Vectra gt soru

Fatih Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw arkadaşlar konu direk modlamaya kaydı:) Başta da belirttim, ben arabada modifiyeye karşıyım, hele Vectra GT gibi bir arabada, bu model zaten normal versiyonlarının fabrika tarafından modlanmışı gibi birşey. Ben şahsen modlamaya harcayacağım paranın iki katını arabayı fabrika çıkış haline sokmak için harcarım ama mod için kuruş harcamam:) Bu tabi benim kendi fikrim, mod seven arkadaşlar olarak siz de aranızda bilgi alışverişinde bulunuyorsunuz. Benim için arabanın çok iyi kaçması, emsallerine toz yutturması önemli değildir, başta dediğim gibi, GT benim çocukluk aşkım ve ben onu en orjinal haliyle seviyorum :):) BU arada bilgileriniz benim için çook faydalı oldu, arabay alacağım zaman çok daha bilinçli olacağım, hangi modelinde ne özellik var bilerek alacağım ve arabayı sayenizde çok daha iyi tanıdım, hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e 270 cdı ile yola çıktı akşehir konya arasındayız cdı ile biz 265 km de saldık arka tamponumuzda bir gt afalladık basamadık tamam geçerdik ancak 265 km hızda bir gt bizi tampondan takip ediyorsa bu araç deli bi araç derim ve modlamaya gerek yok derim arkadaşın dediği gibi orjinale çevirmek için para dökerdim ve belirtiyim araç a kasa gt iidi... mercedes bile afallamıştır belki 280 rahat görebilirdik ancak yemedi bizimki biz basamadık çünki yol bitti...

Fatih Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu da benim Gt ile bir anım: Kampüsten merkeze iniyordum, altımda 75 model mercedes 230.6 vardı, eski falan ama araba deli kaçardı. Neyse arabada bayan arkadaşlarım falan da vardı :D Ben 180e çıktım ve "hahaha kızlar hiç bu kadar sürat görmüşmüydünüz" diye aptal aptal hava atarken dikiz aynamdan bir arabanın selektörle benden yol istediğini farkettim, noluyo len demeye kalmadan çekildim ve A kasa Gt miz yanımdan mermi gibi geçti ve gitti, gözden kayboldu herifçi oğlu, tabi hatunlara bastığım hava da bana kapak oldu. Ben en az 180 le giderken o arabanın hızı çok rahat 240 vardı, geçişini zor gördüm:D böyle bir arabanın motoruyla egzantiriğiyle oynanır mı yaw :D

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugra;

o ufak tefek dediğin şeyler hiiiiçte ufak tefek değil;)

bu yapılanı TÜrkiyede yapacak usta var ama, parcaları bulmak sorun,+ maliyet...

yanii TÜrkiye şartlarında bir lexmaul manifoldu bulmak bile bu kadar zorken,

neyseeeee:)

o konuda haklısın ülkemizde çok zor ayrıca vergi belimizi büküyo yasal yollardan sokalım desek bunları ülkeye :(

ama beni sevindiren sey rover ların aston martin lerin cenneti ingilterede c20xe motorlar gercekten hakkettigi degeri görüyor

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde hüseyin abinin yolundan gidioyruz :)

a kasa gt sfi ı tercih et agır bi hasar yoksa alınır bizdede ufak tefek boylar var çamurlukları çok sütrtük :(

bi arkadas ecotec mod a açık demiş kesinlikle katılmıyorum

dohc motor turbosuz egzantriki mili emm manifoldu yazılım kasnak enjektör ile 292hp veriyor motoru korumak için forged piston ve kolları takılıyor forged subablar hafif kasnak falan.

bide turbo düşünün %50 artıs

itb yi yüksek dereceyi ecotec'e de takabiliyorsun neden ecotec modifiyeye açık olmasınki?? kıyaslama yaparsan evet sfi kadar açık değil ama emin ol birçok 2.0 motordan çok daha iyi bir motor ecotec. sfi'a bişey demiyorum zaten insan işi değil...

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gt nin hastalığı bir başka ben gt den başka araba tanımam desem yeri vardır yani (tabi kendi çapımızda)

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nihatayhan 16gu133

bahsettiğin 93 gt yi biraz kullandım.
bir iki başlık altında yardımcı olabilirim sanırım.
1.performans.
iyi gider ,durmaz.bunu aklından hiç çıkarma.
2.bakım.
herkes 50 sen 100'e çıkarsın.bakımı , parçası pahalıdır.(aynı model vectradan)
3.tüketim.
90 dan sonra coşar.o arabayla daha yavaş gidilmez.
4.satış.
bizim gibi hasta bulursan satarsın.başkası almaz.
5.konfor.
arama.sert bir süspansiyon var.kötü yolda illallah dedirtir.

sonuç olarak
alıcam da alıcam diyosan

bakımları düzgün yapılmış 'önden darbesi olmayan' 100-200bin arası
10-12 bin liraya bişey alırsan seni 2-3 yıl götürür.
dikkat etmen gereken nokta motor arıza lambalarının sağlam olması
satmak isteyen uyanıklar bu lambaları sökerek arızaları saklamaya çalışıyolar.
hmn hmn aynı paraya 97 cd alabilirsin.aynı motor gücüne yakın daha büyük ve rahat bi araba olur.
istersen onunla ilgili bilgi de verebilirim:))):)

iyi günlerde ''SAĞLIKLA'' kullanman dileğiyle

Fatih Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nihat Abi'nin yorumları dikkatimi çekti, tek olumsuz yorum ondan geldi, mutlaka dikkate alacağım abiciğim. Sana bir sorum olacak, daha önce de dediğim gibi a kasanın 93 cd modeline epeyce bindim, gls de kullandım, konforu, mesela amortisör yapısı bu araçlardan farklı mı? yani aynı kasanın normal versiyonlarından daha mı konforsuz?? daha sonra hoşuma gitmeyecek bi arabay zevk için 10-12 bin ytl tabi ki dökmem, ne var ki araç çocukluk aşkım ve tabi gönül biraz torpil geçiyor olumsuzluklarına karşı :D, önemli olan araç çok sevmeme rağmen alınmayacak kadar kötü mü?? bunda da sizin yorumlarınız faydalı olacacak, bunu dışında mutlaka 1 kere bile olsa kendim de kullanmalıyım. Yorumun için çok sağol tekrar abicicğim. Saygılarımla.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Nihat'ın da söylediği gibi bazı uyanıklar; bozuk abs, airbag, motor arıza ikazı gibi lambaları yağ müşürüne ya da kontağa bağlıyorlar..

dikkatli olmak lazım..;)