Vectra C Fren Disk ve Balata Değişimi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estğ Murat Abi, konuyla ilgili sonuçta..Nadir Abi; benim de jantlar ısınıyor :confused: ?Bu ne demek oluyor şimdi ?Değiştirmekle iyi mi yapıyorum yani o zaman?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok Serdar her zaman değişimden yanayım. Bugünde yazdım benim bir konuya ama değişimde bir konu var ki hani bu torna ettirme taşlatma falan filan işleri var ya işte o işler sakat eğer değişim yapılacak ise hepten değişim en güzeli yani tornaya verelim de düzelsin işi yaş iş birde balataların muhakkak değişmesi gerek zımpara falan filan işleri boş iş.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TRW hakkında verdiğin detay iyi oldu Mert ;) eğer GM almak istesem önümüzdeki ay içinde değiştirebileceğim fren meselesi,4-5 ayı bulacak...Çıkan ses rahatsız etmese dayanırım belki ama ses sinirimi bozuyor...Ayrıca araç opelclupcard ve 8 yaş indiriminden faydalanıyorsa yedek parçadan(örn %35-40 indirim) GM ya da varsa Valeo düşünebilirim..Ön-Arka fren disk ve kampana setlerini 270 tl ye buldum..TRW balata ve diskler..Fiyat nasıl sence?

Bosch ön-arka balatalar 85-55 lira olmak üzere fiyatları var. TRW diskler ön-arka 120-90 olmak üzere fiyatları var, sana oldukça iyi fiyata geliyor bu parçalar.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün servise danıştım; kampanyalı ve hatta indirimli ön-arka balata ve fren disk takımı + işçilik 917.25 TL tuttu.. :(

Büyük ihtimalle alacağım ürünler TRW marka olacak...280 TL ye elime ulaşacak..İşçilik de 100 tl olsa 380-400 tl ye bu iş hallolacak..

Bir de merak ettiğim bir konu var; arka fren disklerinden bir üstten yaylı bir de üstten yaylı olmayan var..Acaba aracıma her ikisi de uyumlu mudur?Yani uyumludur elbette ama üstten yaylı olmasının esprisi nedir?

Teşekkürler..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Serdar kardeşim bulunduğun yerde sadece fren işi yapan biri yok mu?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar kardeşim bulunduğun yerde sadece fren işi yapan biri yok mu?

Var Nadir Abi de ben güvenemiyorum..Yani adamın dükkanına kaç tane böyle vectra c gelmiştir ki?Mazallah demekten korkuyorum da zaten..Güvendiğim bir usta var..Mekaniği sağlam..Ama bu üstten telli üstten telsiz meselesi nedir?Montajlarda mı kolaylık sağlıyor acaba?

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek parçacıyı arayıp danışsan iyi olur Serdar orjinali nasılsa öyle olsun

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sormadım,sorsam iyi olacak..

Acaba bu ESP Plus ile mi ilgili :confused: ?Yani standart ESP 2 tekerleğe kadar müdahale ediyor..Benim araçta ESP+ var ve bu 4 tekerleğe kadar fren ve tork müdahalesi yapıyor..Acaba bununla mı ilgili?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Serdar kısa zaman önce bende ön disk ve balataları değiştirdim. Sonrasında araç vuruyordu her frene bastığım da en sonunda fren işi ile uğraşan bir yere gittim ve arka kampanaların eğildiği ortaya çıktı ve sonrasında arka kampana ve fren balatalarını da değiştirdim. Bu işin özü bana göre şu eğer ki fren kısmında bakım onarım yapılacak ise disklerin durumuna göre değişim en mantıklı iş ya değilse torna edilmesi yada buna benzer uygulamalar iş değil. Neticede zaman içinde incelen diskler olsun kampanalar olsun birde torna edilince resmen hoşaf oluyor ve onca emek bana göre çöpe gidiyor. Bu yüzden belli km aralığına gelindiğinde disklerin olsun kampanaların olsun değişmesi en güzel çözüm. Frenci var diyorsun bence şöyle etrafından gezerken bir bak derim eğer ki işi bilen bir adam ise dükkanına gelen araçlardan belli eder.