Yağ eksiltme sorunu acil !!!

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese slm,
2003 1.6 meriva cosmo z16xe motor lovato easy fast lpg var. arkadaşlar araç önceleri gm yağ kullanıyordum(10/40) (motor silk var) motor yağı 5000km de en alt çizgiye iniyor du.4 yağ degişimim böyle geçti. sonra mobil 1 0-40 tam sentetik yağa geçtim aynısı oldu. Yazın carbon clean yaptırdım opelde.sanki araba daha atik gibi geldi. sonra yine mobil 1 0-40 yağ koyduk motor silk 2 yıl önce konmuştu carbon clean yatık diye yenisini koyduk bu bakım temmuz da yapıldı. ama son iki buçuk aydır her ay 300gr yağ eksiliyor. henüz 10000km olmadı. motor çalışması performansı gaza geçişler rölanti dengesi iyi. hatta memnunum. servise gittim lifte kaldırdılar yağ kaçağı yok dediler ama ben tatmin olmadım. aracı aldığımdan beri hiç 10000km doldurmak nasip olmadı. her zaman yağ değişiminde yağ filtresini de değiştiririm. bujileri zamanından önce yenilerim ama bu yağ sorunu artınca canım sıkıldı akşam bir servise gideceğim.
tecrübeli arkadaşların ve ustalarımızın yardımını yol göstermelerini bekliyorum. ne yapmalıyım? acaba yanlış yağ mı kullanıyorım kitap 5-30, 10-40, 0-40 hepsi olur diyor.
herkese saygılar. bitti son:sorry::mad::confused::(

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
10-40 ile daha az eskiltmesi lazım, birde öyle dener misiniz. Yağ yakıyorsa performansının artması gayet normal. Aracınızın kilometresi kaç? Birde yağ çubuğundan üfleme yapıyor mu?

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerin kronik sorunu belkide bu yağ eksiltme bende vardı bu eksiltme mobil 1ow60kalın yağ koyduktan sonra azaldı ama sizin km kaç o önemli?

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 86700km de. bugün akşam uğradığım servis subap lastiklerinin kuruduğunu eksozdan mavi duman atmadığını ayrıca yağ çubuğundan ve yağ kapağından üfleme, buhar yapmadığını sorunu kesinlikle sübap lastiklerinin kuru olmasından kaynaklandığını söyledi

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence segman dan kaynaklı tam pistona oturmadığından her çalıştırmada silindire yağ kaçırıyor bu genelde sıfır arabalardada olmakta motorun düzgün açılmamasından kaynaklı.minarel katklılı yağ kullanmanı öneririm senteik yağlar motru korur fakat silindir kafasında tortu ve birikme yapar bir film tabakası gibi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en kolayi ve ucuzu ustan söylemis actir üst kapagi ve sibop lastiklerine baktir sonucta kaybedecek tek seyin bir conta 20-30 lira... eger sibop lastikleri ise görünür..arti yag konusundan sunu söylerim..kaliteli ve 5w30... castrol mobil...

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün bir ustayla konuştum bana mobil1 0-40 kullan ma çok ince 86000 de subap lastiklerine birşey olmaz dedi. sen yağı 10-40 kullan sorun düzelir dedi.???? sizde katılırmısınız.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 40 tam sentetik olmadığı için 0 40 göre daha kalın. Böylece özeliikle bu motorlar için 0 40 dan çok daha iyi. Ancak çözüm olur mu derseniz bence olmaz. Sadece daha az yakar.

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün üst kapak açıldı sorunun sekmandan kaynaklandığı için sekman atıldı bakalım bundan sonra ne olacak