vectra c yardım

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Dizel 2.2 ise doğrudur, ancak benzinli 2.2'ler sorunsuz arabalar.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
var çaresi ben ben parlak siyah piano black boyadım

Biraz daha bilgi verebilirseniz memnun olurum. Mesela kendiniz mi yaptınız, boyayı nereden temin ettiniz vs. vs. Teşekkür ederim.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resim vardı daha önce siteye yüklemiştim
1709.jpg

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1716.jpg
bir resim daha buldum. boya sprey boya parlak siyah diye geçiyor. koçtaş tekzen gibi yerlerde var 10tl civarı. boya kalınca evdeki orta sehbayı pionoblack yaptım hanım yeni aldım sandı. derin çizik var ise su zımparası ile en ince 800numara felan su altında zımpara yapın sonra sprey şeklinde astar atın astar mazemesi ile. çizik derin değilse boya kapatır

Son düzenleme:

LOadinG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara giremiyordum nete ondan göremedim heralde yoksa seni hep takip ediyorum:) biraz değişik durmuş ya kendi renginde bir boya bulsak boyasak olurmu?

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı almaya giderken mutlaka gündüz git ve pek şık giyinmemeye özen göster.Çünkü burdan pazarlık şansın olacak :D .Bir d anlaştığınız zamandan 10 dk önce git ki aracı hazırlarken neler yaptıklarını görme şansın olsun.
*Satıcıya istediğin soruyu sorabilirsin.Ancak damardan sorular sor ki o zaman hem senin bilgili olduğunu düşünsün hem de kıvırma payı olmadan araba hakkında herşeyi açık açık söylesin.
*İlk önce araba eğer temiz ise etrafını dikkatlice incele..Alt kısmına da bakabildiğin kadar incelemeye çalış.Sonra aracın şase numarası ile ruhsattaki numarayı karşılaştır.Eğer farklıysa çalıntı olabilir.Kapıların kaputların ve camların etrafındaki boşlukların simetrik ve düzgün olmasına dikkat et.Sonra motor bölümünde boyanmış,değiştirilmiş ya da yeni bağlantısı yapılmış onarımları görmeye çalış
*Aracı 20-50 km hızda duvar boyunca sür.Camın açık olsun ve duvardan yansıyan motor sesini dinle.Eğer anormal sesler geliyorsa motor aksamında sorun olabilir.Sonra 2-3 dk rolantide çalıştır eğer stop etme durumu yaşıyorsa,egzoz gazı sürekli renkli gaz çıkarıyorsa yine aracın motor aksamında sorun vardır...Aklıma geldikçe burdan paylaşacağım :D

*Aracın köşelerine gidip yukarıdan aşağıya sallamaya çalış ve bırak sağlıklı bir süspansiyon (amortisörler) 1-2 kez yukarı aşağıya hareket ettikten sonra duracaktır.
*Aynı akstaki lastiklerin hepsi (ön arka çiftler) aynı marka ve model olmalıdır.
*Otomobile dışardan bak düz bir zeminde öne-arkaya veya sağa sola yatık duruyorsa yine süspansiyon sisteminde sorun olabilir...
*Yağ çucuğunun ucundaki yağı parmaklarının arasında ezip,eline metal parçaları gelip gelmediğini hissetmeye görmeye çalış.Eğr varsa motor gidiktir :D
*Motor ısındığında rolantide motorun normalin üstünde sarsılıp sarsılmadığını kontrol et Eğer sarsılıyorsa düzensiz ateşleme veya yakıt kesintisi vardır. Ateşleme sistemi veya yakıt sistemi bakımı gerektirir.Motoru çalıştırdığında duman çıkması normal.Çünkü motor çalışmaya başladığında bir miktar su ve su buharı oluşuyor.
*Tek seferde 180 derece dönebileceğin bir yerde aracı döndür.Eğer aracı döndürürken tıkırtılar sallantılar sürtünmeler falan geliyorsa akslarla ilgili sorunlar olabilir.
*Bir de düz bir hatta giderken direksiyonu kontrollü bırak.Eğer araç sağa sola kayma yapıyorsa ya da direksiyon titriyorsa ya da dönme zorluğu çekiyorsan yine rotlarda balanslarda sorunlar olabilir.
*Aracın donanımlarını kontrol et.CD çalar çalışıyor mu sunrof u çalışıyor mu işte arka perde çalışıyor mu donanımına bağlı olarak tabi...Bunları yaparsan hem satıcı senin ilgili biri olduğunu görecek hem de aracın bazı masraflarını da görmüş olacaksın...Rstgele :D

