Vectra gt soru

Fatih Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar arekadaşlar. Gt lere çıktığı yıl olan 93den beridir hastayım :) 2020 yılında bile olsa alacağım bu arabadan derdim. İnşallah o yıla kadar beklemeden bu yaza kadar bir tane edinmeyi düşünüyorum ama kafamı kurcalayan sorular var ki buradaki arkadaşların deneyimleri faydalı olabilir.

1. Bildiğim kadarıyla bu aracın sadece 93 modelleri "kırmızı motor" olarak bilinen 156 hp motora sahip. 94 ten itibaren 136 hp olarak çıkmıştı, daha sonraki modellerde beygir gücü düşüklüğü oldu mu?

2. 136 hp ve 156 hp arasında elbetteki bir performans farkı vardır ama benim merak ettiğim bu fark o kadar bariz midir??

3. Siz olsaydınız b kasa gls veya cd mi a kasa gt mi alırdınız??

4. Gtler çok hızlı arabalar olduğu için bildiğim kadarıyla kazasız olanı yok gibi birşey. Acaba edineceğim araçta hangi hasarlara göz yummalıyım, hangilerine yummamalıyım? yani opellerde ve özellikle a kasalarda hangi sorunlar kronik olarak kalıyor?

5. Bu sorum yine 2. sorumla alakalı, ben gt lerde siyah renk seviyorum, piyasada ise gri bolluğu var, siyahı çok sevsem de gri yakışmıyor değil yani. ama 136 hp bir siyah inci mi alırdınız yoksa 156 hp gri canavar mı?

6. Ben arabada modifiye ve aksesuar olayına karşıyım, benim için bir araba orjinaline ne kadar yakınsa o kadar değerlidir, bu bağlamda a kasa gtlerin kendine has parçaları olan jant kapakları ve diğer karakteristik parçaları kolay elde edilebiliyor mu?

7. bu güne kadar yakın arkadaşlarımın sahip olmaları bağlamında epeyce a kaca vectra cd ve b kasa gls kullandım. Ama hiç gt kullanmadım:) kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, dedikleri kadar güzel bir araba mı:D

evet biraz uzun oldu ama fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim arkadaşlar :D şimdiden herkese çook teşekkürler.

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
tarif edilemez bir zevk bence
p10207421xr3.jpg

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Bildiğim kadarıyla bu aracın sadece 93 modelleri "kırmızı motor" olarak bilinen 156 hp motora sahip. 94 ten itibaren 136 hp olarak çıkmıştı, daha sonraki modellerde beygir gücü düşüklüğü oldu mu?

93 ve 94 leri SFI motor yani kırmızı dediğin motordan diğerleri ecotech motor ve 136 hp SFI motorlarda +olarak şanzumanda değişik tabi ki Ecotech olanından bariz bir şekilde ayrılıyor

3. Siz olsaydınız b kasa gls veya cd mi a kasa gt mi alırdınız??

söz konusu SFI bir Gt ise ki sizde bu arabaya hastasınız b kasa vactranın lafı olmaz bu arabanın yanında tabiki GLS ve CD olmak şartıyla

4. Gtler çok hızlı arabalar olduğu için bildiğim kadarıyla kazasız olanı yok gibi birşey. Acaba edineceğim araçta hangi hasarlara göz yummalıyım, hangilerine yummamalıyım? yani opellerde ve özellikle a kasalarda hangi sorunlar kronik olarak kalıyor?

ben pek kronik bir sorununu duymadım açıkcası alırkende ön taraftan sağlam bi darbe almamışı bence tercih sebebidir

5. Bu sorum yine 2. sorumla alakalı, ben gt lerde siyah renk seviyorum, piyasada ise gri bolluğu var, siyahı çok sevsem de gri yakışmıyor değil yani. ama 136 hp bir siyah inci mi alırdınız yoksa 156 hp gri canavar mı?

Gri gerçekten piyasada çok olduğu için gözü alışmış oluyo insanın ben olsam denk gelirse tabiki tercihimi siyahtan yana kullanırım 156 olmak şartıyla ama Gri de güzel

7. bu güne kadar yakın arkadaşlarımın sahip olmaları bağlamında epeyce a kaca vectra cd ve b kasa gls kullandım. Ama hiç gt kullanmadım kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, dedikleri kadar güzel bir araba mı

bende A kasa GT kullanmadım ama Hüseyin abi yapıştırırken seyrettim SFI olanı gerçekten deli gidiyo hiç 10 küsür senelik arabaymış dedittirmiyo :D

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
tüketim şu anda
kışın 10 lt
yazın 8.5-9 litre gibi

kullanım tarzım karışık (şöle genelde sakin kullanırım ama gaza geldigim zaman affetmem yapıştırırım pedalı döşemeye)