LPG ile ilgili (kullananlar icin onemli)

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D demekki atiker taktıran aygaz dan,zavoli taktıran shell den lpg alıcak...benim arabada zavoli var bende shell in gazını kullanıyorum gayet memnunum..bide lpg ısrarla zavoli tavsiye ederim..:)

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlariniz icin tsk ler.

oncelikle sorulara soyle yanit vereyim, arabamda ariza yuz gostermeye basladiktan sonra, shell de iken, bir kac farkli shell istasyonlarini denedim, ama yine sorun cikariyordu, ve en sonunda Aygaz dan aldim, sorun ortadan kalkti. hatta baska aygaz bayilerinden de aldim, sorun cikmadi. bence Salim arkadasin dedikleri dogru, propan olayi galiba. ama bir de Atiker-Aygaz ve Zavolli-Shell muhabbeti varmi dir bilemem. ama dogru olabilir. sistemler degisikse, bir sistem dusuk propanli gazla daha iyidir, diger sistem yuksek propanli gazda daha iyidir. boyle bir kiyaslamada olabilir.
yakit tuketimine gelince, aracim 2000 motor otomatik vites, benzinde de cok yakan tipten. Aracim gazda, sehir disi 160 KRS, sehir ici 185 KRS. bu tuketimler, aslinda ekonomik kullanimda olmuyor, yani arabayi yavas kullanan birisi degilim. bir ara en az ne kadar yakar diye merak ettim, araci o depo ile cok muntazam bir sekilde dusuk devirlerde kullandim, sehir disi 150 KRS indi. cok bir fark yok aslinda.
gecen gun adapazarina gittim, gidis gelis bir depoyu yedim, otobanda uzun bir muddet 190-200 km/s hizla gittim ve 160 in altina inmedim. aracin yakiti 175 KRS.
bir sey daha, aracima aygaz aldigimdan beri, performans da fark etti, gaz pedalini cok daha iyi hisseder oldum. iyi gidiyor yani.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
AYGAZ SANIRIM opette satılan opetten aldığım gazla daha uzun süre gidiyorum

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aygaz en iyisi ;)