Vectra b Performans

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arabayı zorlamamıştrsnz connect 115 likte olabilr chipli olabilir herşey olabilir....

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Dediğinizde çok haklısınız; bende de 98 Vectra CD var, lpg'li, otomatik vites. Bu kalkış olayını özellikle Ankara'da Nene Hatun Caddesi'ni çıkarken deneme imkanı oluyor. Yukarı doğru Nene Hatun Caddesi'ni Filistin Sokak kesiyor ve burada ışıklar var. Ankaralı arkadaşlar bilecektir. Oldukça da dik ve geniş bir yokuş burası. Yanyana çoğu zaman üç araç oluyor kalkışta.

Kaç kez başıma geldi, ne kadar gaza basarsam basayım yeni model arabaların çoğu ilk hızlanmada hemen geçiyor bizim Vectra'yı. Çoğu arabayı ancak bir kaç yüz metre yukarıdaki ışıklarda yakalayabiliyorum o zaman da kırmızı yanmış oluyor :) O yüzden bir kaç denemeden sonra vazgeçtim bu tip şeylerden.

Bizim araba gerçek gücünü şehirlerarası yollarda gösteriyor. Örneği Alanya'dan dönerken Akseki'ye kadar yaklaşık 140 km tırmanma ve iniş Toros geçişini, hesap ettim, ortalama 90 km hızla geçmişim. Araba o rampa tırmanışlarda, rampa sollamalarda bana mısın demedi; kaç tane araç tıkanıyordu tırmanırken. Üstelik kimi bölümlerde klima açıktı.

Yine de bana bir kez daha sorsalar, tekrar düşünürdüm Vectra'yı almadan önce. Çünkü yaptığım uzun yol senede 3-4; arabayı %95 şehir içinde kullanıyorum. Bu kadar büyük ve fazla yakan bir araç şart mıydı, tekrar düşünürdüm.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En basiti 0-100'ü 10sn olan bir araç ile 0-100'ü 14-15 sn olan bir aracın sizi zorlaması çok enteresan 1.4 atmosferik aracımı bile zorlayamıyor aynı araba motor devirini sonuna kadar kullanmıyorsunuz sanırım. Kısaca Connect'de o kapasite yok.

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
yeni nesil eski nesil fark etmez aracın durumu önemli arabayı kullanabilmekte önemli...

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
etmez olurmu türker bi vectra C 1.6 bin bide vectra B 1.6 bin arasında cok fark var motor gücü aynı olmasına ragmen
Yani:good:

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim bence zorlaması gayet normal sonuçta dizeller turbo ve ilk kalkışlarda hemen hemen tüm dizeller çok seri mesela örnek olarak geçen beni ford focus dizel kırmızı ışıkta kalkışta tokatladı ama gelsin otobana bak o zaman neler oluyor zorlama olayı sadece kalkışta bence

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra C vectra B ye göre daha cabuk ivmelenio o dikkatimi cekti ilk basta:) ve daha Seri Vectra C

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo size gidiyor etkisi uyandırabilir ama gittikleri felan yok araçların. Connect ile çok haşır neşir oldum, çok bindim, çok sürdüm.90hp olan modeldi. İmkanı yok 1.4-1.6-1.8-2.0 atmosferik benzinli bir arabayı geçsin. Connect'in kapasitesi anca Corsa 1.2'ye yeter. Boş ağırlı zaten Connect'in 1400kg civarı siz düşünün!