VECTRA Motor Elektroniği Işığı yandı

casual133

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durup dururken SARI bir ışık yandı göstergede kullanma klavuzuna baktım

Egzos gazı / Motor elektroniği yazıyor. Acaba şimdi ne oldu?? bbilen başından geçen varsa yardımlarınızı beklerim

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac Vectranın hangi versiyonu :D sonra siz ne yaparken yandı, sonra yandıktan sonra araçta ne gibi değişiklikler oldu, gaza basınca araç 4500 deviri geçiyormu geçmiyormu , araçta tüp varmı vs..vs... siz bunları söylemeden kimse size cevap veremez :D müneccim değiller :D

casual133

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba panik nedeniyle fazla bilgi geçmemişim haklısınız:) Profil resmimdeki araç benim Vectra B 1999 CD modeli. Araç LPG li araçta işık yanınca değişiklik hiç olmadı eve kadar geldim normalden farklı bir durumla karşılaşmadım. Otomatik vitesli olduğu için 4500 devire çıkıyormu diye hiç basmadım ama boşta iken basıyorum hiç farklı ses yada rolanti düşüklüğü yok ama kocaman sarı lamba yanıyor ...

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen benim araçtada yandı bi süre sonra söndü kendiliğinden. bende fazla önemsemedim.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG de o lambanın yanması pek garip bi durum değil, yinede serviste arıza koduna baktırın, arıza koduna baktırmak beleş :D

casual133

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun arkadas bılgısayara baglattı hata lambası egzantrık mılının degısmesı gerektıgını soyledıler sızın yorumlarınız nedır? bu mıl ne kadar acaba masraf ??

cenkerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yandıgında p konumunda gaza iyice yüklen deviri 5 binlere falan cıkar ışık söner,sönmezse benzine al biraz bu sekilde devam et lamba söndükten sonra lpg ye al.sensör problemi,lpgyi algılayamıyor bazen.bendede olmustu tech2 baglattıgımda oksijen sensörü demişlerdi sanırım lpgden kaynaklanıyomus.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech II bağlanınca çıkar ne olduğu. Motor beyninden de kaynaklanabilir, oksijen sensörü de olabilir, debimetre yada hava akış metresi de olabilir. Olabilirde olabilir...

Son mesajını görmemişim pardon..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün bende de yandı o ışık ve gaz 1500 devir civarında sabit kaldı kapatıp bir daha çalıştırdım.bende genelde lpg bitmeye yakınken sürmeye devamedersem uzun süre yanıyor ya da o ana denk geldi

anulmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de arada yanıyor bir süre sonra sönüyor LPG de yapıyor. sanırım.