2004 vectra almayı düşünüyorum yardım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectrayı yada opeli kötülemiyorum kimse yanlış anlamasın bende opel biniyorum ama kardeşim ben 2 tane vectra değiştirdim ikiside 150 binin üzerindeydi.elektronik sorun desen vectrada,yağ eksiltme desen vectrada,su eksşltme desen vectrada.1.6 motor performans konusunda uzun yolda iyidir.ama şehir içinde kalkışlarda ara hızlanmalarda rampalarda araç sollamada yetersiz.özellik olarak kasa olarak çoğu arabadan daha iyidir ama söylediğim sorunları göz önünde bulundurursak ben alma derim kardeşim.biraz daha modelli ve km si az olan araç tercih et

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 alma 2005 ve üzeri al. ;)
2003 2004 'ler dıştan aynı ama içten ve teknolojik olarak çok farklı ;).
2001 astra g'den sonra 2005 vectra c 1.6 aldım. 135 binde aldım arabayı sene 2011 . millet kafayımı yediniz km çok oydu buydu dedi. arabada yağ eksiltme fabrika verisi bir gr geçmedi :D
bir akrabamız düşük km diye aldı araba cortladı sebebi km düşürmüşler :D
vectra c'nin km çok takılmayın yeterki orjinal olsun. bakımları iyi yapılsın. beyni bozulmaz bozulursada masraflı değil. gökçek var tokatta adam elinizin altında 1 saatini almaz yapması.
performans olarak rampada bayılması o su busu yok. kullanmayı bileceksin herşeyden önce. tutup rampada araç devir kaybederken 5 'te asılırsan olmaz.
corolla kadar seride bir araç beklemeyin corolla araba değil vectranın yanında açık ve net :D
1.6 sol vardı bizde 2004 at eşek muhabbeti bu araçlar için tam bir örnek.
elegance alabilirseniz değemeyin keyfinize...

serdar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra hayrani ve vectra c sahibi olarak diyorum ki arkadasim hic dusunme o paralara alabilcegin en baba arabayi almayi dusunuyorsun daha iyi bir secenek yok emin ol bence km dusuk bakimli bir arac bulabilirsen tadindan yenmez.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Sınıfında bakımları rakipsiz ucuzluğu olan bir arabadır, park ederken yanlışlıkla kırsan stopları 35 lira olan bir başka araba varsa o da Vectra B :D
2- Beyin arızası denen şey gaz pedalı sensörü, çok basit ve ucuz bir tamiri var, eli tornavida tutan bir insan azim ederse çok ucuza tamir edebilir.
3- Yağ eksiltme arabasından arabasına değişiyo, buharlaşarak eksilme normaldir, kaliteli yağ kullanırsanız eksilme olmaz. Kmsi yüksek ise 10w-60 tam sentetik mobil1 new life atarsınız keyfinize bakarsınız.
4- Kasa'nın ağır olduğu doğrudur, araba çok atik değildir ancak 1.6 olanı devirli kullanırsanız hiç zorlanmadan sırtlıyor arabayı ve torku kaybetmediğiniz taktirde rampalarda bayılma yapmıyor hızını koruyor, ha ben haldır haldır hızlanayım derseniz 3. vitese çekip 5-6bin devirde ilerlemeniz gerekebilir. Devirsiz kullandığınızda 1.9CDTI bile bayılıyor rampada, dizelde 2bin devir benzinlide 3500 devir rampada ideal devirdir. Benim favorim 2.2GTS modellerdir, hem tipi güzel hem motoru güçlüdür.
Ancak Vectra 1.6 cüssesine sınıfına göre en az yakan arabalardan biridir, uzun yolda 5-5.5 litre ile seyretmek mümkün. 140-150km hızlarla seyredildiği taktirde 7 litreyi geçmiyor.

2 .nolu aciklamanizdaki beyin arizasi yani pedal sensoru sorununu tornavida ile basit bir tamiri varmi hic bilmiyorum gercekten eger var ise bir konu acarak aciklarsaniz dunyanin sevabini alirsiniz inanin su an bu sorunla bogusan bir arkadasim bile var

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tolga abi bende yaşadım o sorunu çok kolay.
pedalı sökün dışarı. kütüğünü açın içinde 4 tanemi ne bacak çıkıyor onları yukarı doğru kastırın. tam karşısındaki yollara tam değmediği için oluyor. sonra toplayın takın sorun düzelir. :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tolga abi bende yaşadım o sorunu çok kolay.
pedalı sökün dışarı. kütüğünü açın içinde 4 tanemi ne bacak çıkıyor onları yukarı doğru kastırın. tam karşısındaki yollara tam değmediği için oluyor. sonra toplayın takın sorun düzelir. :)

Tesekkurler fatih o yontem uygulandi ama 6 ay sonra yine pedal arizasi veriyormus arkadasta.farkli bir yontem olabilir diye dusundum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 .nolu aciklamanizdaki beyin arizasi yani pedal sensoru sorununu tornavida ile basit bir tamiri varmi hic bilmiyorum gercekten eger var ise bir konu acarak aciklarsaniz dunyanin sevabini alirsiniz inanin su an bu sorunla bogusan bir arkadasim bile var

Fatih benim yerime tarif etmiş, ayrıntılı olarka da ben resimli paylaşayım.

vuR4GbH.jpeg

pedalı vidalı yerlerindan açmadan önce kapağı tekrar takdığmızda aynı yerine takabilmek için bir kaç yerinden işaretliyoruz.

NxZRZZI.jpeg

q1P5TIo.jpeg

9GG6vu2.jpeg

daha sonra vidalardan söküp kapağı açtımızda kapak üst tarafında bir elektronik kart diğer tarafta bu karta temas eden 4 adet bakır bacak var

QJegFGa.jpeg

Bu bacakları düzeltiyoruz ve geri monte ediyoruz.

aragorn_62

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 vectra c kullanıcısıyım otobanda tüpte 220 gördüm fsi passatım vardı daha önce 190 görememiştim nacizane tavisyemdir opel...

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 vectra c kasayı yapamamışlar ama yinede ışıklarda kalkışlarda ki tembelliği dışındakiler tolore edilebilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...