Yağ ömrü sorunu

James23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. Benim aracım Opel Astra J 2015 model 1.6 benzinli. Geçen sene 31 Mayıs’ta 27000 km’de yağ bakımı yaptırdım. Bugün itibariyle 1 sene doldu ve yağ ömrü %0 yağ değiş uyarısı veriyor. Arabam şu an 33500’de yani 10.000 km yapılmadı son bakımdan beri. 10 gün içinde yağ bakımını yaptırmayı düşünüyorum ama bu 10 gün zarfında 100-150 km kadar yol yapsam herhangi bir sıkıntı olur mu? Kendim yağ çubuğundan yağ ölçtüğüm zaman ise yağ seviyesinde bir azalma yoktu. Aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıl dolduğu için uyarı veriyordur, isterseniz sifirlayadabilirsiniz ama 10gunluk bir gecikme eksilme de yoksa sorun cikarmamali.

• Beğen
Tepkiler: James23

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Volkan hocamın yazdığı gibi herhangi bir sorun yaşamazsınız. 300-500 km ile bişey olmaz ancak değiştirmeniz iyi olacaktır.

• Beğen

James23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

mapiper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ! Benim sorunum biraz daha büyük . 1.4 benzinli 2016 turbo aracım. bugün itibarıyla aracım 42.000 de geçen yıl temmuz ayında 27.000’de bakımı yaptırmışım fakat şöyle bir yanılgıya düştüm 30.000 diye hatırlıyorum bayram sonrası Temmuz’da 3 yaşını dolduracağı için yetkili serviste 400 TL daha ucuza bir kampanya var, ondan faydalanmak için bakımı bayram sonrasına bıraktım .
Bugün az önce kilometreye baktığımda 15.000 km’yi doldurmuşum ve maalesef yarın Kastamonu’ya yola çıkacağım ve bugün pazar dolayısıyla bu araç 15.000 km’yi şu an itibari ile yapmış bulunuyor ve aşağı yukarı 1000 km daha gidip geleceğim açıkçası kafam çok karışık bugün pazar olmasaydı hemen gidip yaptıracaktım .
şöyle de bir durum var o da beni yanılttı biraz 1. 2 hafta önce servise götürdüğümde 3 yaşın Temmuzda dolacağını ve dolayısıyla benim Temmuzda faydalanabileceğimi söyledikleri zaman dedim bunun bakım zamanı geldi! bir şey olmaz dediler yani van’a kadar gitsen de bir şey olmaz dediler ama 15 bin km yaptığımı söylememiştim çünkü ben 45.000 de 15.000 olacağını sanıyordum. Şimdi burada bu mesajı okuyan bilgili tecrübeli arkadaşlardan bu konuda fikir bekliyorum. Gerçi şu an itibarıyla yapabileceğim çok fazla bir şey de yok yarın muhakkak yola çıkacağım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam daha once 15 bin bakimini 1000 km gecirdim, bisey olmadi yakit tuketimim artti vs :) Sizin aracınız için sorun olur veya olmaz diyemem yaradana sığınıp yola çıkacaksınız başka çareniz yok gibi görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: James23 ve mapiper

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ! Benim sorunum biraz daha büyük . 1.4 benzinli 2016 turbo aracım. bugün itibarıyla aracım 42.000 de geçen yıl temmuz ayında 27.000’de bakımı yaptırmışım fakat şöyle bir yanılgıya düştüm 30.000 diye hatırlıyorum bayram sonrası Temmuz’da 3 yaşını dolduracağı için yetkili serviste 400 TL daha ucuza bir kampanya var, ondan faydalanmak için bakımı bayram sonrasına bıraktım .
Bugün az önce kilometreye baktığımda 15.000 km’yi doldurmuşum ve maalesef yarın Kastamonu’ya yola çıkacağım ve bugün pazar dolayısıyla bu araç 15.000 km’yi şu an itibari ile yapmış bulunuyor ve aşağı yukarı 1000 km daha gidip geleceğim açıkçası kafam çok karışık bugün pazar olmasaydı hemen gidip yaptıracaktım .
şöyle de bir durum var o da beni yanılttı biraz 1. 2 hafta önce servise götürdüğümde 3 yaşın Temmuzda dolacağını ve dolayısıyla benim Temmuzda faydalanabileceğimi söyledikleri zaman dedim bunun bakım zamanı geldi! bir şey olmaz dediler yani van’a kadar gitsen de bir şey olmaz dediler ama 15 bin km yaptığımı söylememiştim çünkü ben 45.000 de 15.000 olacağını sanıyordum. Şimdi burada bu mesajı okuyan bilgili tecrübeli arkadaşlardan bu konuda fikir bekliyorum. Gerçi şu an itibarıyla yapabileceğim çok fazla bir şey de yok yarın muhakkak yola çıkacağım.
15bin ortalama bir rakam, zaten yola çıkacaksınız yapacaginiz tek şey yaği ve suyu kontrol etmek olur, eğer ki kullandiginiz yer tozlu değilse ve sıkışık trafikte kullanmiyorsaniz eğer içiniz biraz daha rahat olabilir

• Beğen

mapiper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15bin ortalama bir rakam, zaten yola çıkacaksınız yapacaginiz tek şey yaği ve suyu kontrol etmek olur, eğer ki kullandiginiz yer tozlu değilse ve sıkışık trafikte kullanmiyorsaniz eğer içiniz biraz daha rahat olabilir
Çok teşekkürler uzun yol kullanacağım malum ben de o yüzden artık ya nasip diyorum.

mapiper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam daha once 15 bin bakimini 1000 km gecirdim, bisey olmadi yakit tuketimim artti vs :) Sizin aracınız için sorun olur veya olmaz diyemem yaradana sığınıp yola çıkacaksınız başka çareniz yok gibi görünüyor.
Eyvallah sağolasın bakalım bu duruma düşmek yi. İşime gelmedi ama neyse diyorum artık ya nasip. Bi de uzun yol olduğu için tedirginliğim ama ayni zamanda artısı da var uzun yolun şehir içinde bu şekilde bin yapmam asla mesela

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence aracı çok aşırı sıkıştırmayın. Yağı kontrol ettiğinizde de birşey olmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen