VectraB1 - Atiker LPG

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar, 97 vectra 2.0 CD otomatik vites aracima Atiker marka sirali lpg sistemi taktirdim. hatta arabayi henuz teslim almadim, pazartesi alicam. Merak ettigim konu. otomatik vites vectralarda, lpg taktirdiktan sonra cikan herhangi bir kronik problem var mi? ve ya dikkat etmem gereken bir husus var mi? eger yazarsaniz cok memnun olurum.

herkese kazasiz belasiz surusler.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
altı ayda bır bujı ve kaplolarını degısırsenız tam randıman alırsınız benım merak ettıgım neden yerlı malı dusundunuz

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mali durumdan dolayi. 990 TL + 10 taksit de olunca cazip geldi. bir cazip tarafida, cogu kisi bana markadan cok, yapacak usta onemli dediler. atiker kullanan arkadaslardan da cok kotu sozler duymayinca. ilk adres Bursa'da bir atiker bayisine gitmek oldu. insallah bir problem yasamam. ama soylediginiz onlemleri dikkate alacagim. buji ve kablolar. tesekkur ederim.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
mali durumdan dolayi. 990 TL + 10 taksit de olunca cazip geldi. bir cazip tarafida, cogu kisi bana markadan cok, yapacak usta onemli dediler. atiker kullanan arkadaslardan da cok kotu sozler duymayinca. ilk adres Bursa'da bir atiker bayisine gitmek oldu. insallah bir problem yasamam. ama soylediginiz onlemleri dikkate alacagim. buji ve kablolar. tesekkur ederim.

2000 motorda sorun çıkacağını zannetmiyorum ;zaten adamlar her arabaya 3 ohm enjektör takıp küçük motorlarda enjektör uçlarını daraltıyorlar; benim 1.4 aracım lpg de 20 ykr yakıyor ve fazla yaktığını düşünüyorum,ben bu lpg olayında çok sorun yaşadım; otomatikte kalibrasyon çok önemli ; bir kaç sefer ayar yaptırmanız gerekebilir; birkaç dolumdan sonra araç düzene binecektir...

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dogru soyluyorsun otomatik oldugu icin, artik bir kac kez ayar yaptirmaya giderim gibi geliyor. bakalim... kullanmaya baslayinca arti ve eksi yonlerini buraya yazacagim. tesekkurler.

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da otomatik ve 97 model. ecotec marka sıralı sistem var üzerinde. Allaha şükür bir buçuk yılı geçmesine rağmen hiç bir sorun yaşamadım. otomatik viteslede çok uyum sağladı. Ne çekişte ne de başka yönden hiç bir sorun yaşamazsın. Hatta tüp ışığının üzerini kapatırsan tüp taktırdığının farkına bile varmazsın.
Yapacağın şey aracın kelebek bogazını ve rolanti sensörünü arada sırada temizletmek. Bunun haricinde 15000 km de bir tüpün filtresini değiştirirsen inşallah sorun çıkarmaz.
Şimdiden hayırlı olsun......

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sagolasin Baybars, icimi ferahlattin vallahi. ilgin icin tesekkurler.
yalniz kelebek bogazini anladim ama rolanti sensorunu nasil temizletecegiz. rolanti sensoru nerde onuda bilmiyorum, ustaya goturunce anlarlar heralde, yaptiririm artik, her yag bakimina gittigimde, bunlarida yaptiricam. tesekkurler.

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolanti seensörü gaz kelebeğinin altında hemen. Zaten kelebek bogazını temizletirken usta kendiliğinden temizler orayı. Zaten orası tıkandığı veya kurum bağladığı zaman araç ışıklarda istop ediyor. Öyle olunca temizletirsin.
Sende sağolasın. Hayırla binersin inşallah.....

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bursada nereye taktırdığını söylermisin? ayrıca her karta 10 taksit yapıyorlarmı?