Yağ Eksiltiyor

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecotech motorlarda tipik huy yağ yakma yazın işikta durduğunda egzozdaki mavi beyaz duman yanından geçip gidene kadar dert etme arada bakar ol bende de aynı dert wardı çok ilerlemişti komple motor indirdik en sonunda :D

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç 10000 de 2 lt yakıyor idi. yağ değişiminde motor silk koydum. açıkçası çekişte ekonomide,seste bir fark olmadı ama.yağ eksiltme gözle görülür derecede azaldı.bence aracınıza öncelikle bu tür çareleri öncelikle deneyin.

edisonalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben araç bilgi ekranında check oil uyarısı alıyorum.Açtım kaputu baktım çubuğa yağ seviyesi en üstte.Anlamadım şimdi yağ mı eksildi,yoksa öle arada bir yazar mı kontrol amaçlı...(bu arada koydurduğum yağ ile 5000km olmuş)
check oil uyarısı haricine arabada herşey normal,göstergelerde de bir tuhaflık yok.Sizce ne olabilir.Yağ ekleyeyim mi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 000 bakımında gram yağ eksiltmedi bugüne kadar. aklım karıştı. şimdi benim arabam yağ yakan arabanın yanında normal değil mi ? inanaın anlamadım...

Kardesim her arac 100 gram olsun yag yakar motorun haline bakar seninki yakiyordur zamaninda diyelim yagin fazla idi birde kisa mesafede bunla kondens suyu ekle sanirsin yakmiyor bir uzun yola cik o seviyenin altina geldigini görürsün..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben araç bilgi ekranında check oil uyarısı alıyorum.Açtım kaputu baktım çubuğa yağ seviyesi en üstte.Anlamadım şimdi yağ mı eksildi,yoksa öle arada bir yazar mı kontrol amaçlı...(bu arada koydurduğum yağ ile 5000km olmuş)
check oil uyarısı haricine arabada herşey normal,göstergelerde de bir tuhaflık yok.Sizce ne olabilir.Yağ ekleyeyim mi.
senin aracina ya yag ince veya yag müsürü yalnis alarm veriyor hatalar bundandir...veya yag pompanin basincinda problem var bakmak lazim

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce bir araba yag yakiyor demek icin,
O arac 1000km de 1litre yakiyorsa o zaman caresine bakilir sipoplarin yataklarindan mi yoksa piston yataklarindan mi diye veya contalardan kaciriyor mu diye üc kisima bakilir....

Opel firmasinin verileri 1000km 1 litre normal diyorsa bu durumda sikinti yapmamak lazimdir.Cünkü bu firmanin verieleridir.
normal sartlarda her araba yag yakar yakmassa o zaman normal degildir.
simdi 10000km de 15000km 1litre ,2litre yag yakiyor diye hayiflanmayin...
bunlar normaldir. hatta cok iyidir saglikli bir motordur,Biride cikip benim arabam az yakiyor derse inanmayin,cünkü önce sunu bilin siz arabanizi seri kullanirsiniz diyeri sakin kullanir,birde o yakmiyor diyen oto yola ciksin bassin 140-180 fark edecektir birden yaginin eksildigini.sikistirilan araba yag yakmasi normaldir.sikistirilmayan arac 1000km de 1 litreyi gecerse o zaman problemden bahsedilir
söyledigine görede aracin harika sikinti yapmana gerek yok derim;)

hocam 1000 km de 700 800 gr yağ eksiltigini düşünürsek 5000 km de 4 litre yağ eksiltir bu normal bi tüketim mi abicim hayır yanlış anlaşılmasın bilmediğim için soruyorum

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keçeleride kontrol ettirin ordan kaçırabilir.

ufuk_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım bunda oncekı aracım hondaydı.bir gramda yag eksıltmıyordu.dunyaca unlu opel markasının boyle sorunları olması hiç iyi değil.