Vectra C Fren Disk ve Balata Değişimi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır Nadir Abi :good: zaten benim düşündüğüm de bu...Yani diskler + balatalar + fren hidroliği komple değişecek...Bir de en son mesele de fren hidroliğinin hangi marka ve ölçüde olması...DOT3,DOT4,DOT5 :confused:?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tamamdır Nadir Abi :good: zaten benim düşündüğüm de bu...Yani diskler + balatalar + fren hidroliği komple değişecek...Bir de en son mesele de fren hidroliğinin hangi marka ve ölçüde olması...DOT3,DOT4,DOT5 :confused:?

Geçen Hakan kardeşimizin yanın da idim işte ben biraz kıl adamım Hakan dedim bu fren hidrolik yağını değiştirmek istiyorum. Oda sağ olsun yağın durumu hakkında bilgi veren bir ölçüm cihazı ile ölçme yaptı ve cihaz yağın durumu iyi şeklinde bilgi verdi ;)

Yağ değiştirmek sorun değil aslında sorun burada o merkezlerin tepesinde olan havayı almak için açılması gereken vida da eğer ki daha önce sökülmedi ise durum fena çünkü çok kıytırık bir vida ve zorlanması durumunda kırılıp elinde kalması an meselesi...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar teferruatlı bir mesele olduğunu anlamıştım zaten..Sonunda aracın hızlanması ya da gitmesi ne kadar önemli ise onu durdurmak ya da yavaşlatmak da o derece önemli..Haliyle fren tertibatı da çok mühim bu konuda..Ben titizliğimden ötürü yağını da değiştreceğim..Biraz da yağ konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar,
TRW disk balatanı al (TRW yılların markasıdır eski ismi lucas ,birde opelden 1 litre 10,50tl ye dot4 fren yağı al orjinal ustana ver değişsin, ön disk fren arka diskin iyi ise fren balalataları değişecek,arka fren balataları için özel anahtarı var silindiri geriye çekerken çevirerek sokacak ki el freni ayarı bozulmasın.
silindiri geri çekme aleti bu
frenden dolayı jant ısınması normal yani şu yazdıklarında hiç bir sorun yok kafana takma
31dIWM7EVeL.jpg

Son düzenleme:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi yine sniper modundasın :) teşekkürler..Bu resim iyi oldu..Tamam o halde, aklımda soru işareti kalmadı..Peki DOT 5 olsa olmaz mı Selim Abi?Orj DOT4 tabi biliyorum ama daha yumuşak ve randımanlı imiş 5..Bu konuda fikrin nedir?

Bu arada yardımcı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim..1-2 Hafta içinde neticelenecek Allah nasip ederse..

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben fren hidroliğini değiştim fakat bir fark göremedim :S

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ben fren hidroliğini değiştim fakat bir fark göremedim :S

Yok aslında sadece yağ değişimi ile olacak iş değil bana göre sıkı bir fren bakımı ana merkezden başlayıp ön merkez arka merkezler ve disk kampana ve balatalar ile bitmesi gerek ya değilse fren üzerinde yapılan eksik gedik işlemler sadece yamalıklı bohça işine benziyor :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Würth ya da Berner balata spreyi de denk getirebilirsem alacağım..Kışın özellikle fren bakımında yardımı olacaktır..

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok aslında sadece yağ değişimi ile olacak iş değil bana göre sıkı bir fren bakımı ana merkezden başlayıp ön merkez arka merkezler ve disk kampana ve balatalar ile bitmesi gerek ya değilse fren üzerinde yapılan eksik gedik işlemler sadece yamalıklı bohça işine benziyor :)

ben fren diskleri ( gm ) , ön balatalar ac delco , fren hidroliği mobil dot 4 ile değiştim pek fark hissedemedim acıkcası..