Bana Bir Yol Gösterin

Otomobilini Arayan Adam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın üyeler foruma az önce üye oldum ben Kanat Duran Kayseriden katılıyorum foruma.

Önce konu başlığını açıklayayım ben astra sport tourer 180 hp otomatik araç alma derdindeyim ama bir kaç sorum var kullanan yahut bilgisi olanlar bana yol gösterirse çok sevinirim.

1. Uzun zamandır otomatik araç arayışındayım, en son honda civic aklıma yatmıştı ki hem hondanın oynar aksamının sağlam olmaması, hem kaportasının bana hiç güven vermemesi ona yakın başka seçenekelere yöneltti. Bunlardan bana en makul gelen; astra sport tourer 180 hp tam otomatik olandı.
2. Bu aracın altı çok alçak diye biliyorum, bazen uzun seyahatlere ve bildiğiniz tümsekli vs. arazi köy yolu diyebileceğimiz yerelere giriyorum. Şimdiki aracım astra, bu araçta en çok şikayet ettiğim mevzu altını vurmak bu aracı alırsam bunda da aynı sorunu yaşar mıyım? Eğer yaşarsam nasıl bir önlem alınabilir. Mesela motor altı korumalar hep plastik artık, serviste yahut dışarda bunu yerine takabileceğimiz çelik/demir koruma var mı?
3. Benim almayı düşündüğüm araç 180 beygir benzinli, malum çok yakan cinsten. Kullanan arakadaşlar yazarsa sevinirim hakikaten çok mu fazla yakıyor alınca pişman olur muyum?
4. 1.6 benzinli otomatik yerine dizel yahut benzinli otomatik başka seçeneği var mı, ben bulamadım sitesinde.
5. Bu araçta kullanılan otomatik şanzıman tork konvektörlü tam otomatik mi? Çift kavrama ya da tek kavrama bir otomatik istemiyorum almak istediğim tam otomatik olacak
6. Tam otomatik şanzımansa eğer; sürüş karakteri nasıl gitmiyor mu? Gidişatı nasıl.
7. Şu anki astramda birazda şişman olmam olmamdan dolayı hem oturuş pozisyonunu, hem de sürücü kabininin konforundan şikayetçiyim, sanki tabuta girip çıkıyormuşsun gibi his vermekte. Girmek bir dert, çıkmak bir dert. Bu aracında mı oturumu böyle, rahatsız edici mi?
8. Araca ilk etapta tüp taktırmayı düşünmüyorum ama ilerleyen zamanda belki 4-5 yıl sonra tüp taktırabilirim. Aracın motorunun tüple uyumu nasıl sıkıntılı mı?
9. Bu araç yerine tavsiye edebileceğiniz fiyatı buna yakın otomatik araç varsa tavsiyelere açığım.
10. Yedek parça ve sorunlar karşısında genel merkezin tutumu nasıl mesela vw bir çok şanzıman sorununu vs. garanti süresince kendisi karşılıyor.
11. Ekstra garanti alabiliyor muyuz? Alınıyorsa fiyat nedir?
12. Son olarak biliyorsunuz opeller eski opeller değil general motor opeli ladığından beri cehvrolatede opelede aynı platformları kullanıyorlar. Opellerde ciddi bir kalite düşüşü var mı? Mesela benim astraya bakıyorum direkler olsun kapıla olsun taş gibi. Ama cehvrolet kullananlar ise hem arabanın motorunun sağır gitmeyen bir motor olduğundan bahsediyor hem de genel kalitesinin vasatlığından. Yani o zaman cehvrolatle opel arsında ne fark var. Bir kaç tanıdığın 1.6 insigniası vardı gitmiyor diyorlardı şimdi 180 beygir aracı alırsam pişman olacak mıyım gerçekten sağır mı bu motorlar. Yani hondaya mı yönelmeliyim performans konusunda. opelde turbo var mı bilmiyorum.
13. Henüz galeriyi arama fırsatım olmadı aşağıda ekran alıntısını verdiğim opeli alacağım üstteki parakende fiyat 65 bin diyor altta kampanyalı fiyat 55 bin yazıyor bu kampanya ne zamana kadar sürüyor kaçırmadan almam lazım.

qxxvz.png

Şimdiden vereceğiniz tüm cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu motor turbo motor, yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin. Astra C sınıfı bir araç olduğu için cüsseniz büyükse size dar gelmesi normaldir. D sınıfı bir araç alabilirsiniz. Bu durumda İnsignia, Passat, Accord almanız daha mantıklı olabilir. Bu aracın şanjımanı tam otomatik diye biliyorum.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle alacağınız aracınızın hayırlı olmasını dilerim..Bana sorarsanız opelin kıymetini pek çok insan şu an bilemiyor..Biraz da haksızlık ediliyor firmaya ve kulaktan dolma, provakasyona maruz kalmış servisleri yerden yere vuranlarla ismi lekeleniyor..Buradan çok darbe yedi firma geçtiğimiz 10 yıllık süre içinde..Neyse ki şimdilerde gözümğüze soka soka kaliteli, performanslı, donanımlı araçlarının çitasını daha da arttırdı..

