Yağ Eksiltiyor

srknecz86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım her yağ değişimi aralığında ortalama 500 ile 1000 gr kadar yağ eksiltiyor.Ancak araçta yağ yakma yok sebebi ne olabilir.Katkı maddeleri faydalı olurmu.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ECO-TEC ise yag eksiltemsi farz olmustur artik. 10.000 km de 1 litre cok normal yani, hatta iyi bile.
aracini biraktigin yerde, mesela sabah, aracin altina egil bak, yag akitma yok sa eger, arabanin motoru yag yakiyor demektir.
he eger yag akitiyorsa, kacak var demektir. bu kadar basit.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2004 astra g var eco-tech motor. şehir içinde hiç yağ eksiltmiyor. fakat uzun yola gittigimde 1000 km de yaklaşık 500 gr yağ eksiltiyor. daha önce gm yağı kullanıyordum. şimdi castrol aldım ondada eksiltti. şahsen benim zoruma gidiyor. opeli iyi diye öve öve bitiremiyoruz fakat şu konuştuklarımıza bir bakın.

ozcivelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 97 vectra var yağ eksiltme sorunu benimde başımdaydı opellerde çok normal olduğu söylendi yağ değişiminden değişimine yaklaşık 500 600 gr kadar eksik yağ çıkıyordu serviste pover 365 diye bi yağ tavsiye ettiler kullandım birkaç gün önce yağ değişiminde yağ eksiltmediğini gördüm tavsiye ederim.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Benim vectranın kullanma kılavuzunda her 1000 km.de 0.6 lt yağ eksiltmesi normaldir yazıyor. Yani bu değerler çok çok iyi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım her yağ değişimi aralığında ortalama 500 ile 1000 gr kadar yağ eksiltiyor.Ancak araçta yağ yakma yok sebebi ne olabilir.Katkı maddeleri faydalı olurmu.

Önce bir araba yag yakiyor demek icin,
O arac 1000km de 1litre yakiyorsa o zaman caresine bakilir sipoplarin yataklarindan mi yoksa piston yataklarindan mi diye veya contalardan kaciriyor mu diye üc kisima bakilir....

Opel firmasinin verileri 1000km 1 litre normal diyorsa bu durumda sikinti yapmamak lazimdir.Cünkü bu firmanin verieleridir.
normal sartlarda her araba yag yakar yakmassa o zaman normal degildir.
simdi 10000km de 15000km 1litre ,2litre yag yakiyor diye hayiflanmayin...
bunlar normaldir. hatta cok iyidir saglikli bir motordur,Biride cikip benim arabam az yakiyor derse inanmayin,cünkü önce sunu bilin siz arabanizi seri kullanirsiniz diyeri sakin kullanir,birde o yakmiyor diyen oto yola ciksin bassin 140-180 fark edecektir birden yaginin eksildigini.sikistirilan araba yag yakmasi normaldir.sikistirilmayan arac 1000km de 1 litreyi gecerse o zaman problemden bahsedilir
söyledigine görede aracin harika sikinti yapmana gerek yok derim;)

srknecz86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 97 vectra var yağ eksiltme sorunu benimde başımdaydı opellerde çok normal olduğu söylendi yağ değişiminden değişimine yaklaşık 500 600 gr kadar eksik yağ çıkıyordu serviste pover 365 diye bi yağ tavsiye ettiler kullandım birkaç gün önce yağ değişiminde yağ eksiltmediğini gördüm tavsiye ederim.

arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim bi nebze rahatladım..ama yine de bu ürünü denemek isterim nedir ne değildir bilenler bilgi verebilir mi?

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 km.de 1 lt. eksilince biz ne zaman aracın yağının tümünü değiştirme fırsatı bulacağız o zaman? O zaman yağ ekleye ekleye devam edip gidecek mi yani ?