yağ flitresi kabı içindeki plastik parça

idevrim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2017 opel corsa e aracın yağ filtre kabı içerisindeki yağ filtresinin geçtiği plastik çubuk kırılmış bunun yenisini veya çıkmasını nasıl bulabiliriz. başına böyle bir durum gelen var mı,?

IMG_20221022_163628cd18400218cbea9a.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2017 opel corsa e aracın yağ filtre kabı içerisindeki yağ filtresinin geçtiği plastik çubuk kırılmış bunun yenisini veya çıkmasını nasıl bulabiliriz. başına böyle bir durum gelen var mı,?

IMG_20221022_163628cd18400218cbea9a.jpg
Service sorun ayrı satılsa bile dışarıda komple kabıyla satarlar çıkmacılarda dahil

idevrim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nette aradım bulamadım bir türlü inşallah vardır serviste yağ baypass valfiymiş adı ama. bu parça için koskoca yağ filtre kabını aldırmazlar herhalde mutlaka vardır bundan diye düşünüyorum.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
nette aradım bulamadım bir türlü inşallah vardır serviste yağ baypass valfiymiş adı ama. bu parça için koskoca yağ filtre kabını aldırmazlar herhalde mutlaka vardır bundan diye düşünüyorum.
Epcde komple gözükyor parçayı ihmal etmeyin filtre tıkanırsa o valf devreye girip motorun yağsız çalışmamasını sağlar

idevrim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet opelden nefret etmem için yeni bir neden daha çıktı. opel bu parçayı tek satmıyormuş, parçanın kapağı, contası ayrı satılırken bu sökülüp takılabilen parça ayrı satılmıyormuş, yolda görseniz almayacağınız bu basit parça için komple filtre kabı satın alınması gerekiyormuş ve fiyatı 1950 tl imiş, bu nasıl iştir anlamadım gitti. resmen soygunculuk bu başka birşey değil. yasal yollarda hakkımı arayacağım. opel genel merkez ile de görüştüm arayacaklarını söylediler ama halen ne arayan var ne soran. opel mi? bir daha asla. he şunuda gördüm. eski opellerde bu parça o kadar sağlam yapılmış ki kırmanızın imkanı yok, ama bu yeni kasalardaki dört tane ince plastik bacağa bağlı en ufak hatada elinizde kalıyor benim elimde kaldığı gibi bunu da belirtmek isterim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
malzemenin materyali içinde yazıyorsa onu çizdirip 3 boyutlu yazıycıyla bastırabilirsiniz tam dolu ve en iyi kalitede olursa sağlam olur. bypass valfsiz kullanmayın filtreniz tıkanırsa aracınızın motoru yağsız çalışır

idevrim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu düşündüm sordum yapan bir iki yere ama olmaz dediler. opelin yaptığı büyük ayıp ama ben ona takıldım. onca serviste bir sürü pert araç var sök birinden ver zaten araç perte çıkmış, hem müşterin memnun olsun hem adın lekelenmesin. araycaklarını söylediler halen arayacaklar.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
onu düşündüm sordum yapan bir iki yere ama olmaz dediler. opelin yaptığı büyük ayıp ama ben ona takıldım. onca serviste bir sürü pert araç var sök birinden ver zaten araç perte çıkmış, hem müşterin memnun olsun hem adın lekelenmesin. araycaklarını söylediler halen arayacaklar.
çizim yapabiliyorsanız eğer içine geçme şekilde takılıyorsa olur. Bende basıyorum parça yeterki çizimi doğru olsun. Muhtemelen materyalde absdir.

idevrim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya çizimi nasıl nereye yaptırabiliriz. parça diğer parçaya geçme şeklinde bildiğimiz plastik aksamlı bir parça zaten. abs dir büyük ihtimal. peki bu parçaları birleştirecek ayak yapsak olmaz mı, siz bu işleri biliyorsunuz. bana yardımcı olursanız sevinirim. opel alman ya ya mail attım. onlarda bana aynı cevabı verdiler. tek satmıyoruz. 83 euroya komple alacaksınız diyorlar. Benim anlamadığım bir nokta bu sökülüp takılan bir parça, aynı kapak ve contası gibi, kapak ve contayı satıyor. ama yağ basınç valfi denen bu parçayı satmıyor. resmen soygunculuk bu.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Daha aydınlık ve net çekme şansın varmı?