiştirmezsen yakar tabi. ben vectrayı safranbolu gibi yerde 10 lt yaktırıyorsam ankarada ya daşka bir yerde 8.5 lt üstünde yaktırmam...

Fatih sen hiç Ankara'nın mesai başlama ve bitiş saatlerinde araba kullandın mı? Ben her akşam üstü Etlik/Bakanlıklar/Etlik yapardım, günlük gazeteyi trafikte beklerken okurdum. :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Fatih bak şimdi fabrikalar değer verirken düz yol rüzgarsız hava sonra kapalı camlar tek kişi yük yok... bu şekilde değerler veriyor ama hayat test merkezlerinden ibaret değil :) bu yüzden fabrika değerleri için örnek ve misal 8.5 LT diyen bir marka emin ol aldığında üzerine 1.5 Litre daha ekle. Birde agrasif sürüş varsa ahanda 1 TL daha eklendi sonra yoğun bir trafik varsa gitti 1.5 Litre daha :)

Ne oldu bizim 8.5 litreye?

Savaş abinin dediği gibi Ankara terminali ile benim aram sadece 10 dakika ama trafikten dolayı 30 dakika ile 45 dakika da gittiğim oluyor dur kalk dur kalk değer filan asfalt oluyor....

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla onu bunu bilmem ama benim araba yakıtı bol keseden içen otomobil sınıfına girer sanırım :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarayı bilmem ama istanbul trafiğini çok iyi bilirim. ayağımın debriyaja basmaktan uyuştuğunuda bilirim. 10 lt yakması için 1.6 motor bir arabanın çok ağresif kullanmak gerekir.