yağ yakmayı azaltmanın bir yolu var mı

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Opeller yağ falan yakmaz onu diyen hikaye anlatıyor. Ama genellikle devirli kullanım yapılıyor ise terleme seklinde dışarı atar bunu da dışarı çıkınca yanmış yağ kokusundan ve çok az miktarda yağ çubuğundaki eksilmeden anlayabilirsin. Haricinde üst kapağı açtırıp tedbir amaçlı conta değişimi yaptırabilirsiniz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yağının zamanında değiştirilmemesi sebebiyle motorlar haşat oluyor, yağ yakma çok normal görülüyor sonra da. Motorunuza 10w-60 mobil1 new life yağ koyun, eski yağı iyice süzdürün ve yeni yağın keyfini çıkarın. Yağ yakımı azaltabilir, hatta kökten kaıyabilir bile...Tam sentetik yağ kullanmak motor için iyidir.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Opel Zafira B aracımda lpg var Mobil 5/30 yağ kullanıyorum,geçende yağ ışığı yandı,bakımdan itibaren yaklaşık 8.500 km yaptım;servise gittim 1 litre civarı yağ ilave ettiler normal dedi usta ...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya arkadaşlar eski yağın üzerine yağ ilave edilmesi biraz saçma sapan geliyor bana neticede içinde eskimiş yıpranmış özelliği kalmamış bir yağ var. Eklenen yağın araca ne faydası olacak ki? sadece yağ çubuğunda yağ tam gözükmekten başka. Değişmesi daha mantıklı değil mi?

cradances

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza tavsiye edilen yağı kullanınız her zaman kalın yağ veya ince yağlar yağ pompası arızası kadeh yağlaması ve birsürü sorunu beraberinde getirir. bunları kesici ürün orjinal bor power dir ama genede motorunuza bu tür katkıalr kulanmayın

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam motor yaptırsanız bile aracınız belli bir km de yağ eksiltecek. Aracınızı kullanım tarzınız ve koyduğunuz yağın kalitesi de eksiltme miktarını belirleyecektir.
Kitap ta yazılan 1000km de 0,6lt yağ eksiltebilir şeklindedir....

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam motor yaptırsanız bile aracınız belli bir km de yağ eksiltecek. Aracınızı kullanım tarzınız ve koyduğunuz yağın kalitesi de eksiltme miktarını belirleyecektir.
Kitap ta yazılan 1000km de 0,6lt yağ eksiltebilir şeklindedir....

10000 olmasın bin km de 0.6 çok fazla
birde yağ çubuğunu tam çözemedim hala opel vectrada 2 tane kırmızı şey var nasıl anlıyacağız ne kadar eksildiğini

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10000 olmasın bin km de 0.6 çok fazla
birde yağ çubuğunu tam çözemedim hala opel vectrada 2 tane kırmızı şey var nasıl anlıyacağız ne kadar eksildiğini
10.000km değil 1.000km de diye yazar kullanma kitapçığında.
https://www.opel.com.tr/content/dam.../el_kitabi_kta_2517_12_baski_agustos_2007.pdf
SAYFA 285
Adamlar kendilerini garanti altına almış :bir:
Benzinli OPEL ARacınızı devirli kullanıyor iseniz motorunuz yağ eksiltir.