yağ yakmayı azaltmanın bir yolu var mı

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler opelim.net kullanıcıları. hepimizde malum opel marka araba var. biliyoruz yağ yakıyor arabalarımız. bunu bitirmek zor ama azaltmanın bir yolu var mı, forum üyelerinden değerli bilgilerini paylaşırsa güzel bir paylaşım olur.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Diğer konuya da yazdım opel araçlarında ve diğer araç markalarında belli bir miktar yağ eksilmesi oluyor yanılmıyor isem opeller de benzinli ilse 750 gram kadar eksiliyor. Bu rakam 10 000 km de. Şimdi araç birde LPG varsa bu eksilme daha da yükseliyor.

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam bide şu var bu km olayı ne kadar km de ne kadar eksiltiyor. bizim arkadaşta da opel astra g elegance var dediğine göre 2000 km yarım litre yağ eksilttiğini söylüyor. ustaya sorduk arabada gaz varsa normal diyor ben bunu anlamadım burdaki yorumlara bakıncada çok abartı oluyor.
Diğer konuya da yazdım opel araçlarında ve diğer araç markalarında belli bir miktar yağ eksilmesi oluyor yanılmıyor isem opeller de benzinli ilse 750 gram kadar eksiliyor. Bu rakam 10 000 km de. Şimdi araç birde LPG varsa bu eksilme daha da yükseliyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
2000 km de çok fazla eksilme var. Bu yağ eksilme değerleri genelde 10 000 km üzerinden hesaplamak gerek yada bazı yağlar var tam sentetik yağlar örnek benim kullandım yağ 15 000 kadar ömrü var ama bu zamanı ben hiç dolduramadım genelde 5000-7000 km de değişim oluyor. Aracı çok devirli kullanırım bu yüzden 5000 km de sanırım 700 gram anca yağ eksiliyor dahası yok.

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ olarak ne kullanıyorsunuz ben araca mobil 1 10/40 koydurdum biraz eksilme yapınca üstüne castrol koydum usta dediki keşke aynı marka yağ koysaydın eksiltmeyi o yüzden yapar dedi ne kadar alakası var.
2000 km de çok fazla eksilme var. Bu yağ eksilme değerleri genelde 10 000 km üzerinden hesaplamak gerek yada bazı yağlar var tam sentetik yağlar örnek benim kullandım yağ 15 000 kadar ömrü var ama bu zamanı ben hiç dolduramadım genelde 5000-7000 km de değişim oluyor. Aracı çok devirli kullanırım bu yüzden 5000 km de sanırım 700 gram anca yağ eksiliyor dahası yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araç kam km de? ben costraol edge kullanıyorum 5/40

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi yağ yakan araçlarda kalın yağ kullanmak aslında sonu geciktirmekten başka bir şey değil. Neticede bu aracın mekanik aksamlarında bir sorun var. Ve kalın yap ile bu sorun kapatılmak istenmekte. Eskiden araçlara 20/50 kullanırdık eski araçlar için söylüyorum. Buna benziyor yani. Şimdi sizin aracınızda meydana gelen yağ eksilmesi aracın yağ yaktığı anlamına gelmez. Önce araçta kaçak olup olmadığına bakmak gerek. Bence temiz kuru bir yere park et hatta altına aracın gazete ser beklesin bakalım eğer kaçak varsa illa belli edecek kendini. Bu kaçaklar yüzünden bu sene komple conta değiştirdim ben. Çünkü aracın her yanına geldiğimde aracın lastiklerine değil altına bakıyordum kaçak var mı diye?

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.
Şimdi yağ yakan araçlarda kalın yağ kullanmak aslında sonu geciktirmekten başka bir şey değil. Neticede bu aracın mekanik aksamlarında bir sorun var. Ve kalın yap ile bu sorun kapatılmak istenmekte. Eskiden araçlara 20/50 kullanırdık eski araçlar için söylüyorum. Buna benziyor yani. Şimdi sizin aracınızda meydana gelen yağ eksilmesi aracın yağ yaktığı anlamına gelmez. Önce araçta kaçak olup olmadığına bakmak gerek. Bence temiz kuru bir yere park et hatta altına aracın gazete ser beklesin bakalım eğer kaçak varsa illa belli edecek kendini. Bu kaçaklar yüzünden bu sene komple conta değiştirdim ben. Çünkü aracın her yanına geldiğimde aracın lastiklerine değil altına bakıyordum kaçak var mı diye?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir faydamız oldu ise ne mutlu. Güzel forumlar dilerim.