xenon istiyorum ama...

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omerdia' Alıntı:
bazuka kardes dun ben xneon a yakın phılps alicaktim aldirmadilar ikincel cıktıcıda zenon falan bulursun dedi bizim mahalledeki bi abi iyice kafami karistirdi:) ben en iyisi phılps alim
Ben philips ampule kötu demiyorum ama kendi sınıfına göre guzel bir ampul ama altını cızerek soyluyorum oyle bir ampul xenon kit gibi olamaz arada dağlar kadar fark var.. hem görünüş hemde kalıte xenon kit takarsan diyeceğin soz ben daha önceden önümü görmüyomuşum dıyeceksin ve verdiğim paraya helal olsun diyeceğine eminim ;)

omerdia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyw bazuka kardes valla 100 mily0n para vericektim ampul setine artik bi 250 daha koydummu xneon takım alirim daha iyi

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de en guzeli xenon ama tabiki bu işler zevk meselesi karar senin bütcemide ayarlarım dersen tavsiyem xenon 8000k..

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonar kit alacaksan xenonu da h1 olarak al.Çünkü sonar angel eye far kiti uzun ve kısa farda h1 lamba tipini kullanıyor.Xeon elinde kalır üzülürsün sonra

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon sistemleri konusu altında sitede bir sürü başlık var civic olur corsa vectra olur ..Ayrı bir başlık açman gereksizdi bence...Mtec piyasada dolu ve fiyatlarıda belli gerisi sana kalmış xenon pahalı gelirse ebay piaa ampul al yeterince işini görür..

Serkan87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AciL xenon ve philips 5000K AMbülLEri icin ßiLgi Lütfen

Yeni doßLo Aracıma xenon kiti taktırmak isTİyorum ama bu sırada phiLiPs"in 5000K ambülLEride KAfamı karıstırıyor.ne yapıcam konusunda karArsızım bide piyasadaki xenon kitlerinin kalitesi ne derece biLmiyORum.xenon kitLEri ve philips ambülleri hakkında bilgiye ve fiyatlara ihtiyaçım var yardımlarınız İçin şimDiden Teşekür eDerim

Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım benm de tam bilgim yok ama bu konuda aldığım yardımlara dayanarak sölüyorum ki:p para durumun iyise hiç ampul olayına girmeden mercekli xenon taktır!Ama brz ucuz yollu olsn drsen phılıps diamond vision varmış onu alabilirsin..ben öyle yapıcam mesala:rock

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu birçok kişinin kafasını karıştırıyor.
Xenon ışıklandırma teknolojisi şu anda çok sık kullanılmakta olan halojen far teknolojisini yerini almaya başladı.Önümüzdeki birkaç yıl içinde xenon ışıklandırma sistemi yeni üretilen araçlar için standart olacağı açıktır.Zaten xenon kitlerin fiyatları gün geçtikçe düşmektedir.
Xenon far avantajlıdır,çünkü;
1.halojen farlara göre daha az güç tüketir,
2.aydınlatma daha fazladır
3.ampül ömürleri daha uzundur
4.gece görüşü daha iyi olduğundan,daha güvenlidir.

Xenon kiti nasıl uygulamalıyız?
Xenon kit uygulamak istiyorsan aracımızın far sistemi mercekli olmalıdır.Çünkü xenon sistemde aydınlatma oldukça güçlü olduğundan karşımızdaki sürücüyü rahatsız etmemesi için optimum bir yere odaklama ihtiyacı duyar ,bu yüzden optik sistemli bir fara ihtiyacımız var.

Xenon kit maliyeti nedir?
1.Piyasada 250 - 750 arası xenon kitler var.Çin,malezya,tayvan,alman,japon.Bunların çoğuda çin malı.Aynı ürün için değişik fiyatlarda var,iyi araştırmak gerekiyor.İyi markalar çok pahalı,en azından markayı bilmesek bile satıcısından garanti alalım,kurumsal satıcılardan almaya özen gösterelim.
2.Optik sistem olmadan xenon kit uygulamak mantıksız.
3.Bu durumda optik sistem yoksa ,optik far takımı 500-600 gibi bir maliyeti var.

