esp arızası yardım lütfen :(

weycell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. arkadaşlar aracım 2004 model vectra c gecenlerde yolda giderken bi anda esp ikaz lambası yandı ve çekişi zayıfladı ayrıca gazada geçmiyordu lpgciye gidip tüpü komple söktürüp atiker gold taktırdım önceki tartarini diye bi markaydı lpg ecusuna erişim olmuyodu. ama esp lambası yine yandı

tamircime gittim bilgisayara bağladı arıza çıkmadı sensörlerden olabilir dedi ve başka bi ustaya yolladı ondaki cihaz delphi o görür dedi. gittim adam kapalıydı eve gelip internetten bi araştırma yaptım antipatinaj sistemi devreye girdiği için gazı kesiyormuş bu sebepten dolayı gaz yemesi zayıflıyormuş bunu öğrenmiş oldum fakat sebebi ne olabilir bu ışık neden sürekli yanar?

daha önce böyle bi sıkıntı başıma gelmişti fakat esp lambası yanmıyordu bobini değiştirdim arabanın silkelemesi ve çekişi düzelmişti
bobini söktüm sıfır bujilerim vardı onları taktım eski bobini geri taktım orjinal olduğu için atmamıştım arabam düzeldi ışıkta söndü çekişte düzeldi ancak hararet biraz çıkınca esp tekrar yandı çekiş düştü

kimisi esp kontrol ünitesi arızalıdır diyo kimisi sensördür diyor kafam karıştı iyice

sizlerden ricam başından böyle bi sıkıntı geçen varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim yardımlarınızı bekliyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esp lambası yanıkken esp devredışıdır.fakat antipatinaj da devredışımıdır emin değilim.onunda devredışı olması lazım.devredışı iken esp sistemi çalışmaz dolayısıyla gaz kesmeside mümkün olmaz diye düşünüyorum ama esp yanınca gaz yemiyor diyorsunuz işte bu kötü.antipatinajda gaz keser araç doğru.peki gaz yemediği anda esp iptal tuşuna bastığınızda da sorun devam ediyormu ?

Ceyhun6789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bende de 2.2 dizel Vectra araç var aynı sorun bende de mevcut Egr değiştim. Sonra bu esp hatası veriyor araba gitmiyor düşük devirde takılı kalıyor ne yazık ki bilgisayara bağlattım bulamadılar ne olduğunu çözdüysen bana da bir yardımcı oluver senden ricam ben çözersem yazarım buraya...

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c 1,6 larda atesleme yada yakıt sisteminden kaynaklı teklemelerde silkelenmelerde
esp hatası veriyor..Ne yazıkkı elle esp iptal yok!!
Ama sizin sorununuza öncelikle tech 2 ile bir baktırın arıza orada görünür

Dip Not : Bu aracların Motorunu sakın su ile yıkamayın bugun yıkadıgında 6 ay sonra bile bu yıkamaya baglı oksitlenmeden bu tip sorunlar olabiliyor..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor güçten düşünce ateşleme hatası tekleme gibi sebeplerle esp hatası oluşabiliyor lpg bile esp arızana sebep oluyor ustalar bunu kabul etmesede

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

zemberek1414

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba lpg ayarınızı kontrol ettirin fakir ya da zengin karışım hatası buna sebebiyet verebilir. Akü kutup başını söküp 20dk bekleyin geri takın benzinde 30 40mkö kullanın hala yanıyorsa lpg kaynaklı karışım hatasıdır. Hala çözülmedyise abi sensörleri ilk akla gelmelidir