Vectra gt soru

Fatih Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüketim şu anda
kışın 10 lt
yazın 8.5-9 litre gibi

kullanım tarzım karışık (şöle genelde sakin kullanırım ama gaza geldigim zaman affetmem yapıştırırım pedalı döşemeye)

Ben de altımda öyle bi canavar olduktan sonra piyasadki cümle arabayı tokatlarım sanırım, önüme gelene kafa tutarım, özel zevkimdir yani :)
E araba da müsait, çook can yakıcam çok :)

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c20xe sfi olandan şaşma
aldığın zaman pişman olmazsın her bindiğinde zevk alarak binersin
standart oynanmamış bakımları düzgün yapılmış bir sfi uzun yolda çok az yakıyor şehir içindede öyle
bu arabalarda dikkat etmen gereken bi kaç nokta var zaten genelde kazasızını bulmak zor
genelde sfi lerin üst kapakları çatlak olabiliyor kronik bir sorunu yok.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
fahricim bence temiz olursa a kasa gt derim.yinede almadan önce biraya gelip karar verelim.bu arada hk72 arkadaşım.motorda bulunan ve ön 2 amörtisöre bağlı demir çubuk ne işe yarıyor bana yardımcı olurmusunuz?

Son düzenleme:

Fatih Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fahricim bence temiz olursa a kasa gt derim.yinede almadan önce biraya gelip karar verelim.bu arada hk72 arkadaşım.motorda bulunan ve ön 2 amörtisöre bağlı demir çubuk ne işe yarıyor bana yardımcı olurmusunuz?

Tabi abiciğim, mutlaka sana da gösteririm arabayı, Konya'da iki tane var sanırım şu anda, bitanesi siyah 136 hp, diğwri belirtmemiş ama 156 hp sanırım. 136 hp olan çok temiz ama herkes 156 diyor, benim de gönlüm o yanda, bulana kadar bekleyeceğim, acelem yok. Fiyatlar da çok değişiyor, standart bir gt 9500 ile 15000 ytl arasında değişebiliyor.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
tamam kardeş banada rast gelirse haberleşelim.umarım gönlüne göre bir araç alırız sanada

Siyah10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süre 96 136'lık dediğinizden GT kullanmış tecrübeli biri olarak diye söze başlamak istiyorum.(1996 senesinden beri Opel kullanıcısıyım 17. arabam arada başka markalara azda olsa sahip oldum...)

93-94 modeller SFİ 150 beygirdir.. o senelerde GT 'ler sadece Gri renk üretildi.(Tam emin değilim ama Sunroof standart bu senelerde )

95-96 senesinde 136 beygir ECOTEC motor üretildi ve bu senede Gri-Beyaz ve Siyah renkler mevcut....(Sunroof opsiyonel özellik.)

Ben B kasa Cd ve CDX sahibi olmuş birisi olarak kesinlikle şu an tekrar Vectra almayı düşünsem A kasa GT alırdım tek unutamadığım ve sattığıma pişman olduğum araçtır... (Üzerine başka söze gerek yok herhalde...)

Tabiki bu yazdıklarım üzülmemiş,yıpranmamış bir araç için bulursan zevkle kullanırsın.Yorgununa ve yıpranmışına denk gelirsen çok uğraşırsın..

Benin aracım şehirler arası yolda 3000 devirde 6.5 litre benzin tüketiyordu.Şehir içi daha yüksek 9 litre civarıydı..

M3 CSL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sun roof yoktu bizim 94 gt de;)

ecoteck alırsanda pişmaz olmazsın cunku gene hafifler 1200kg ve modlamaya acık;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Bildiğim kadarıyla bu aracın sadece 93 modelleri "kırmızı motor" olarak bilinen 156 hp motora sahip. 94 ten itibaren 136 hp olarak çıkmıştı, daha sonraki modellerde beygir gücü düşüklüğü oldu mu?

156 lık olanlar SFİ, şimdikiler 136 değil 150 hp

2. 136 hp ve 156 hp arasında elbetteki bir performans farkı vardır ama benim merak ettiğim bu fark o kadar bariz midir??

6 hp lik farkı kalkıslarda hissedersin açık olarak.

3. Siz olsaydınız b kasa gls veya cd mi a kasa gt mi alırdınız??

b kasa alırdım daha hoş duruyor

4. Gtler çok hızlı arabalar olduğu için bildiğim kadarıyla kazasız olanı yok gibi birşey. Acaba edineceğim araçta hangi hasarlara göz yummalıyım, hangilerine yummamalıyım? yani opellerde ve özellikle a kasalarda hangi sorunlar kronik olarak kalıyor?

gt ler hızlı arac olsalarda iş sürücüde biter. illa kazalı olacak değil. ancak yastan dolayı bir iki noktasnda darbe varsa sözüm yok.

5. Bu sorum yine 2. sorumla alakalı, ben gt lerde siyah renk seviyorum, piyasada ise gri bolluğu var, siyahı çok sevsem de gri yakışmıyor değil yani. ama 136 hp bir siyah inci mi alırdınız yoksa 156 hp gri canavar mı?

136 değil 150 düzeltelim. b kasalar sadece gri benim bildiğim ama a kasalarda siyahta var.

6. Ben arabada modifiye ve aksesuar olayına karşıyım, benim için bir araba orjinaline ne kadar yakınsa o kadar değerlidir, bu bağlamda a kasa gtlerin kendine has parçaları olan jant kapakları ve diğer karakteristik parçaları kolay elde edilebiliyor mu?

çıkmacıdan kesinlikle bulabilirsin

7. bu güne kadar yakın arkadaşlarımın sahip olmaları bağlamında epeyce a kaca vectra cd ve b kasa gls kullandım. Ama hiç gt kullanmadım:) kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, dedikleri kadar güzel bir araba mı:D

evet gerçekten güzel hızlanıyor ama konfor çoook kötü diyorum.

Fatih Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır kardeş yorumların için çok sağol, yalnız senin 150 hp deiğin vectralar gtler b kasa değil mi? B kasa gtler pek hoş gelmiyor bana, daha önce dediğim gibi, a kasa gtler benim çocukluk aşkım :)