yağ kapağı mayonez

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,
1 sene önce almış olduğum aracımda 2 ay önce su eksiltme neticesinde kontroller sonucu silindir kapak contası değişti, 15 günde yedek depo biterdi,
silindir kapak contası çıktığında ufak bir yırtık gördük contada.
şu anda aracım su eksiltme yapmıyor fakat, yap kapağını 15 günde bir siliyorum tekrar bakıyorum yine kahverengi gibi mayonezden daha cıvık bir madde var.
yağ seviye çubuğunda ise herhangi bir şey yok gayet temiz orası. su hep aynı yerde gram azalma yok.
bunun nedeni olarak soğuk havalarda kısa mesafe araç kullanımı, kalitesiz yağ kullanımı veya motor içi temizleme için atılan katkılar buna sebep diyorlar.
kısa mesafe kullanımım doğrudur 5 km gidiş 5 km dönüş sabah işe gidip geliyorum. uzun yol yapılması motorun iyice ısınması yolu ile bu maddenin temizleneceğinide yazan olmuş. yağ değişimi yapın diyende .
bu olay başına gelen varmıdır, bundan nasıl kurtulacağız, inanın o kapağı öyle gördükçe arabaya binesim gelmiyor.
üst kapakta tahliye borusu var 2 tane onlar conta yandığında tıkanmış usta bakmamış bu yüzden yağ buharı tahliye olmuyor olabilirmi.
şimdiden teşekkürler.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/103422-yagda-krema-gibi-bisey.html

yağ buharı tahliye borusunu kontrol edin.

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et