Xenon görünümlü halojen ampüller ne getirir?
1.Sadece görünüm açısından xenon'a benzerlik
2.Xenon görünümlü halojenler sadece özel bir boya ile xenon rengini vermesi amacıyla boyanmış ampüllerdir.Xenon teknolojisi farklıdır..
3.Güvenlik ve aydınlatma açısından en fazla standart halojenler kadar bir aydınlatma.Belki de daha az bir aydınlatma,çünkü maviye yaklaşan renklerde aydınlatma kapasitesi azalır.
4.Xenon görünümlü halojenlerin kurulumları basittir,ucuzdur;fiyatları 25-85 arasında değişir.Ekonomik yoldan xenon görünüm elde etmek isteyenler için birebir.Ama daha fazla güvenlik ve şık bir görünüm isteyenler kesinlikle xenon görünümlü halojenlerle bunu yakalayamazlar.

Peki sonuç,ne tercih etmeli?

Bence xenon u tercih edemememizdeki tek neden henüz ürün fiyatları yerine oturmamış olması,ama hızla yaygınlaşıyor ve ucuzluyor.
Xenon kitlerin tercih edilmesi güvenlik ve görünüm açısından en mantıklı olanı.
Xenon görünümlü halojenler ucuz yoldan bir çözüm olur,ve en azından standart bir halojen aydınlatması ve görsellik sağlar,tercih edilebilir kanımca.
Xenon başlı başına bir teknolojidir ,sadece maliyetlidir..;)

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maxwell' Alıntı:
Bu konu birçok kişinin kafasını karıştırıyor.
Xenon ışıklandırma teknolojisi şu anda çok sık kullanılmakta olan halojen far teknolojisini yerini almaya başladı.Önümüzdeki birkaç yıl içinde xenon ışıklandırma sistemi yeni üretilen araçlar için standart olacağı açıktır.Zaten xenon kitlerin fiyatları gün geçtikçe düşmektedir.
Xenon far avantajlıdır,çünkü;
1.halojen farlara göre daha az güç tüketir,
2.aydınlatma daha fazladır
3.ampül ömürleri daha uzundur
4.gece görüşü daha iyi olduğundan,daha güvenlidir.

Xenon kiti nasıl uygulamalıyız?
Xenon kit uygulamak istiyorsan aracımızın far sistemi mercekli olmalıdır.Çünkü xenon sistemde aydınlatma oldukça güçlü olduğundan karşımızdaki sürücüyü rahatsız etmemesi için optimum bir yere odaklama ihtiyacı duyar ,bu yüzden optik sistemli bir fara ihtiyacımız var.

Xenon kit maliyeti nedir?
1.Piyasada 250 - 750 arası xenon kitler var.Çin,malezya,tayvan,alman,japon.Bunların çoğuda çin malı.Aynı ürün için değişik fiyatlarda var,iyi araştırmak gerekiyor.İyi markalar çok pahalı,en azından markayı bilmesek bile satıcısından garanti alalım,kurumsal satıcılardan almaya özen gösterelim.
2.Optik sistem olmadan xenon kit uygulamak mantıksız.
3.Bu durumda optik sistem yoksa ,optik far takımı 500-600 gibi bir maliyeti var.

Xenon görünümlü halojen ampüller ne getirir?
1.Sadece görünüm açısından xenon'a benzerlik
2.Xenon görünümlü halojenler sadece özel bir boya ile xenon rengini vermesi amacıyla boyanmış ampüllerdir.Xenon teknolojisi farklıdır..
3.Güvenlik ve aydınlatma açısından en fazla standart halojenler kadar bir aydınlatma.Belki de daha az bir aydınlatma,çünkü maviye yaklaşan renklerde aydınlatma kapasitesi azalır.
4.Xenon görünümlü halojenlerin kurulumları basittir,ucuzdur;fiyatları 25-85 arasında değişir.Ekonomik yoldan xenon görünüm elde etmek isteyenler için birebir.Ama daha fazla güvenlik ve şık bir görünüm isteyenler kesinlikle xenon görünümlü halojenlerle bunu yakalayamazlar.

Peki sonuç,ne tercih etmeli?

Bence xenon u tercih edemememizdeki tek neden henüz ürün fiyatları yerine oturmamış olması,ama hızla yaygınlaşıyor ve ucuzluyor.
Xenon kitlerin tercih edilmesi güvenlik ve görünüm açısından en mantıklı olanı.
Xenon görünümlü halojenler ucuz yoldan bir çözüm olur,ve en azından standart bir halojen aydınlatması ve görsellik sağlar,tercih edilebilir kanımca.
Xenon başlı başına bir teknolojidir ,sadece maliyetlidir..;)

Çok güzel anlatmışsın:good: