vectra b serisi

quake

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b serileri için biraz sorunlu ve masraflı olduklarını söylüyorlar doğruluk payı yüzde kaç acaba bu konudaki fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.(soruyu sormamdaki amaç şu;şu an vectra a var bundan sonra düşündüğüm araba b serisi vectra, şimdiden bilgi toplamak istiyorum ki ilerde almaya kalkarsam bir hataya düşmeyeyim) teşekkürler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her ne kadar araba şans işi olsa da temiz bir B kasaya uzun süre sorunsuzca binersin. Hem A kasa hem de B kasaya sahip olan biri olarak parça fiyatları bakımından B kasa A kasayı aratır. Konfor, güvenlik ve performans bakımından B kasa daha iyi. Görüş açısı, iç genişlik olarak ise A kasa biraz daha öne çıkar.

Son düzenleme:

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşılaştırma

bendende +1

Her ne kadar araba şans işi olsa da temiz bir B kasaya uzun süre sorunsuzca binersin. Hem A kasa hem de B kasaya sahip olan biri olarak parça fiyatları bakımından B kasa A kasayı aratır. Konfor, güvenlik ve performans bakımından B kasa daha iyi. Görüş açısı, iç genişlik olarak ise A kasa biraz daha öne çıkar.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende 2001 vectra b 1.6 comfort var ve çok memnunum. 3 yıldır yağ haricinde sanayiye gitmiyorum. temiz bir vectra b başınızı ağrıtmaz fakat dökük ve problemli bir vectra b alırsanız ozaman işiniz zor. bu yüzden her zaman şunu söylerim , 2 fazla olsun temiz olsun :good:

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayii seviyorsan neden olmasın?

Selamlar,

Yaklaşık iki yıllık bir Opel Vectra 1998 CD kullanıcısı olarak ben de düşüncelerimi paylaşmak isterim.

Benim arabayı yaklaşık iki yıl önce 125.000.-KM'de aldım, şu anda da yaklaşık 148.000 km gibi bir değerde. Bu iki yıl içerisinde arabada neredeyse değiştirmediğim parça kalmadı :)

Öyle zannediyorum ki arabayı aldığımda üzerindeki neredeyse tüm orjinal parçalarının ömürleri dolmuştu ve bu iki yıllık süre içerisinde her biri teker teker ruhunu teslim etmeye başladı.

İki yıl önceye kadar araba ve mekaniğinden çok bir şey anlamazdım; ancak Şaşmaz'da geçirdiğim bir çok hafta sonları neticesinde artık neredeyse bir motoru gözüm kapalı söküp takabilir hale geldim :)

Tabi işin şakası bir yana bu iki sene içerisinde bana en çok masraf çıkartan elektrik arızaları oldu; farlar, kablolar, müşürler vb. Ardından da içinden yağ ya da yakıt geçen neredeyse tüm bölümler; hatta bunlara ilaveten marş motoru bile değişti arabanın.

En son geçen ay artık arabada değişmeyen parça kalmadı, rahatladım derken bu sefer de akü sizlere ömür, bir de onu değiştirdik. Hemen arkasından da fren hidroliğinin geçtiği boru kelepçesinden çıktı; Allah'tan ki yolda giderken çıkmadı, yoksa frenler tutmadığından kesin kaza yapardım.

Şimdi artık arabanın üzerindeki neredeyse tüm parçalar yine orjinalleri ile değişmiş durumda; fakat kimbilir bu değişikliklere ne kadar para, emek ve zaman gitmiştir? Ben aracımdan memnunum ama bu sefer de hanım tutturdu satalım bunu diye :)

Diyeceğim o ki Vectra B alacaksanız, ne kadar temiz olursa olsun, kimi haftasonlarınızı sanayiide geçirmeyi de göz önüne alacaksınız. Malesef durum bu.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet vectra b biraz nazlı arabadır. ama ben bunu kısa mesafeli şehir içi kullanıma bağlıyorum...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1998 model aracımı 2005 yılında 75.000 km iken aldım. Şimdi 148.000 de. Klasik harcamalar dışında aracıma tek kuruş harcamadım. Klasik harcamalardan kasıt yağ ve filitre değişimleri, zamanla her arabada olan rutin (eskiyen) parça değişimidir. Klasik harcama harici olarak değerlendirilirse (bence değil) 2006 yılında 105.000 bakımı için yetkili servise aracımı teslim ettim. Ömrü dolan veya dolmak üzere olan mekanik parçalar+benim isteğim doğrultusunda yapılan işlemler 2.000 lira civarı tutu.Onun haricinde ne o beni üzdü ne de ben onu. Aşkımız halen var gücüyle devam ediyor.

Son düzenleme:

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 da 1600 lira harcadım bir kaç problem daha çıkarsa 3,3tl 1 lt benzin 0,10 kr kibrit masrafı olacak:)

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
benim a kasa gt de var b kasa gt de. bazı parçalar a kasa da pahalı bazıları b kasada a kasanın pahalı olması parçaların biraz zor bulunması. mesala a kasanın orjinal sis farıın tanesi 270 tl. ikisininde artısı eksisi var. benim araçların ikiside maşşşşşaaaalllaaahh savaş abinin dedği gibi rutin değişimler haricinde sorun çıkarmadı. vectra dediğin zaman akansular durur. :)

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel iyi arabadır...sen onu seversen oda seni sever;)