Yağ Kaçakları !

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, arabam 98 model astra F, 1.4 gl modeli. Ecotech değil. Son birkaç haftadır özellikle de kısa mesafe kullandığım zaman resimdeki yerlerin yağlanmaya başladığını gördüm. Önce havaların soğumasıyla da kısa mesafede normaldir, terlemedir falan filan dedim kendi kendime ama sanırım yağ kaçağı durumu mevcut gibi. Arabamın yağı değişeli yaklaşık 7 bin km olacak ancak yağında tamamlama yapmadığımız halde eksiklik yok, fazlalık da yok zaten 3.5 litre koyulmuştu. Bu yağlanma dikkatimi çektikten sonra da baktım, baktırdım yağına eksik değil. Bu yağlar nereden geliyor olabilir? Silindir kapak contası mı ya da üstteki külbütör kapak contası mı acaba?

(Resimlerin boyutları büyük olduğu için yüklemede hata veriyor. Ne yapmam lazım yükleyebilmek için. Teşekkürler...)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan sorunların bir başladı arkası geldi resmen resim ekleme konusunda resim sitelerine yükle url ekle yada resmi boyutunda oynaman gerek.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Valla abi, aynen öyle oldu sanki. Geçen mayısta bi başladı ateşleme arızası devamı ufak tefek geldi. Gerçi çok şükür başa çıkıyoruz büyük sorun olmadıkça. Bakalım nereye kadar gidecek :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Valla abi, aynen öyle oldu sanki. Geçen mayısta bi başladı ateşleme arızası devamı ufak tefek geldi. Gerçi çok şükür başa çıkıyoruz büyük sorun olmadıkça. Bakalım nereye kadar gidecek :)

Zaten ucundan bir kendini göstermeye başladı mı? artık sende hadi bakalım beklemedeyim demeye başlarsın.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Öyle de abi araba da bizi bırakmıyor ki değiştirebilelim :) bi de çok ekonomik o yönden de vazgeçemiyorum :)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Valla abi iyi olur ya ben yollayayım sana resimleri de artık sana zahmet yüklersen sevinirim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha sıfır gibi 5 yaşındaki aracımda bile karterde ve şanzuman kapağında terleme var. Bakım zamanı Hacı Ustayla gördük yavaş yavaş başlar normal dedi. Isıdan, zamandan dolayı contalar gevriyor sanırım.