Opel Astra H 2013 - Benzili 80.000 KM Bakımı Hakkında;

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar,

Öncelikle herkese iyi haftalar hayırlı kazançlar dilerim. Bir konuda desteğinize ve naçizane desteğinize ihtiyacım bulunmaktadır.

Aracım Opel H kasa 2013 modeldir ve 1.6 Easytronic modelidir. Aracımı 69.000 Km'de 2019 yılında aldım ve tüm ağır bakımlarını aldıktan sonra yaptırmak durumunda kaldım (baba zorlaması diyelim :) Triger seti, Ön diskler, fren balata setleri tamamı , tüm filtreler yağ, sıvılar vb. hemen her şeyi değiştirdim.
Sadece arka diskler kaldı :)

Yaklaşık 2 yıldır da araç pandemi sebebi ile çok çok az kullanıldı şimdi aldığımdan beri süre olan 10.000 KM' ye yaklaştı bu nedenle bir bakım yaptırtacağım ama sizlere danışmadan yaptırmak istemedim.

Şuanda aracım 79.000 KM'de yaptırmam gereken Easytronic olması sebebi ile bir bakım var mıdır? Yine yağ ve filtreleri değiştirmeyi düşünüyorum fakat ekstra tavsiye edeceğiniz bir değişim veya dikkat etmem gereken bir husus var mıdır? Vites sistemine özel bazı yağlardan bahsediliyor.

Açıkçası Opel serüvenim yeni denilebilir bir düzeyde olduğu için yanlış bir hareket yapmak istemedim. Bu forumdan çok fayda gördüm okuyarak, hatta aracımı aldığım dönemdeki oksijen sensörü problemini bu forumdaki kıymetli arkadaşlarla birlikte çözmüştük diyebilirim. Bu nedenle düşünceleriniz benim için son derece kıymetlidir.

Bu konuda desteklerinizi rica ederim, teşekkürler.

İyi günler dilerim cümleten.