Motor Suyuna Yağ Karışması

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun açıklamalarınız için. Şimdi oradaki kapı görevlisi sağolsun aracın önüne bakmış. Onun belirtmesi ile :
"radyatörün altında yumruk kadar parça var. Kırmızı küçük vanası var. Oradan yağ gelmiş. Etrafı hep yağ imiş." BU parça ne olabilir. Bu araç 1-2 ay orada kalacak. Acaba 10-20 km lik yolu çekebilir mi? Yağ seviyesini de sordum normal dedi ama :(

Radyatöre bağlı bir parçamı yoksa yağ sotucusuna bağlı bir parçamı tam olarak bunu bilmek lazım

ozbekmus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu anlayamıyoruz ne yazık ki... Bir apartman görevlisinden rica ettirmiştim. Ben göremiyorum ne yazık ki... Yine de çok sağolun hızlı cevaplarınız için. Teşekkürler...

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
conta cortlamış gibi geldi bana. motorda yağ ve su karışıyorsa conta yakmış demektir büyük ihtimalle. motorun önünden geçen bir geniş boru var radyatör suyu devirdaim eder onun içerisinden, onu araç sıcak halde çalışıyorken elinizle iki parmağınızla biraz bastırın, içinden geçen suyu hissedebiliyor musunuz bir bakın.

eğer boru yumuşak ve elinizle bastırınca içe kıvrılıyorsa ve içinden su akışı varsa sorun yok. boru demir gibi semsert olduysa conta gitmiştir yahut devirdaimde sıkıntı vardır. termostat lambası yanmış devirdaim yapamıyor olabilir motor suyu. devirdaim edemeyince de bir yerlerden basıncı atmak zorunda sızdırma yapıyor.

ayrıca motor yağınızı fazla koymuş olabilirler mi? arabanın gidişinde eski haline göre hafif bir isteksizlik var mı?

ozbekmus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Motor yağını da değiştirtmiştim. Eğer o fazla konuldu ise zamanla o akıntı azalır ve biter değil mi ? Fazla konuldu ise atmıyor mu onu bir şekilde ?

ozbekmus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor suyu ve yağı değiştiği için usta eşanjörü değiştirtmişti zaten. Yİne de suda yağ kalıntıları var ve 1-2 kere aha değiştireceğiz dedi ancak araba kardeşime lazım olduğundan il dışına çıktı araba ile. Her gün de oradan çorba kaşığı kadar akma olduğunu söyleyince korktum açıkçası. Ustaya da götüremediklerinden :(

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Merhaba,
Motor yağını da değiştirtmiştim. Eğer o fazla konuldu ise zamanla o akıntı azalır ve biter değil mi ? Fazla konuldu ise atmıyor mu onu bir şekilde ?

Atmayabilir ve motora zarar verir basınçtan dolayı. Yağ-su karışmasının nedeni contadan sızdırması olabilir fazla yağdan dolayı. Siz telefondan tarif edip söylediğim şeyi denemelerini isteyebilir misiniz?

Bir de yağ çubuğundan yağ seviyesine göz atsınlar mümkünse.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı çekiciyle bir servise çektirin derim. hergün 1 kaşık yağ akıtırsa illaki 1 haftaya kalmadan yağda büyük eksiltme olur....

aykut_4515

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CÜmleten sa arkadaŞlar bnm de chevrolet cruze 2011 model bİ aracim bulunmakta malup astra h kasalarla ayni motora sahİp benİm aracimda da soĞutma suyuna az mİktarda yaĞ kariŞmasi mevcut ayrica aracimda 500 km İla 1000 km arasinda 1 lt cİvari yaĞ eksİltme sÖz konusu ayrica aracim soĞukken İlk ÇaliŞtirmada geÇ ÇaliŞmakta tÜm bunlarin yaĞ soĞutucusuyla bİ İlgİsİ bulunabİlİr mİ?verceĞİnİz cevaplar İÇİn Şİmdİden tŞk ler

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki diğer mesajımdaki o kırmızılı vana ne olabilir ? BU forumdan da baktım ancak göremedim. :(

Bildiğim kadarıyla Alttan bakıldığında görülebilen kırmızı vana radyatör suyunu boşaltan vanadır. Antifiriz eklediğiniz kabın içindekini boşaltmak için vanayı açabilirsiniz.