Vectra B otomatik şanzuman sesi

Bay_B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba yaklaşık 2 hafta önce araç aldım. Opel vectra 2000 model 2000 motor cdx otomatik vites... Ustaya gösterdik gayet temiz dedi. Fakat bugün bir problem farkettim. Ondan dolayıda canım sıkıldı. Aracı çalıştırıyorum...P konumundan R ye alıyorum. R den D ye alıyorum. Geçişler gayet normal. Sonra yeniden P ye alıyorum. P den sonra R ye aldığımda her defasında tutukluk yapar vaziyette geçiyor. Önce bir tak sesi duyuluyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
zorlanarak geçmesinden bahsediyorsun ama o bahsettiğin durum normal bi durum ama birde frene 2 -3 kere bastıktan sonra deneyin bakalım yapacakmı

Bay_B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla mandalda bir problem yok anladığım kadarıyla..Mandalda olsa sadece P konumundan geriye geçerken yapmaması gerekir. Ama bu sadece P konumundan R konumuna geçerken oluyor. Oda her defasında olmuyor 3 kerede 1 yada kere oluyor... Şanzımanda bir problem olması korkutuyor beni

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sıcak motorda P den R ye veya D den R ye alırken birkaç saniye beklenirse ses çok az duyulur ki bu da normaldir, ama beklendiği halde gene de tak sesi geliyorsa şanzumanın kontrol edilmesinde fayda var.

kenan3535

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardı gürcistana gittim manuele cevırdım tl olarak komple takımını 500tl ye halettım vectrada manuel kullanımı daha guzelmış

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sorun yok arkadaşlar neticede şanzuman dişli değişimi yapıyor o kadar olacak. ;) sürün gitsin.