vectra c yardım

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstatlarım vectra c alcam 24 bin tl bütcem var hangi motor hangi sürüm ne almalıyım hiç bilmiyorum yardım edebilirmisiniz
hangisi çok yakar hangisi az yakar iyi kaçar bilgi verirmisiniz lütfen

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle formumuza hoşgeldiniz rahim bey..Alacağınız araç vectra c ise bence doğru seçim yaptınız.Vectra c nin 4 farklı donanım paketi bulunuyor.(Essentia-Comfort-Design Edition-Elegance)Soldan sağa doğru donanım seviyesi artıyor.Motorlar;benzinli,1.6(100-115hp),1.8(125hp),2.0T(175hp),2.2(145hp),3.2(218hp);Dizel,1.9(150hp),2.2(147hp),3.0(177hp)
1.9Dizel elegance modelini bulabilirseniz hem donanım hem de performans açısından sizi fazlasıyla tatmin eder.Ancak bütçenize göre bu araçtan bulmanız zor.Ancak 1.6 elegance lpg li 2004-2006 model arası bir vectra bulursanız sizi fazlasıyla memnun edecektir.Hem de yıllık vergisi açısından da sizi zorda bırakmaz..Herkez şunu der işte 1.6 motor yetersiz kalıyor performans yok falan filan.Bilin ki bu tipler hayatları boyunca böyle aracı görmemiş koltuğuna oturamamış insanlardır.1.6 motoru passata da taksanız,a4 e de taksanız aynı sonuç ortaya çıkar.Benim araç 100 km de 7.8 lt ortalama yakıyor...Sonuç olarak bence temiz,bakımlı bir 1.6 elegance bulursanız verdiğiniz parayı hakkıyla verecktir...Konyadan 1kaç vectra var;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-vectra-2004-full-full-vectra-c/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...lll-ici-disi-piril-piril-siyah-elegance/detay

rastgele :)

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle yardımın için çok teşekkür ediyorum üstat bu kadar uzun bi yazıyı herkes yazmaz çok sagol

önce a6 düşünmüştüm 1999 model filan bi halk araştırması sonucu vectrada karar kıldım

dedigin gibi 1.6 alma çekmez kaçmaz dedilerdi demek herkese bakmamak gerekiyor hem bütceme uygun olması şart olunca en iyisi 1.6 elegance oluyor
peki üstadım bunların deri koltukarındamı var koltuk ısıtma yoksa kumaşta filan da varmı kusura bakma cahilligime ver çünkü içine hiç binmedim ben bu arabanın dıştan gördüm sadece

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle yardımın için çok teşekkür ediyorum üstat bu kadar uzun bi yazıyı herkes yazmaz çok sagol

önce a6 düşünmüştüm 1999 model filan bi halk araştırması sonucu vectrada karar kıldım

dedigin gibi 1.6 alma çekmez kaçmaz dedilerdi demek herkese bakmamak gerekiyor hem bütceme uygun olması şart olunca en iyisi 1.6 elegance oluyor
peki üstadım bunların deri koltukarındamı var koltuk ısıtma yoksa kumaşta filan da varmı kusura bakma cahilligime ver çünkü içine hiç binmedim ben bu arabanın dıştan gördüm sadece

Estğf. dstm olur mu öyle şey :rolleyes: Eğer performans istiyorsan da hava filtresi,egzoz ve performans bujileriyle bu meseleyi ucuza kapatabilirsin...Evet dediğin gibi koltuk ısıtma sadece deri koltukla verilen bir donanım..Ancak deri koltuğun estetik olması ve kolay temizlenmesi dışında pek bir faydası yok.Yazları aşırı v kısa sürede ısınır,kışları da geç ısınır.Almanya daki bazı vectralarda koltuk soğutma opsiyonu da var ama ülkemize gümrüklerden dolayı bu aracın bazı donanımları getirlmedi.Temiz ve az km yapmış bir vectra elegance bulursanız fazlasıyla memnun kalacaksınız...;)

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estğf. dstm olur mu öyle şey :rolleyes: Eğer performans istiyorsan da hava filtresi,egzoz ve performans bujileriyle bu meseleyi ucuza kapatabilirsin...Evet dediğin gibi koltuk ısıtma sadece deri koltukla verilen bir donanım..Ancak deri koltuğun estetik olması ve kolay temizlenmesi dışında pek bir faydası yok.Yazları aşırı v kısa sürede ısınır,kışları da geç ısınır.Almanya daki bazı vectralarda koltuk soğutma opsiyonu da var ama ülkemize gümrüklerden dolayı bu aracın bazı donanımları getirlmedi.Temiz ve az km yapmış bir vectra elegance bulursanız fazlasıyla memnun kalacaksınız...;)

teşekkür ediyorum üstadım çok sagol

22-23 bin tl ye bulabilirmiyiz yani temiz 1,6 elegance yi

peki bir mükellefimde 2.2 dti var 30 bin istiyor 2004 model triptnik elegance çok mu iyimi ?

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne oldu üstadım niye dalga geçtin elegance degilsede full diye biliyorum ben ondan yazdım elegance diye dalga geçme gözün seviyim bildigimizmi var arabayı

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.2 den uzak durun özellikle otomatik şanzımanlıdan motor olarak aralarında en problem çıkartma ihtimali yüksek olan versiyondur. sonradan düzeltmede yapayım bahsi geçen 2.2 dizeldir

Son düzenleme:

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ediyorum üstadım çok sagol

22-23 bin tl ye bulabilirmiyiz yani temiz 1,6 elegance yi

peki bir mükellefimde 2.2 dti var 30 bin istiyor 2004 model triptnik elegance çok mu iyimi ?

km si düşüktür,birinci el olabilir...bakımlarını zamanında yaptırmıştır.Bir de en ful versiyon olabilir..Sunrof+deri koltuk+koltuk ısıtma+trip vites ...Ama vergisini ve volkan abinin dediği gibi şanzuman ve motor masraflarını düşünmelisin...Bana arabayı alacağın zaman haber ver sana araba alırken püf noktalar neler dikkat etmen gereken şeyler neler söyleyeceğim.Ayrıca elegance olması şart değil mesela volkan abinin comfort ama araç cosmo+elegance+design edition+cdx :D:D:D profilinden albümüne bir göz at...;)