LPG ile ilgili (kullananlar icin onemli)

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar, ben de cogu cevreci arkadaslar gibi LPG kullanicisiyi :D

Ben 2-3 ay once aracima Atiker marka LPG sirali sistem taktirdim. taktirdiktan 1 ay sonra rolentide dalgalanmalar basladi, uzun yolda motor sicakken lambalara geldigimd, durunca rolanti 2000 devir cikip sonra stop ediyordu. aracimda otomatik oldugu icin stop ettikten sonra baya bir telas oluyordu. sorunu sitede arastirdim, 2 noktada takildim, rolanti ayarlayicisi veya EGR valfi olabilir dedim. ustama gidip bu ekipmanlara baktiracaktim ki, bir sey denemek istedim. devamli gazimi SHELL den aliyordum, ve son 2-3 haftadir OPET yani AYGAZ a dondum, aygazdan aldigim gunden beri arabamdaki o sorunlar buhar oldu gitti. su an rolantide en ufak bir dalgalanma yok. uzun lafin kisasi, benim arac SHELL'in gazini sevmedi, sorun cikartiyordu, OPET'den AYGAZ almaya basladim ve su an seytan kulagina kursun, hic bir problem yok.
Eger benim gibi sorunlari olan varsa, bir denesin derim.

Merak ettigim bir konu, aygaz'in sattigi bu EURO LPG'de farkli ne varki aracim su an duzeldi. bilgisi olan varsa ve paylasirsa sevinirim.

NOT: sorunumu markalari yazarak anlatmak zorundaydim. Reklam gibi bir niyetim yok. alakam da olmaz zaten.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanı fıkret aynı benım 3 ay once yasadıklarım gıbı bende petrol ofısını bp ıle degıstırdım

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar, ben de cogu cevreci arkadaslar gibi LPG kullanicisiyi :D

Ben 2-3 ay once aracima Atiker marka LPG sirali sistem taktirdim. taktirdiktan 1 ay sonra rolentide dalgalanmalar basladi, uzun yolda motor sicakken lambalara geldigimd, durunca rolanti 2000 devir cikip sonra stop ediyordu. aracimda otomatik oldugu icin stop ettikten sonra baya bir telas oluyordu. sorunu sitede arastirdim, 2 noktada takildim, rolanti ayarlayicisi veya EGR valfi olabilir dedim. ustama gidip bu ekipmanlara baktiracaktim ki, bir sey denemek istedim. devamli gazimi SHELL den aliyordum, ve son 2-3 haftadir OPET yani AYGAZ a dondum, aygazdan aldigim gunden beri arabamdaki o sorunlar buhar oldu gitti. su an rolantide en ufak bir dalgalanma yok. uzun lafin kisasi, benim arac SHELL'in gazini sevmedi, sorun cikartiyordu, OPET'den AYGAZ almaya basladim ve su an seytan kulagina kursun, hic bir problem yok.
Eger benim gibi sorunlari olan varsa, bir denesin derim.

Merak ettigim bir konu, aygaz'in sattigi bu EURO LPG'de farkli ne varki aracim su an duzeldi. bilgisi olan varsa ve paylasirsa sevinirim.

NOT: sorunumu markalari yazarak anlatmak zorundaydim. Reklam gibi bir niyetim yok. alakam da olmaz zaten.
başka bir shellden boş olan depoya 10 tl lik alan dene. o shell de bir dümen olabilir belki.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Propan oranları birbirlerinden farklı.bazılarındada yağ oranları farklı.aygazın propan ve yağ değerleri yüksek olduğu için o tğr sorunları yaşatmıyor ancak filtre çabuk tıkanıyor.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şimdiye kadar ne kadar kötü yerlerden gaz alsam da problem yaşamadım. Belki benim aldığım yerler iyiydi, bilemiyorum. Ama gaz iyi olduğu için bir problemi gizliyor da olabilir mi acaba diye düşünüyor insan? İyi lpg kiti, iyi montaj kötü gazda da çok sorun çıkartmamalı(çıkartsa da süründürmemeli) diye düşünüyorum.

chaykesh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, arkadaşım birde yakıt tüketim oranlarını yazarmısın, şehir içi ve dışı litre olarak lütfen...

maivuslat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç da şehir içinde 1lt ile 11.5 km yapıor nasıl sizce lpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde shell alıyorduk.sonradan babam birden aygaz almaya basladı vede araba daha az yakmaya basladı vede sabahları onceden benzınden gaza gecerkenkı yıgılma kayboldu.