Led Xenon ve Plaka Beyaz Led Uygulaması

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Led Xenon ve Plaka Beyaz Led Uygulaması

HasanM' Alıntı:
we[AGRA]' Alıntı:
Son kararımı verdim bu led leri uzunlara takıp kısalara Osram yada Philips beyaz ampul takacağım. Bu işte iyi arkadaşların tavsiyesi hep o yönde. Metin arkadaşın da dediği gibi mercek bile yaptırsam yapılan mercek Xenon yada Halojen'e göre uyumlu olacağı için led ampulle verimli olmayacak.

Bence de en mantıklısı bu. Mercek ve xenon taksan bile muayende sıkıntı yaşarsın. Muayeneden geçmesi için Xenon, mercekli olması lazım aynı zaman da far yıkama ve ototmatik far yükseklik ayarı olması lazım.

Ampul olarak Philips Crystal Vision yada Diamond Vision düşünüyorum, rengi beyaza çok yakın ve aydınlatmasından taktıranlar memnun. Diamond daha beyaz ama aydınlatma kötü.

Yine tampon falan sökülecek işçilik falan vereceğim mecbur ama zararın neresinden dönsem kardır.

Peki kısalara bunları taktım uzunlara da elimdeki led leri taktığımda muayeneden geçer mi yoksa uzun ampulleri değiştirmem mi gerekecek muayeneye girmeden?

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu gün Ankara'da FM tuning dahil 3-5 yere baktım ama Photon amerikan turuncu T20 şişman japon dipsiz park ampulu ve Photon marka iç aydınlatma (tavan, torpido, bagaj) ampullerini bulamadım. Bulabileceğim yer veya web önerileriniz var mı? Yardım ve yönlendirmelerinizi beklemekteyim. 

Aracım Astra J Sedan 1.6 Dizel otomatik edition plus 136 beygir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fiköze' Alıntı:
Bu gün Ankara'da FM tuning dahil 3-5 yere baktım ama Photon amerikan turuncu T20 şişman japon dipsiz park ampulu ve Photon marka iç aydınlatma (tavan, torpido, bagaj) ampullerini bulamadım. Bulabileceğim yer veya web önerileriniz var mı? Yardım ve yönlendirmelerinizi beklemekteyim. 

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...japon-dipsiz-park-ampulu-85d0-316073192/detay

http://www.photonturkey.com/t10-dipsiz-ampul

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Led Xenon ve Plaka Beyaz Led Uygulaması

we[AGRA]' Alıntı:
HasanM' Alıntı:
Bence de en mantıklısı bu. Mercek ve xenon taksan bile muayende sıkıntı yaşarsın. Muayeneden geçmesi için Xenon, mercekli olması lazım aynı zaman da far yıkama ve ototmatik far yükseklik ayarı olması lazım.

Ampul olarak Philips Crystal Vision yada Diamond Vision düşünüyorum, rengi beyaza çok yakın ve aydınlatmasından taktıranlar memnun. Diamond daha beyaz ama aydınlatma kötü.

Yine tampon falan sökülecek işçilik falan vereceğim mecbur ama zararın neresinden dönsem kardır.

Peki kısalara bunları taktım uzunlara da elimdeki led leri taktığımda muayeneden geçer mi yoksa uzun ampulleri değiştirmem mi gerekecek muayeneye girmeden?
tampon nu niye elliyorsunuz onu anlamdım. eğer mercek takmicaksanız ( ki taktırmayın muayenehane de geçmez tekrar çıkarmanız gerekecek) sadece kıtalara h7 halojen uzunlar ada led takcaksanız . bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. 10 dakikanızı almaz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: RE: Cvp: Led Xenon ve Plaka Beyaz Led Uygulaması

erhan.yilmaz.520' Alıntı:
we[AGRA]' Alıntı:

tampon nu niye elliyorsunuz onu anlamdım. eğer mercek takmicaksanız ( ki taktırmayın muayenehane de geçmez tekrar çıkarmanız gerekecek) sadece kıtalara  h7 halojen uzunlar ada led takcaksanız . bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz.  10 dakikanızı almaz.

Led farların montajını tamponu ve farları sökerek yaptılar. Sadece halojen ampul değişimi olsa kendim yaparımda o ledleri kendim söküp takamam ben.

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Cvp: Led Xenon ve Plaka Beyaz Led Uygulaması

we[AGRA]' Alıntı:
erhan.yilmaz.520' Alıntı:
tampon nu niye elliyorsunuz onu anlamdım. eğer mercek takmicaksanız ( ki taktırmayın muayenehane de geçmez tekrar çıkarmanız gerekecek) sadece kıtalara  h7 halojen uzunlar ada led takcaksanız . bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz.  10 dakikanızı almaz.

Led farların montajını tamponu ve farları sökerek yaptılar. Sadece halojen ampul değişimi olsa kendim yaparımda o ledleri kendim söküp takamam ben.
bi anlam veremedim. sök tak şeklinde olması lazım. varmı başka led yaktıran arabasına.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mercek montaji yapildiginda muayeneden halojen ampul ile gecer.

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT.' Alıntı:
Fiköze' Alıntı:

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...japon-dipsiz-park-ampulu-85d0-316073192/detay

http://www.photonturkey.com/t10-dipsiz-ampul

Yardımınız için teşekkür ederim. Şiparişi yarın sabah vereceğim.

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce ürünü aldığım yere gittim uzunlara takmayı denedik H7 olmasına rağmen sığmadı bende geri iade ettim yerine halojen ampul taktırdım paramı geri aldım. Aldığım ürünün resmini ekledim 70 TL'ye aldım çıkardığım led'ler 400 TL'ydi, mavi boyalı ampuller resimdekinin içindekiler eski ampullerim. Diğer yandan tampon ve far sökülmeden led montajı yapılmamasının cevabı da diğer resimde mevcut, sökülen ledin fotoğrafını da ekledim. 

Şimdi uzun kısa sis hepsi halojen, istediğim beyaz görüntüyü de elde ettim kafam rahatladı.  :D

Wbdaa8.jpg

ZY0ppG.jpg

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

En güzelini yapmışssınız. En azında arabanın standart donanımına uygun modifiye gerektirmeyen bir işlem olmuş. İyi günlerde kullanın. Para iadesi almanıda çok iyi olmuş. :)