Yağ Gösterge Uyarısı Sıfırlanmıyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Önceki gün aracımın 15 bin bakımını yaptırdım. Sanırım yağ göstergesini sıfırlamamışlar ve bugün yağ uyarısı verdi %0 gösteriyor.
Menuden yağ sıfırlamaya geliyorum ve set clear tuşuna basıyorum sıfırlansın mı diyor evet deyince sıfırlamıyor yağ göstergesini
Neden böyle oldu acaba:)

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yağ Gösterge Uyarısı Sıfırlanmıyor

yağ çubuğunuda kontrol edin. değiştirmeme gibi bir şansları yok ama yine de kontrol edin. belli mi olur evil_Daemon

msena

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç 5000 km de fakat yağ göstergesi %40 araç sıfırken % kaç olduğuna bakmamıştım biraz erken azaldı gibi  15.000 bakımını beklemeden servise gitmek mi gerekir bilemiyorum kendimiz yağ ekleyebilirmiyiz eklersek hangi yağ?bir de böyle bir durumda garanti dışı kalır mı?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önce yağı kontrol ettim, yağ çubuk seviyesi maksimum ve kıvamına bakınca değişmiş olduğu ve yeni olduğu anlaşılıyor
Bu arada sorduğum sorunun cevabını da buldum. Araç çalışmıyor vaziyette iken kontağı çevirip frene basmak gerekiyormuş :)

ekrntscr.jpg

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

msena link' Alıntı:
araç 5000 km de fakat yağ göstergesi %40 araç sıfırken % kaç olduğuna bakmamıştım biraz erken azaldı gibi  15.000 bakımını beklemeden servise gitmek mi gerekir bilemiyorum kendimiz yağ ekleyebilirmiyiz eklersek hangi yağ?bir de böyle bir durumda garanti dışı kalır mı?
merak etmeyin endişelenecek bir durum yok, yağ seviyesini kontrol edin herhangi bir eksilme yoksa problem değil
benim 14700 civarından %2 ye gelmişti  gösterge
ancak siz aracı alalı ne kadar oldu, yağ biliyorsunuz ki 15 bin ve 1 sene de değişiyor
hangisi önce dolarsa o zmn değiştirilir sizin 15 bin olmasa bile 1 sene dolarsa yine değiştirmeniz gerekir
Kendiniz ya da servis dışında kesinlikle yağ ekletmeyiniz aracınız garanti dışı kalır
Eğer şüpheniz varsa servise götürün yağ eksilmişse yağ eklerler..

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan bey aracınızda  Birimler (Mil/kilometre, dereceler Celsius/Fahrenheit) değiştirilemiyor,Günlük seyir ölçer resetlenemiyor , gösterge kümesindeki düğmeyle mümkün Yağ ömrü sayacı resetlenemiyor şeklinde hatalar da eşlik ediyor mu. şöyle bir durum var.aşagıda verdigim vın(şasi) numaralarından sonraki numaralardaki araçlarda iyileştirme yapılmış. Eger sizin aracınız bu numaralardan önce ise malesef beklemekten başka bir çare yok. yeni bir modifikasyon kiti hazırlanmakta. o çıktıgı zaman ancak durum düzeltilebilecekmiş. problemin kaynagı ise Dönüş sinyali kolu kablo demetinin bir kısmının üretim içeriğinden çıkartılmasından kaynaklanıyor.

EP - W0LPD8EG6B8080320( bu araçların nerede uretildigini bilmiyorum)
GLI - W0LPD6ED5BG110813( bu polonya gliwice fabrikasında üretilen araçların numarası , benim araç polonyalıymış.) benim numarada bu numaradan önce. araçım hala serviste şu anda. o yüzden bende sıfılanıyormu bilemiyorum. lütfen arkadaşlar bu numaraları da dikkate alarak araçlarında deneyebilir mi?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
hakan bey aracınızda  Birimler (Mil/kilometre, dereceler Celsius/Fahrenheit) değiştirilemiyor,Günlük seyir ölçer resetlenemiyor , gösterge kümesindeki düğmeyle mümkün Yağ ömrü sayacı resetlenemiyor şeklinde hatalar da eşlik ediyor mu. şöyle bir durum var.aşagıda verdigim vın(şasi) numaralarından sonraki numaralardaki araçlarda iyileştirme yapılmış. Eger sizin aracınız bu numaralardan önce ise malesef beklemekten başka bir çare yok. yeni bir modifikasyon kiti hazırlanmakta. o çıktıgı zaman ancak durum düzeltilebilecekmiş. problemin kaynagı ise Dönüş sinyali kolu kablo demetinin bir kısmının üretim içeriğinden çıkartılmasından kaynaklanıyor.

EP - W0LPD8EG6B8080320( bu araçların nerede uretildigini bilmiyorum)
GLI - W0LPD6ED5BG110813( bu polonya gliwice fabrikasında üretilen araçların numarası , benim araç polonyalıymış.) benim numarada bu numaradan önce. araçım hala serviste şu anda. o yüzden bende sıfılanıyormu bilemiyorum. lütfen arkadaşlar bu numaraları da dikkate alarak araçlarında deneyebilir mi?
sn. dinojasie şu an yağ göstergesini sıfırladım ve %100 gösteriyor
benim problemim yaptığım işlem yanlışmış; frene basıp sıfırlamak gerekiyormuş
bu detayı atlamışım şimdi oldu ama

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

neyseki ufak bi şeymiş . yalnız bu vermiş oldugum bilgiler servisin teknik bulten bilgilerinde olan bilgiler. eger arkadaşlar sizin yaptıgınız gibi sıfırlayamazsa buda akıllarında kalsın

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
neyseki ufak bi şeymiş . yalnız bu vermiş oldugum bilgiler servisin teknik bulten bilgilerinde olan bilgiler. eger arkadaşlar sizin yaptıgınız gibi sıfırlayamazsa buda akıllarında kalsın
teşekkürler bu detayı da paylaştığınız için iyi ki böyle bir problem yokmuş benim aracımda
ancak böyle bir problem ile karşılaşan arkadaşlar için aydınlatıcı olacaktır

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

msena link' Alıntı:
araç 5000 km de fakat yağ göstergesi %40 araç sıfırken % kaç olduğuna bakmamıştım biraz erken azaldı gibi  15.000 bakımını beklemeden servise gitmek mi gerekir bilemiyorum kendimiz yağ ekleyebilirmiyiz eklersek hangi yağ?bir de böyle bir durumda garanti dışı kalır mı?

Araç yağı analiz ederek, kalitesini vb ölçerek kalan yağ ömrünü bildirmiyor. Yapılan işlem basit aslında; yağ ömrünü 1 yıl ve 15000 KM olarak alınıyor. Sonrasında ise son dolum ve sıfırlamadan itibaren geçen süre ve yapılan kilometre oranında yağ ömrü azalıyor. Kilometre ve zamana göre yapılan hesapta hangisi düşük ise kalan yağ ömrü olarak o gösteriliyor. ֖rneğin 22 temmuz üretimi aracımın kalan yağ ömrü geçen ay %17 iken toplam km ise sadece 3200 kusur km. Eğer yaptığım yol 12500 km olsa idi kalan ömür yine aynı olacaktı.

Araç uzun süre showroomda beklemiş ise kalan yağ ömrü %100ün altında başlar. Kabaca ayda %8-9 düşer diyebiliriz.