Kasa yapısı ve karakteristik özellikleri sebebiyle astra sport tourer, çoğu opel gibi alçak şasiye sahip ancak bu demek değil ki her daim sürtecek..Ayrıca flex-ride donanım eklentisiyle bu iş çözülebilir..Servisler dahil pek çok özel şirketlerde alt takımları koruma adına çelik karter levhalar takılabiliyor..Eğer aracınızı ''0'' alacaksanız bunu serviste ücret ödemeden de yaptırabilirsiniz...Amcam insignia aldı geçtiğimiz aylarda ve donanım paketi ve serisine de bağlı olarak alt karter korumasını yetersiz gördü ve serviste ücretsiz kaplatma yaptı..Bu konuda müsterih olabilirsiniz..Aracı 1.4 T Edition Elegance... 18'' 245 ebatlı jant ve lastik, AFL+,Sunroof,Navitech multimedia paketi,cam filmi ve kaput koruma,Start/Stop,Elektrikli ön koltuklar ile 59 bine geldi araç..Ortalaması 8.9 lt şu anda ve yaklaşık 1800 kmde..Kendisi passat hastası..Ama o paraya passatın boşunu bile alamadığı için tercihini aynı sınıftan başka bir araca yöneltti..Deyim yerindeyse istemeyerek aldı aracını..Çünkü fiyata ve sunulan kaliteye göre bedava bana kalırsa opel..Amcam da bunu biliyor..Yukarıda söylediğim gibi, opelin kıymetini biraz olsun anlasa zaten passata bakmaz..Mazda 6 dan tutun da, avensise kadar her selef markayı ziyaret etti insignia almamak için..Ama sonunda insignia aldı :) önceki aracı dizel 406 idi..Dizeller de biraz torklu devirli kullanıldığı için şimdiki aracı düz ve yüksek devirlerde vites değiştiriyor..Haliyle bu da yakıt ortalamasını arttırıyor..180 hplik bir motorun yakması gayet normal...1.3 CDTi motorlu olanı var...

Otomobilini Arayan Adam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle alacağınız aracınızın hayırlı olmasını dilerim..Bana sorarsanız opelin kıymetini pek çok insan şu an bilemiyor..Biraz da haksızlık ediliyor firmaya ve kulaktan dolma, provakasyona maruz kalmış servisleri yerden yere vuranlarla ismi lekeleniyor..Buradan çok darbe yedi firma geçtiğimiz 10 yıllık süre içinde..Neyse ki şimdilerde gözümğüze soka soka kaliteli, performanslı, donanımlı araçlarının çitasını daha da arttırdı..

Kasa yapısı ve karakteristik özellikleri sebebiyle astra sport tourer, çoğu opel gibi alçak şasiye sahip ancak bu demek değil ki her daim sürtecek..Ayrıca flex-ride donanım eklentisiyle bu iş çözülebilir..Servisler dahil pek çok özel şirketlerde alt takımları koruma adına çelik karter levhalar takılabiliyor..Eğer aracınızı ''0'' alacaksanız bunu serviste ücret ödemeden de yaptırabilirsiniz...Amcam insignia aldı geçtiğimiz aylarda ve donanım paketi ve serisine de bağlı olarak alt karter korumasını yetersiz gördü ve serviste ücretsiz kaplatma yaptı..Bu konuda müsterih olabilirsiniz..Aracı 1.4 T Edition Elegance... 18'' 245 ebatlı jant ve lastik, AFL+,Sunroof,Navitech multimedia paketi,cam filmi ve kaput koruma,Start/Stop,Elektrikli ön koltuklar ile 59 bine geldi araç..Ortalaması 8.9 lt şu anda ve yaklaşık 1800 kmde..Kendisi passat hastası..Ama o paraya passatın boşunu bile alamadığı için tercihini aynı sınıftan başka bir araca yöneltti..Deyim yerindeyse istemeyerek aldı aracını..Çünkü fiyata ve sunulan kaliteye göre bedava bana kalırsa opel..Amcam da bunu biliyor..Yukarıda söylediğim gibi, opelin kıymetini biraz olsun anlasa zaten passata bakmaz..Mazda 6 dan tutun da, avensise kadar her selef markayı ziyaret etti insignia almamak için..Ama sonunda insignia aldı :) önceki aracı dizel 406 idi..Dizeller de biraz torklu devirli kullanıldığı için şimdiki aracı düz ve yüksek devirlerde vites değiştiriyor..Haliyle bu da yakıt ortalamasını arttırıyor..180 hplik bir motorun yakması gayet normal...1.3 CDTi motorlu olanı var...

Zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim. Aslında benim esas kaygım yakıt tamam 180 beygir bir araç yakar ama kalkıpta şehir içinde 14 lt şehir dışında 8-9 litre yakacaksa hem kullanırken dert hem de satarken. bir 6-7 sene sonra motor teknolojileri gelişecek değişecek kim almak ister. Bu araca bakarken baktığım bir diğer araç merivaydı motor bana düşük gelsede makul bir fiyat ve performans sunar sanırsam ama merivada intihar kapı opel durdu durdu 1950 lerin modasına döndü.

Opel astra sport tourerden forumda sahip olan var mı. Varsa yakıt tüketimi nasıl. birde bakınız alttaki videoda tester eleman 15-20 kt buluyor demiş.

http://www.dailymotion.com/video/xs5ie4_opel-astra-sports-tourer-testi_auto

Otomobilini Arayan Adam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu motor turbo motor, yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin. Astra C sınıfı bir araç olduğu için cüsseniz büyükse size dar gelmesi normaldir. D sınıfı bir araç alabilirsiniz. Bu durumda İnsignia, Passat, Accord almanız daha mantıklı olabilir. Bu aracın şanjımanı tam otomatik diye biliyorum.

Evet doğru diyorsunuz ama görünüş ve fiyat açısından en makul olanı bu gibi geliyor bana testlerine baktım aslında o kadarda dar değil ama oturuş pozisyonu önemli