kapı kollarına bak direksiyon ve vites topuzu derisine bak özellikle buralar 70000-80000km de yıpranmaya çizilmeler ve parlamalar oluyor. çoksa fazla km yapmıştır. boyasına bak solgunsa belliki yıpramış özensiz kullanılmıştır. mümkünse sunrooflu bak. ben sonradan çok pişman oldum

sayenizde motorcu kaportacı boyacı ustası oldum valla :D

anladım üstadım dediginizin hepsini yapacam araba temizse zaten satıcı hepsini yaptrır ama şüphesi varsa arabadan olmaz dedimi ben vazgeçerim dogrumu degilmi

dersler için teşekkür ederim araba buldukca size yazcam ben internettende bi incelersiniz

ğeki üstadım kazlı bi araba buldum link koyuyorum bi bakarısnız bana çok iyi gibi geldi

http://www.tanayoto.com/ilandetay.asp?id=245

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 Vectra c 1.6 comfort 110 hp konusunda tanıtım

Sayın avcı benim aracım 2003 vectra c 1600 cc 110 hp 16 valf comfort modeli ve 2009 11. ayında aldım.Aldığım tarihten yaklaşık olarak 1 hafta sonra brc marka sıralı sistem taktırdım ve çok memnunum her yönüyle.Günümüzde trafik cezaları çok ağır ve otobanda dahi 120km hız sınırı varken ve bu hacimdeki bir motorda 120 km hızı çok rahat bir şekilde yapabiliyorken,ayrıca benzin,gaz pahalı,mtv pahalı iken ekonomik düşünmek gerekir diye düşünüyorum.Araç alımı(güzelliği),performansı,sağlamlığı,virajlara rahat girişi,donanımları,güvenliğive özellikleri(benim pakette 8 hava yastığı,lastik basınç sensörü,yol bilgisayarı,çocuk kilidi,direksiyondan kumanda,hız sabitleyici,yağmur sensörü,cd çalar,kılima,abs,4 cam otomatik,eps'de var sanırım,otomatik ısıtmalı aynalar,vs.)benim kanımca yeterli ve bir araçta olması gereken çoğu özellikte var.Şehir içerisinde şu anda 173 krş yakıyor gazda ve uyumuda çok güzel,performansı bir c kasa 2.0 t benzinli motor veya 1.9 dizel motoru yada 2.2 gts yi tutmayabilir normaldirde fakat 1.6 motorlar içinde belkide en performanslı motorlardan biridir ve gayette güzel gitmektedir esenboğa havaalanına giderken çok rahat 190 km hıza ulaştım direksiyonda titreme dahi yoktu 220 ibre var ve düz bir zeminde bu sürate ulaşacağından eminim çünkü 190 yaptığımda hala gidecek azmi vardı fakat ben yeter bu kadar diyip bıraktım.
En nihayetinde avcı bey araç güzel seçim sizin.
NOT:Bildiğim kadarıyla 2003 te 8 hava yastığı 2004 ve sonrasında 6 ya düşüyor ve lastik basınç sensörüde 2004 ten sonra comfort paketlerinde sunulmuyor diye biliyorum.(Bir önceki aracım şu an hala resmi olan 1.6 105 hp vectra b makyajlı 2001 model idi ve onunda performansı güzeldi fakat bu ondan daha iyi virajlara giriyor,daha geniş,daha performanslı kısacası baya fark var.)

Son düzenleme:

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper abinin dediği gibi bence vectranın her modelinin ayrı bir tadı ayrı bir havası var.Linkteki vectra fena sayılmaz ama sonuçta galeriden.Galeri mutlaka karını araçtan alarak satıyordur.Bu aracın piyasası en az 27-28.Gerçi 3 lira maliyeti var denmiş ama bence 1az daha fazla tutar.Farı,ön tampon komple,özellikle hava yastıkları..Bir de arabayı alırken kazanacaksın.Yani yarın birgün satarken de işine yarayacak şeyleri olmalı..Ama tanıdığın ve güvenebileceğin arabadan anlayan birileri varsa bence bir şansını dene.Eğer olursa gerçeketen müthiş bir araçtır.

Bu arada Alper abi yanlış anlamayın ama ben 'twinport'motorun sadece c2 kasalara uygulandı diye biliyorum.Yani 115 hpli ..Yanlışım varsa k bakmayın

Son düzenleme: